Wielkie upały w Korei Południowej spowodowały rozległą awarię zasilania

Kategorie: 

Korea Południowa pogrążyła się w ciemnościach. Z powodu fali upałów odłączeniu uległy tam dziesiątki stacji elektroenergetycznych. W rezultacie, w Seulu i innych większych miastach zgasło światło.

 

Bez zasilania było ponad 300 tysięcy domów, firmy przestały pracować. Setki osób utknęły w windach. W niektórych obszarach przestały również działać telefony. Z powodu niedziałających świateł drogowych, powstały ogromne korki.

 

Teraz sytuacja jest już znormalizowana. Minister Energetyki przeprosił mieszkańców. Według niego, z powodu bezprecedensowej fali upałów władze nie były w stanie uniknąć chaosu. Zapotrzebowanie na energię elektryczną, potrzebną na przykład do pracy klimatyzatorów, gwałtownie wzrosło.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MulderXXX

Popieram przedmówców.

Popieram przedmówców. Aktywność słoneczna też pewnie jest w to zamieszana, a upały dają tylko rządowi dobry pretekst do wymówki. Jasne, może jest jakaś zależność, ale nie potrafię uwierzyć że przysył prądu w tak wielkim i nowoczesnym mieście jak Seul jest uzależniony od temperatur. Jeszcze bym zrozumiał gdyby to był mróz, wtedy mogłyby trzasnąć linie wysokiego napięcia, ale od gorąca?

Portret użytkownika ufoludek

I oto są skutki całkowitego

I oto są skutki całkowitego uzaleznienia człowieka od elekrtyki i elektroniki.Gdy to padnie to mamy totalny chaos... hmm ale czy to aby tylko fala upałów spowodowała przeciążenie i wyłączenie prądu. Stawiałbym na słońce jako głównego powodera tej awarii, a upały to tylko skutek działalności słoneczka, a w połączeniu z podziurawioną magnetosferą, o czym była mowa we eczorajszym artykule na ZnZ to daje takie efekty. Przez dziury przechodzi więcej promieniowania, co powoduje wyższe temperatury a te z kolei przeciążenia sieci i wyłączenia elektryczności. Ot prosty łańcuszek przyczynowo-skutkowy... należy też wspomnieć o niedawnej masowej awarii w kilku stanach USA i (co czytałem gdzieś w innym serwisie) części Meksyku (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przerwy-w-dostawach-pradu-w-stanach-zjednoczonych) , więc to nie pierwszy tego typu incydent w ostatnim czasie.Zobaczymy zatem co będzie dalej...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem