Wirusa Ebola można obecnie zdiagnozować już w ciągu 15 minut

Kategorie: 

Amerykańska firma Corgenix Medicyn Corp opracowała pierwszy szybki test na wirusa Ebola, który zabił prawie 10 tys. ludzi w Afryce Zachodniej. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w piątek 20 lutego br. poinformowała, że test został zatwierdzony.

 

Mimo, że test może być obarczony pewnym błędem w porównaniu do konwencjonalnych badań, to zastosowanie tej metody jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze, zwłąszcza w warunkach polowych. Sprawdzenie pacjenta nie wymaga stosowania urządzeń wymagających energii elektrycznej, a wyniki znane są w ciągu 15 minut.

 

WHO podkreśla, że stworzenie pierwszego szybkiego testu, to przełom w walce z wirusem Ebola. Dzięki temu oddzielenie populacji zdrowej od zarażnej może być znacznie łatwiejsze, co może pomóc w szybszym opanowaniu epidemii.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Sluchajcie,jestecie oglupiani

Sluchajcie,jestecie oglupiani na temat testow,np. testy na hiv to te same co na borieloze i inne, mnie przez dlugi czas kumulowala sie sarkoidoza i miesiac temu ukazala sie,a zeby bylo smiesznie dwa miesiace temu robilem tak dla picu testy na rzekomego wirusa hiv,wyniki na wirusa wyszly z falszowane a dlatego ze sarkoidoza to choroba autoagresywna autoimunologiczna i poziom limfocytow cd4 i bialka p24 jest tak duzy ze testy wykrywaja ze ma sie wirusa.
Testy nie sa wiarygodne,z drugiej strony testy nigdy nie wykrywaja zadnego wirusa tylko limfocyty cd4 i bialko p24,po kadej chorobie np.po silnej grypie tez sa limfocyty cd4 i bialko p24,tak ze wiarygodnosc testow jest zerowa.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ