Wir polarny zamroził wodospad Niagara

Kategorie: 

Bez wątpienia jedną z wizytówek Ameryki Północnej jest słynny wodospad Niagara znajdujący się na granicy USA i Kanady. Okazuje się, że ekstremalne zimno, jakie opanowało ten kontynent spowodowało jego zupełne zamrożenie.

 

Bezprecedensowa zima, która skuła lodem większą część kontynentu amerykańskiego, nie oszczędziła także jednego z największych wodospadów świata, Niagary. Cały pokrył się lodem, co zdarzyło się tylko w 1848 roku oraz w 1912. Oznacza to, że ostatni taki przypadek miał miejsce 102 lata temu.

 

Strumienie wody spadając nie docierają do dna zamieniając się w gigantyczne sople lodu. Rzeka Niagara również zamarzła. Spiętrzony lód powoduje, że rośnie ryzyko powodzi, co w takich warunkach pogodowych byłoby katastrofą o nowym wymiarze dolegliwości dla mieszkańców okolicy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ks

Od 25 lat mieszkam w

Od 25 lat mieszkam w Montrealu, Quebec, Canada okolo 550km od Toronto. Ta zima jest ostrzejsza ale to wreszcie powrot do prawdziwej zimy z lat 90-tych
Nie widze tu nic nadzwyczajnego. Montreal tez mial sztorm lodowy w 98 roku i to o wiele gorszy na poludniu brak pradu do 3 ech miesiecy. Bez obaw tu sie nie dzieje nic nipokojacego. Pozdrawiam.

Portret użytkownika novy

 Nowy Rok 2014 rozpoczął się

 Nowy Rok 2014 rozpoczął się fatalnie: już 7 i 9 I dwie komety znowu przeszły przez peryhelium.W Kanadzie i USA zaczęła się tęga zima,mają tam dość duże opady śniegu i mróz od 6 do 20/30 stopni Celsjusza.W Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii wzmogły się opady wielkich deszczy, jakby nie z tej ziemi,jakich nie mieli wcześniej Obecnie znowu zbliżają się wichury,ostrzeżenia zarówno w Polsce jak i w UK mówią o wichurach ,które będą wiały z prędkością 110 km/h.A to jest dopiero 10 dni nowego roku.I co dalej?

 

 

Portret użytkownika novy

 Końcówka ubiegłego roku 2013

 Końcówka ubiegłego roku 2013 upłynęła na peryhelium 3 komet 21 XI Encke,28 XI Cezara (ISON) i Loveyoj 23 XII. Wybuchł też groźny wulkan Sinabung na Sumatrze.6 i 7 grudnia 2013r. przez Europę i Polskę przetoczyły się niespotykane w naszych szerokościach orkany i huragany,które wiały z prędkością 120 km/h.Zaczęło się przebiegunowanie Osi Ziemi o 23 i 1/2 stopnia na nową gwiazdę polarną z Polaris z Małej Niedźwiedzicy na Alfa Kassjopeji,na nową gwiazdę polarną Szedir.Gwiazda Polarna zmienia się co 2000 lat.Zamknął się Wielki Rok Platoński,który trwał 26.150 lat a Punkt Równonocy Zimowej wszedł do gwiazdozbioru Wodnika 21 XII 2012 r i rozpoczął nową Erę Wodnika.Zakończył się okres Epoki Ryb i religii chrześcijańskiej a także wszystkich religii i politycznych rządów na wszystkich kontynentach we wszystkich krajach na Ziemi.Niebawem będziemy świadkami ich upadku.Epoki (Ery )w dziejach Ziemi zmieniają się co 2150 lat.Kiedy znów upłynie ten okres czasu to kolejną epoką w dziejach Ziemi będzie Era Koziorożca.
 
Danuta Ignatiuk

Portret użytkownika novy

Wyznawcy religii zostali

Wyznawcy religii zostali totalnie oszukani.Klepali na okrągło pacierze,pielgrzymowali zamiast za te wydane bezużytecznie kwoty pomóc biednym i pokrzywdzonym ludziom.Nie powiedziano im co się zaczęło,że zmienia się klimat na Ziemi , nie powiedziano im dlaczego tyle ludzi nie żyje.Żałosny koniec wszystkich religii,których wyznawcom wydawało się, że będą wieczne.W obliczu wielkich planetarnych zmian czy pogodowych anomalii i katastrof nie znaczą one zupełnie nic, żadni Bogowie nie są w stanie ludzkości pomóc.Cywilizacje,ludzkość i całe biologiczne życie skazane jest z góry na zagładę.Tak ginęły starożytne imperia, tak ginęły wielkie ssaki i gady prekambryjskie oraz rasa ludzi-gigantów mierzących ponad 3 m wzrostu,którzy w przeszłości zamieszkiwali planetę Ziemię.Zamiast zrobić coś, przedwsięwziąść projekty uratowania choć częściowo cywilizacji obecnej na Ziemi czekali do samego końca i nie zrobili w tym kierunku nic.Zagłada już się zaczęła...
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem