Wietnam wprowadził ustawę, która zabrania prowadzenia dyskusji o wydarzeniach w kraju

Kategorie: 

Na początku sierpnia wietnamskie władze zatwierdziły ustawę, która zakazuje między innymi omawiania w internecie spraw dotyczących wewnętrznej polityki kraju. Kontrowersyjny Dekret nr. 72 wszedł w życie 1 września.

 

Od momentu wprowadzenia ustawy, wszyscy blogerzy i użytkownicy portali społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook mają zakaz prowadzenia rozmów na tematy dotyczące państwa. Ponadto, od 1 września nie wolno kopiować, cytować, dyskutować i dzielić się wiadomościami oraz zamieszczać materiały pochodzące z mediów, a zwłaszcza te, które sprzeciwiają się wietnamskiemu rządowi lub mogą "zaszkodzić narodowemu bezpieczeństwu". W rzeczywistości jedyne co wolno internautom, to wymiana prywatnych informacji.

 

Wietnamiskie media w rzeczywistości znajdują się pod ścisłą kontrolą komunistycznego rządu. W tym roku dziesiątki działaczy, w tym również blogerzy, zostali skazani za "antypaństwową działalność". Wprowadzona ustawa została ostro skrytykowana przez firmy internetowe, grupy praw człowieka oraz Stany Zjednoczone. Międzynarodowa organizacja "Reporterzy bez granic" stwierdziła, że dekret pozbawi Wietnamczyków niezależnej i otwartej informacji, która zwykle krąży po blogach i forach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Wiele z tego zła

Wiele z tego zła wprowadzanego na świecie dzieje się za naszym przyzwoleniem, bo nie stawiamy odpowiedniego oporu z powodu uwikłania w różne sprawy finansowe - praca, kredyty, utrzymanie rodziny, chęć posiadania, "święty" spokój itp itd.
A reżim testuje nas do jakiego stopnia może się posunąć w nakładaniu nam ograniczeń i je wprowadza krok po kroku, a bunty są tłumione.
Popatrzcie na Cypr i skok na kasę na kontach, wprowadzili i udało się, udało.
Kolejny przykład, w Turcji ludzie protestują, to się ich pałuje i nic nie osiągnęli poza setkami rannych i uwięzionych.
Z polskiego podwórka...ustawa o szczepionkach przeszła bez problemu, ustawa o zgromadzeniach przeszła bez problemu, stalinowskie poprawki w kodeksie karnym przeszły bez problemu, władza robi co chce, a jak coś jest nie po jej myśli, to sobie zmienia prawo, konstytucję czy co tam jej potrzebne w danym momencie i ma ludzi w dupie totalnie.
Poprotestowaliśmy przeciw ACTA, to wprowadzili to w innej formie i nikt się nawet nie połapał, że to wprowadzono.
Tak to wygląda i się dzieje, bo słabym oporem lub jego brakiem dajemy tej chołocie warunki, żeby zamieniała nas w bydło.
Wietnam to kolejny przykład, że się da ograniczyć wolność...trochę pokrzyczą ludzie, poprotestują te i owe organizacje, pomaglują temat w mediach, fachowcy skrytykują, a zakaz i tak jest i działa.
 

Portret użytkownika HaHaHa

Brawo Wietnam czapka z głów

Brawo Wietnam
czapka z głów dla was,
powinni też tak zrobić w POlandii aby pismaki
wreszcie obudzili się z ręką w nocniku ! wy dupki
polskie pismaki H.j wam w d..pę !!!! ZnZ haaaahAhaha !
najbardziej syfiasty portal na necie kutafony i tyle !!!

Portret użytkownika euklides

Mania rządzenia powinna być

Mania rządzenia powinna być traktowana jak każda choroba psychiczna. Chcesz rządzić kimś bez jego zgody to jesteś chory. Zakazywanie innym rozmowy na dowolny temat to po prostu daleko posunięta faza tej choroby.

Portret użytkownika Anuradha

Przynajmniej nie ściemniają,

Przynajmniej nie ściemniają, że robią to dla dobra narodu. Wirzę jednak w to, że ludzie tym bardziej nie dadzą się  zniewolić i znajdą sposób , aby się porozumiewać. Będzie to pewnie wolniejsze i bardziej utrudnione, ale "kropla drąży skałę".:)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem