Wirus powodujący afrykański pomór świń może być groźny dla ludzi

Kategorie: 

Wirus powodujący afrykański pomór świń (ASF, łac. Pestis africana suum) może być niebezpieczny dla ludzi, powiedział Giennadij Onishchenko, epidemiolog, szef państwowej służby sanitarnej Rosji.

„Jeśli wziąć pod uwagę, że świnia w swej fizjologii jest bardzo bliska człowiekowi, a zwierzęta te chorują tak jak my ... można się obawiać, że w następnej rundzie mutacja wirusa może stać się niebezpieczna dla ludzi "- powiedział w środę Onishchenko dziennikarzowi RIA Novosti.

Onishchenko powiedział, że w chwili obecnej ASF występuje tylko u zwierząt, a najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania chorobie jest zastosowanie „najsurowszych środków w ramach kwarantanny". Szef służby sanitarnej Rosji pesymistycznie odniósł się do inicjatywy Litwy, która zamierza zbudować na granicy z Białorusią specjalne ogrodzenie długości 500 kilometrów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, którego ogniska stwierdzono na Białorusi.

„Niech stawiają płot, ale to środek bezużyteczny" – powiedział Onishchenko.

Wirus może być przeniesiony na terytorium Federacji Rosyjskiej przez nielegalny przywóz skażonego mięsa. Afrykański pomór świń to bardzo zaraźliwa wirusowa choroba świń, charakteryzuje się gorączką, sińcami na skórze i rozległymi krwotokami z narządów wewnętrznych. Dla człowieka gorączka afrykańskiego pomoru do tej pory nie była groźna.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika GojjAnonim

Temat artykułu nad wyraz

Temat artykułu nad wyraz poważny i należało by go podsumować słowem "Łolaboga" lecz ja pozwolę sobie na mały offtop. Z pewnością niejeden z was Facetów Give rose usłyszał choć raz w życiu że jest świnią a jeśli nie usłyszał to z pewnością usłyszy.To taki stereotyp mężczyzn związany z ich higiena i behawioryzmem.Ale czego nie wiecie to to że opierając się na tym co mówią naukowcy to orgazm uświni trwa ok.30 min!Taaa pewnie niejednemu z was teraz opadła szczęka i żałuje że nie mamy więcej cech wspólnych z tymi parzystokopytnymi.Jak wam wiadomo to nasze (męskie) szczęście nie trwa zbyt długo bo zaledwie "zapukamy do 7 nieba bram i trzeba wracać" w przeciwieństwie do kobiet u których  multi orgazmy to norma a   obfitość ich rodzajów powala.Oto dłuuuuuuuga lista typów kobiecych orgazmów:łechtaczkowy,pochwowy,punktu G,cewki moczowej,sutkowy,strefowy,jednoogniskowy,wieloogniskowy,totalny,częściowy,wielokrotny,dysocjacyjny,mini,długotrwały,moczowy,i (wiem że go tu nie powinno być lecz..)UDAWANY. Udawany jest podobno dość częsty u kobiet lecz nam facetom się nigdy nie zdarza no bo co to za STRATA a poza tym jestem ciekaw któremu z was (podobnie jak mnie)podczas czytania kolejnego typu orgazmu oczy jak i otwór gębowy otwierał się coraz bardziej.
Jako cechę wspólną obu płci  na polu orgazmów możemy jedynie podać orgazm MINI który bywa również nazywany  inaczej np. krótki lub za krótki - przez obie płci :)       Posiadając  w jeden typ orgazmu  mam wrażenie jakby Wszechmogący nas facetów upośledził ale to nie tak.
W tej obfitości i różnorodności jaką  Bóg obdarzył kobiety zapewne chodzi o to że  jest to forma zadośćuczynienia za to że .....i tu dłuuuuga lista zasług dla samców .Przecież o gotowaniu praniu gaci,sprzątaniu,wychowywaniu dzieci,zamartwianiu,troszczeniu itd nie ma sensu wspominać bo przecież każdy z nas to wie          ale czy docenia?No właśnie.Więc to taki przypisany podarunek dla każdej kobiety  w ramach wynagrodzenia za ciężki żywot .
PS
Apel do nas.Zwalczajmy stereotyp faceta ŚWINI .Oto środki niezbędne do osiągnięcia celu.Mydełko,pachnidełko i "Poradnik dla dżentelmena".
Szanujmy się panowie!Hej!

Portret użytkownika Dr Piotr

A ja skomentuję na

A ja skomentuję na wesoło...ten wirus to broń biologiczna wojujących islamistów Smile przecież oni nienawidza wieprzowiny, więc starają się wirusem wybić wszystkie świnie Smile

Portret użytkownika MartialLaw

A dla mnie to zwykła

A dla mnie to zwykła "pomyłka" kolejnego laboratorium... tak jak było mówione a'propos HIV, które znikąd pojawiło się we wschodniej Afryce. Chyba większość oglądała "Epidemię" z Dustinem Hoffmanem... więc o czym mowa?

Portret użytkownika b@ron

...i jak sądzę to nauka zrobi

...i jak sądzę to nauka zrobi wszystko by wirus stał się niebezpieczny dla człowieka ,a potem znajdzie na to szczepionkę którą każdy bedzie mógł kupić za dużą kasę...a jak wiadomo szczepionka bedzie tym droższa ,im groźniejszy dla człowieka bedzie ten wirus...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem