Wkrótce pojawią się telefony z technologią samoregeneracji

Kategorie: 

Firma LG przedstawiła niedawno nowe, zakrzywione telefony LG G Flex. Absolutną nowością w tych urządzeniach jest zdolność do samoregeneracji, która chroni tylnią część obudowy przed zarysowaniem.

 

Telefon LG G Flex posiada swoje zalety a najważniejszą z nich jest jego wytrzymałość. Mimo swojego zakrzywienia, urządzenie potrafi się nieco wyginać i nie łamie się mimo przyciskania go do stołu; mimo prób wyprostowania go. Firma zapewnia, że telefon ten jest znacznie mniej łamliwy od pozostałych. Z kolei najbardziej interesującą rzeczą jest jego specjalna tylnia część obudowy, która posiada zdolność samoregeneracji. Jednak testy wykazały, że zdolność ta działa ale w ograniczonym stopniu.

 

Według LG, wszelkie rysy jakie pojawią się na tylniej części telefonu znikają w ciągu 2-3 minut, w zależności oczywiście od ilości i wielkości rys. Powierzchnia potrafi się regenerować dzięki wodorowi zawartemu w wykończeniu lakierniczym. Istnieje jednak pewien warunek, mianowicie temperatura otoczenia musi wynosić co najmniej 27.4 stopni Celsjusza. Autor powyższego filmu postanowił przetestować jak ta zdolność samoregeneracji wygląda w rzeczywistości.

 

Marques Brownlee porysował jego tylnią obudowę na podwórku w temperaturze 13 stopni Celsjusza a jedynie część zarysowania zniknęła. Autor filmu użył również noża a rysa pozostawała nawet po kilku godzinach ale była już nieco mniej widoczna. Firma LG zaznacza, że regeneracja w przypadku poważniejszych zarysowań będzie ograniczona.

 

Warto również dodać w tym temacie, że w ciągu najbliższych kilku lat pojawią się zupełnie nowe urządzenia z ekranami OLED, zarówno w telefonach komórkowych jak i w telewizorach. Technologia ta pozwala na produkcję giętkich ekranów, co w ostatnim czasie jest przedmiotem wyścigu między firmą LG a Samsungiem. Ekrany te oprócz samej giętkości są lżejsze, cieńsze oraz posiadają większą skalę barw i jasność niż inne wyświetlacze.
 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/lg-zaprezentowal-samonaprawiajacy-sie-telefon

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem