Wielka ulewa zatopiła dziś Rzym

Kategorie: 

Wielka burza przetoczyła się dzisiaj przez stolice Włoch, Rzym. Ogromne opady spowodowały wiele podtopień, są też ofiary śmiertelne.

 

Rano nad Rzymem rozpętała się wielka burza. Wiele niżej położonych ulic zostało zalanych. Świadkowie twierdzili, że poziom wody dochodził do klamek pojazdów. Ofiara śmiertelna to mieszkaniec wiecznego miasta, który został uwięziony w suterynie i tam utonął.

 

Burmistrz Rzymu, Gianni Alemanno przyznał, że było to zjawisko meteorologiczne bez precedensu i wręcz stwierdził, że rozważa wprowadzenie stanu zarządzania kryzysowego. W ciągu półtorej godziny spadło 74 mm deszczu na metr kwadratowy. Sytuacja w mieście jest nawet określana, jako krytyczna. Strażacy byli zmuszeni ratować osoby zablokowane w samochodach znajdujących się w zalewanych tunelach.

 

Przez kilka godzin w ogóle nie kursowało metro a to dodatkowo potęgowało komunikacyjny paraliż miasta. Burmistrz porównał kataklizm wręcz do trzęsienia ziemi.

 

 

Źródła:

http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5hLYEWFwSdcDyj90xtsHzCuajtp-A?docId=22e1c157cbd44768b1ded5d3725c6f30

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10503422,Gwaltowna_burza_nad_Rzymem__Jedna_osoba_zginela.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Stella

  Witam serdecznie i

 Witam serdecznie i przepraszam bardzo, chodziło mi oczywiscie o STAN ŁASKI USIĘCAJĄCEJ(czyli częsta spowidz), a nie "satan łaski uświęcajacej.Ale on jak to on oszust wielki i zawsze się wepchnie tam gdzie nie trzeba np: między słowa i gotów przeinaczyć sens słow.Z Panem Bogiem    

Portret użytkownika Roni Tornado

Stella, -"(...)chodziło mi

Stella,-"(...)chodziło mi oczywiscie o STAN ŁASKI USIĘCAJĄCEJ(czyli częsta spowidz)(...)"Częsta spowiedz na klęczkach przed jakimś księdzem niczego nie załatwi. Jedynie co człowiek robi na takich spowiedziach to umniejsza własną wartość i poniża się, klęcząc przed facetem w czerni. Kobieta nie powinna klękać przed facetem bo się poniża i pozbawia się własnej godności.A po co księdzu do wiadomości jakieś czyjeś prywatne plotki z czyjegoś życia ?? Jeżeli ktoś chce powiedzieć, że zrobił coś złego i przyznać się do tego to niech zrobi to przed wszystkimi zebranymi w kościele.-"a nie "satan łaski uświęcajacej.Ale on jak to on oszust wielki i zawsze się wepchnie tam gdzie nie trzeba np: między słowa i gotów przeinaczyć sens słow."Wychodzi na jaw o kim tak naprawdę myślą Katolicy :PNajłatwiej zwalić swoje wszelkie "niedomagania" na Szatana :/

Portret użytkownika gregluc

Klęczenie bynajmniej nie jest

Klęczenie bynajmniej nie jest ponizeniem, klekanie jest oznaką oddawania hołdu. Co do spowiedzi to woóle nie znasz jej genzey dlatego piszesz bzdury. Nie spowiada się przed kapłanem tylko przed Bogiem i to w celu oczyszczenia a nie ponizania. Roni prawie w każdym swoim poście piszesz o kobiecie jako o gorszym człowieku, to typowy obraz feminizmu wytworzony na potrzeby zakompleksionych ludzi (kobiet). Kazda idea która niesie w sobie czastke agresji jest zaraza tej ziemi. JEszcze raz piszę iż kazdy człowiek to jednostka zebrana w okreslonym środowisku. Podział na kobiety i mezczyzn jest tak samo obrazliwy jak na murzynów i białych, nasistów i Zydów itd. Kazdy fanatyzm dązy do podziału by jasno sprecyzowac wroga. I Ty Roni niestety  (mam nadzieję ze tylko nieswiadomie) własnie to robisz. Kazdy ma prawo to swojej wiary i jej wypełniania zgodnie z własnym sumieniem. Wiec nie mozesz zabronic jakies kobiecie której daje to siłe klękac przed kapłanem albo tak samo nie mozesz zabrac innej kobiecie potrzebe spełniania się służac mężczyźnie. Problem jest wtedy gdy nie jest to robione z własnej woli ale wymuszone. Wtedy nalezy to napietnowac. Ale nie uogólniaj wszystkiego bo to troche naiwne co piszesz.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika Stella

  Witam serdecznie   To co

 Witam serdecznie To co obejrzałam wczoraj na filmiku, o potwornej ulewie w Rzymie na ZmianachnaZiemi,utwierdza mnie tylko że, może być coraz wiecej takich strasznych anomalii na ziemi i że, musimy się do tego przygotować, zwłaszcza duchowo,tak jak wsponinałanm już wcześniej Różaniec święty codziennie, jeśli kto może, to post dawa razy w tyg. w środy i piątki, satan łaski uświęcającej i przyjmowanie Pana Jezusa jak najcześciej.To pozwoli nam przeżyć. Z Panem Bogiem

Portret użytkownika gregluc

droga Stella modlitwa ma za

droga Stella modlitwa ma za zadanie jednoczyc nas  z Bogiem, same bezmyslne odklepywanie nie wiem czy podoba sie Bogu. Poza tym modlimy sie do Boga a nie do krzyża czy różańca, to bałochwalstwo to grzech przeciwko 1 przykazaniu!!! Wzywam do modlitwy ale w duchu i poboznosci a nie na pokaz i z próżności . Wzywam by nie gardzic drugim człowiekiem jesli jest inny i nawet jeśli grzeszy wobec Boga. Drogę wybawienia pokazał nam Chrystus czy tez Budda  , musimy isc  z pokorą przez życie i z kazdym dniem starac się przypodobac Bogu bo tylko w nim mozemy doznac wieczengo szcześcia - niezaleznie od kultury , pochodzenia czy wychowania. Równiez pozdrawiam Ciebie i życze łaski bożej:)

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika polok

takiego natłoku katastrof

takiego natłoku katastrof nigdy nie było, oczywiście ci oświeceni przez media powiedzą że to dzieki internetowi i szybkiej technologii jest nawał informacji katastroficznych, ci "zacofani ciemnogród" czyli też ja, powiedzą, że to wszystko jest w Piśmie Świętym spisane przed 2000 lat a to co jest tam napisene musi się wypełnić. Teraz pewnie posypią sie komentarze że jestem ciemny bo wierze w to co przetrwało 2000 lat a nie w to co napisał lub przekazał jakiś wspaniały profesor ateista który żyje może i z 80 lat. Sorry ale Ja wierze Bogu wiem i czuje, że to jest DOBRE i że tylko takiej postawie można godnie żyć na ziemi, a co do opadów w Rzymie to pewnie zbieg okoliczności z wydarzeniami sprzed kilku dni, czyli profanacji miejsca świętego i niszczenia jego najmocniejszych symboli Jezusa Chrystusa i Jego Najświętrzej Matki Marii Panny. Tylko czy przypadkiem ręka Boga i Jego wielka łaska Miłosierdzia by oczyścić ziemię z śmieci szatańskich nie opadada na naszą kochaną Planete. Ci którzy domagają się TOLERACJI modne słowo ostatnio są Tolerancyjni Dla Chrześcijaństwa i ich symboli, które są od Narodzenia naszego Zbawiciela czyli 2000 lat. Gdzie tu sens tej tolerancji, czy to poprostu ostatnie pokwikiwanie Złego który wie, że już mało czasu na pozyskanie wielkiej armii zbuntowanych. Chyba naprawdę pora zatrzymać się i zobaczyć jak piękna jest ziemia jak wspaniali są ludzie gdy nie ma wojen i walki o dobrobyt bo i tak nie zabierzemy tego ze sobą. sorki za przydlugi komentarz ale naprawde otworzmy oczy by nie było za późno pozdrawiam Bóg z Wami.

Portret użytkownika Roni Tornado

Polok, -"Chyba naprawdę pora

Polok,-"Chyba naprawdę pora zatrzymać się i zobaczyć jak piękna jest ziemia jak wspaniali są ludzie gdy nie ma wojen i walki o dobrobyt(...)"Ty chyba jesteś ślepy na niektóre sprawy :/ Czy Ty nie wiesz, że nawet jak nie ma wojny to też jest piekło na Ziemi ?? Nawet w czasach jak nie ma wojny to nadal jest przemoc fizyczna, psychiczna, morderstwa, gwałty, rasizm, szowinizm, handel niewolnikami ( tak, mamy XXIw. i nadal handluje się kobietami a handlują nimi faceci :(((( ), wojna płci, itp.

Portret użytkownika polok

roni - nie jestem slepy widze

roni - nie jestem slepy widze to wszystko tylko czy masz jakis sposob na powstrzymanie tego zla co moge zrobic slucham? Dlatego mowie o zatrzymaniu sie i spojrzeniu na swiat piekny, bo czas zaczac od siebie "kropla wody drazy skaly"  piekny cytat i wlasnie to ziarenko dobra wyluskane u siebie z czasem rozleje sie na moje otoczenie a pozniej szerzej moze na caly wspanialy swiat. Bo walka na sile to walka z wiatrakami no chyba ze naprawde masz lekarstwo. Pozdrawiam jestem tylko człowiekiem i jako czlowiek tez popelniam bledy moze niepotrzebnie zabralem glos - z Panem Bogiem.              

Portret użytkownika gregluc

Roni  odczytuję w Tobie duzo

Roni  odczytuję w Tobie duzo goryczy bo masz prawo do tego a;e pozwól że trochę wyprostuję Twoje myslenie. Masz absolutną rację ze handle ludzmy odbywa się na kazdym kroku ale płeć nie ma tu znaczenia. To że akurat kobiety są sprzedawane do domów publicznych to jest fakt ale wynika to z tego ze na mezczyzn nie ma zapotrzebowania a wierz mi ze w tym procederze biora udział tez kobiety. To samo tyczy dzieci, w biednych krajach jest to nagminny proceder. Oprócz tego narzady własne jak swoich bliskich. Tak masz racje to jest piekło a wojna trwa cały czas.  Kazdy codziennie walczy o swoje sumienie bo obok Ciebie teraz tez jest ktos kto traci akurat moze w tej chwili swoje sumienie czyli sprzedaje siebie w zamian za lepszą egzystencje w postaci nowszego samochodu, komputera czy domu itp. Bogacic jest rzeczą ludzką ale za jaką cenę to juz inna kwestia. Trzeba miec umiar we wszystkim.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika Roni Tornado

Gregluc, nie brałam pod uwagę

Gregluc, nie brałam pod uwagę tych kobiet co idą na prostytucję z własnej woli. Chodziło mi o kobiety i dziewczynki porywane za granicę i przetrzymywane w domach publicznych i uznawanych za własność prywatną alfonsa. Handel ludzkimi narządami też jest straszliwą potwornością :((((Niestety są ludzie co nie zauważają tych potworności lub nie chcą ich widzieć i chrzanią, że życie jest cudowne w "czasie pokoju" Sad To jest potworne jak gdzieś obok, na tej samej Ziemi ludzie są bestialsko katowani :( 

Portret użytkownika gregluc

specyzuj kolego co z ta

specyzuj kolego co z ta rewolucją? Ja osobiście jestem przeciwnikiem wszelkiej rewolucji która zawsze była katastrofa dla społeczeństwa. Pomimo słusznych ideałów żadna rewolucja w imię zmian politycznych (ustrojowych) czy religijych czy światopoglądowych nie przyniosła  oczekiwanego rezultatu. Mało tego rewolucje najlpiej burzą bo oparte są na niksich przesłankach człowieka. To o cyzm ja pisze i zapewne większosc z nas tutaj na portalu to nie rewolucja ale raczej oświecenie (zaczerpniety termin z buddyzmu)  czy np odnowa Ducha św (zgodnie z naukami JP2). Ja osobiscie nazywam to objawieniem bo tylko nieliczni narazie otrzymali dar widzenia ponadmaterialnego. A jak wiemy wszystkie rewolucje/wojny były na tle materailnym (ekonomicznym) , nawet sławetne średniowieczne wyprawy krzyżowe czy pózniejsze wyprawy konkwistadorów wbrew temu co potocznie sie pisze o chrystianizacji głownym celem było zdobycie bogactw i slawy. Pozdrawiam:)

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika Max

A ja bym powiedział- nasze

A ja bym powiedział- nasze decyzje muszą być zgodne z głosem serca bo przez nie wiedzie droga do wolności od prawa siewu i zbioru . Ale tylko mózg pozwoli nam odkryć sposób na rozwiązanie części problemów jakie przed nami stoją, zachowajmy równowagę wiary i materjalizmu bo jesteśmy jednym duchem i materją na wyboistej drodze do "DOMU"

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika HEH

nic nowego pod Słońcem! To co

nic nowego pod Słońcem!
To co powstało musi upaść, Grecja i Rzym po raz kolejny...
Miłujmy się i myślmy sercem, rozum wyprowadził ludzkość na manowce!
Jesteśmy jedną roziną, zapomnijmy o sztucznych podziałach. Kasa jest iluzją, dziś raczej więcej wirtualnego długu na świecie.
Natura przypomina gdzie jest miejsce człowieka we wszechświecie...
 

Portret użytkownika lamia

Trzeba na te zmiany spojrzeć

Trzeba na te zmiany spojrzeć zupełnie inaczej, sa one przygotowaniem do innej rzeczywistości jakiej będziemy doświadczać, skończył sie czas duchowej ignorancji człowieka, wkraczamy w inną erę, życie nie będzie już wiecej wielką niewiadomą, będziemy mieć wgląd we wszystko co dotyczy naszej istoty, zmieni się percepcja i dojdą nowe zdolności, ludzkość wreszcie będzie świadoma pełnej odpowiedzialności za wszystko co czyni. Będziemy wreszcie postrzegać rzeczywistość taką jaką ona jest a nie spreparowaną iluzję jak teraz, zmieni sie również pojęcie czasu, już nie będziemy uwięzieni w iluzji linearnego następowania zdarzeń po sobie...
Ważnym jest aby nie popadać w strach w czasie gdy rozpadac się będzie na kawałki nasz stary świat i cywilizacja, niefunkcjonujace struktury muszą odejść i nie trzeba sie tego kurczowo trzymać bo nastąpi coś bez porównania lepszego, co wreszcie sprawi iż zaczniemy sie rozwijać i cieszyć prawdziwą wolnością.

Portret użytkownika gregluc

to co samo mi sie nausneło od

to co samo mi sie nausneło od razu ale nie chciałem o tym pisac by nie byc posądzonym o szerzenie ciemnoty. KAzdy i tak sobie sam wyrobi opinie. Dopowiem tylko że ostatnio widziałem film dokumentlany gdzie archolodzu natrafili na slady starych miast i ponoc to jest włąsnie bibilijna Sodoma i Gomora. Niech się teraz sie smieją nie oświeceni. Ale kada akcja tworzy reakcje. Profanacja zawsze niesie za sobą konsekwencje a prowanacja cząstki niematerialnej (energia duchowa) jaka jest bez wątpienia w każdej świątyni niezależnie od wyznania tym bardziej nie wiadomo co przyniesie w skutkach. Oby na ziemi ostało tylku sprawiedliwych ile potrzeba bo moze się okazac że juz jest ich za mało:(ps. takie  cos jak przypadek nie istnieje, jest tylko ciag zdarzen i prawdopodobieńśtwo zdarzenia. Jesli bedziesz grac w totaka i skreslisz dostateczna ilosc losów to wkoncu trafisz 6. To nawet matematycznie juz policzono tylko juz niepamietam ile tych losów musiałbys skresli. Ilosc losow była wikesza niz wartosc wygranej. to tyczy kazdej gry losowej a zycie swoista grą ...

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika gregluc

benka wyczuwam w Tobie

benka wyczuwam w Tobie katolicki fanatyzm. Jesli naprawde chcesz przypodobac się Bogu zacznij sama miłować nawet tych co grzesza wobec Boga. Tak nas nauczał Chrystus i tylko taka drogę nam wskazał. Zacznij sama dociekac w swoim sumieniu prawdy czytajac księgi natchnione (np. Pismo Św. )i szukajac kontaktu z bogiem poprzez modlitwy/metydacje. Słuchanie kapłanów nie zastąpi Twojego myslenia. Co powiesz Bogu o swojej niewnawisci do blizniego na sądzie ostatecznym? Ze Ci kapłan kazał nienawidzic kogos komu przeszkadzał krzyz? Czy ty nie widzisz ile w tym hipokryzji??? Polscy katolicy musza wkoncu przejrzec na oczy ze Chrystus umarł na krzyzu ale nie dla krzyza!!! A wy próbujecie z krzyza zrobic Boga. To grzech wobec 1 przykazania!!!!

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika gregluc

to pokazuje jak nasza

to pokazuje jak nasza cywilizacja jest pryszczem w skali makroświata. Powodzie, trzęsienia ziemi a obok tego arogancja i pycha czlowieka. Czy wszyscy zadali sobie pytanie po co tu jestesmy na ziemi? Jako człowiek materialny rodzimy sie i umieramy i nie od nas to zalezy ale to co po nas zostanie juz tak. Nie chce urazic nikogo dlatego powiem ogólnie  Bóg Ojciec i Matka Ziemia przemaiwaja do nas na każym kroku ale tylko nieliczni to dostrzegają. Nie chce prorokowac bo dosyc się nasłuchałem róznych bredni przez co pisma objawione w tym natłoku po prostu giną. Jeden niezaprzeczalny fakt że obecnie dzieje się na swiecie tyle ile przed tem nie było w jednym czasie. Powraca pytanie czy to czas przyspieszył czy jednak nastąpi jakis koniec a potem poczatek nowego?

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem