Wietnam zaczyna tracić terytorium na rzecz morza

Kategorie: 

Fale regularnie zalewają wiele przybrzeżnych rejonów Wietnamu. Zjawisko jest już na tyle powszechne i ciągłe, że mieszkańcy starają się adaptować do zmieniających się warunków.

 

W zalanych częściach wietnamskich aglomeracji bynajmniej nie zamiera życie. Przenosi się ono nad poziom wody. Mimo tego, że wszędzie jest po kolana wody funkcjonują bazary i restauracje.

 

Dużo problemu nastręcza podróżowanie i do tego celu najczęściej wykorzystuje się motorowery, rowery i ryksze. Wodny świat w Wietnamie przez dużą część miesiąca jest pozbawiony wody, ale gdy dochodzi do przypływu woda wtłaczana jest do rzek i jej poziom podnosi się do 60 centymetrów a to wystarczy do zalania zaludnionych dzielnic.

 

Komentarz ZnZ:

Warto zadać tu pytanie, czy to wody jest więcej czy Wietnam jest niżej. Większe przypływy mogą być też powodowane przez efekty grawitacyjne, których źródła i natury możemy nie rozumieć.

 

Źródło: http://saigonnews.vn/index.php/thoi-su/xa-hoi/12834-tp-hcm-triều-cường-kỷ-lục-nối-tiếp-nhau.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Heretyk

Poziom morza nie podniesie

Poziom morza nie podniesie sie wszedzie jednakowo - pamietajmy o ruchu obrotowym. Im blizej rownika tym wiekszy wzrost. O tym zapominaja mowiac o zmianie poziomu. Przykladowo Holandia moze przetrwac przy jednoczesnym zatopieniu terenow polozonych wyzej npm pomiedzy zwrotnikami. Mowiac ze poziom wzrosnie o tyle a tyle centymetrow nie uwzgledniaja tego w zwiazku z tym gdy moze wzrosnac tutaj (teoretycznie) 1cm a tam powiedzmy pol metra itp. Druga kwestia to tak zwana zmiana kata nachylenia ziemi. Gdyby to nastapilo nagle, jak niektorzy twierdza, wyobrazcie sobie jak masy wod na ziemi by zareagowaly... Zmylo by wiekszosc planety a wolna/plywajaca pokrywa lodowa przeorala by ogromne obszary (co zniszczylo by slady po obecnosci ludzi jak 12k lat temu hehe). 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem