Wirusa Ebola można obecnie zdiagnozować już w ciągu 15 minut

Kategorie: 

Amerykańska firma Corgenix Medicyn Corp opracowała pierwszy szybki test na wirusa Ebola, który zabił prawie 10 tys. ludzi w Afryce Zachodniej. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w piątek 20 lutego br. poinformowała, że test został zatwierdzony.

 

Mimo, że test może być obarczony pewnym błędem w porównaniu do konwencjonalnych badań, to zastosowanie tej metody jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze, zwłąszcza w warunkach polowych. Sprawdzenie pacjenta nie wymaga stosowania urządzeń wymagających energii elektrycznej, a wyniki znane są w ciągu 15 minut.

 

WHO podkreśla, że stworzenie pierwszego szybkiego testu, to przełom w walce z wirusem Ebola. Dzięki temu oddzielenie populacji zdrowej od zarażnej może być znacznie łatwiejsze, co może pomóc w szybszym opanowaniu epidemii.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Sluchajcie,jestecie oglupiani

Sluchajcie,jestecie oglupiani na temat testow,np. testy na hiv to te same co na borieloze i inne, mnie przez dlugi czas kumulowala sie sarkoidoza i miesiac temu ukazala sie,a zeby bylo smiesznie dwa miesiace temu robilem tak dla picu testy na rzekomego wirusa hiv,wyniki na wirusa wyszly z falszowane a dlatego ze sarkoidoza to choroba autoagresywna autoimunologiczna i poziom limfocytow cd4 i bialka p24 jest tak duzy ze testy wykrywaja ze ma sie wirusa.
Testy nie sa wiarygodne,z drugiej strony testy nigdy nie wykrywaja zadnego wirusa tylko limfocyty cd4 i bialko p24,po kadej chorobie np.po silnej grypie tez sa limfocyty cd4 i bialko p24,tak ze wiarygodnosc testow jest zerowa.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem