Wielki tankowiec utknął w Zbiorniku Rybińskim

Kategorie: 

Dzisiaj o godzinie 11:40 zbiornikowiec Volganeft – 120 (ros. Волганефть - 120) utknął na mieliźnie w Zbiorniku Rybińskim. Szybko uruchomiono centrum kryzysowe. Na równe nogi postawiono służby ratownicze w Jarosławiu.

 

Tankowiec, który przewozi około 4,5 tys. ton ropy, osiadł na mieliźnie. Rosyjskie władze zapewniają oficjalnie, że nie ma zagrożenia dla środowiska. Paliwo nie przedostało się do wody. Unieruchomiony tankowiec nie utrudnia ruchu innych statków w zalewie. Na pokładzie przebywa 14 – osobowa załoga. Nie trzeba było jej ewakuować. Na ratunek wysłano holownik Sztorm (ros. Шторм). Statek Volganeft – 120 płynął z okolic Niżnego Nowogrodu do Sankt Petersburga. W celu wyjaśnienia przyczyn wypadku powołano specjalna komisję.Zbiornik Rybiński (ros. Рыбинское водохранилище) to ogromne jezioro zaporowe w Rosji przy ujściu rzek Mołoga i Szeksna do Wołgi. Zbiornik Rybiński zaczęto budować w 1935 roku przy okazji tworzenia rybińskiego węzła energetycznego. Oficjalnie oddano go do użytku w 1941 roku, a napełnianie obiektu wodą trwało do 1947 roku. W tym czasie zatopiono 3700 kilometrów kwadratowych lasów, miasto Mołoga i ponad 650 wiosek. Po dziś dzień, przy niskim stanie wody, ponad taflę zalewu wynurzają się kopuły starych cerkwi.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Zbiornik Rybiński to jeden z

Zbiornik Rybiński to jeden z wielu kretyńskich projektów sowieckich władz. Daleko mu wprawdzie do mistrzostwa jakiego dokonali osuszając Jezioro Aralskie, ale zatopienie 650 wiosek i 130 tysięcznego miasta też daje do myślenia.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem