Wielka plama słoneczna ponownie w pozycji dogodnej do ostrzeliwania Ziemi

Kategorie: 

Według informacji pochodzących z NOAA wielki aktywny region oznaczony numerem 1339 jest najbardziej aktywną plamą od 2005 roku. Czyżby był to zwiastun nadchodzącego maksimum 24 cyklu słonecznego?Obszar jaki zajmuje w tej chwili plama 1339 jest róny ekwiwalentowi 8 wielkości Ziemi (80 tysięcy kilometrów długości i 40 tysięcy km szerokości). To daje wyobrażenie o potędze tej formacji plam. Struktura magnetyczna plamy sprzyja powstawaniu silnych rozbłysków kalsy X i M. Region ten jest cały czas aktywny i gdy nie był skierowany w Ziemię dochodziło tam do wielu zjawisk słonecznych.

Wygląd plamy 1339 w dniu 4 XI 2011

Według informacji naukowców ten monstrualny obszar będzie widniał na pozycji zagrażającej naszej planecie przynajmniej przez dwa tygodnie. Nie ma możliwości aby przewidzieć czy dojdzie w tym czasie do jakichś gwałtownych zjawisk. Nie można wykluczyć powstawania rozbłysków i towarzyszącym im CME.

Dzisiaj rano właśnie z plamy 1339 doszło do średniego rozbłysku M3.7, ale ostatnio zwykle było tak, że plama ta uspokajała się wchodząc w zasięg naszej planety i wzbudzała wychodząc z niego. Miejmy nadzieje, że i tym razem przejście tego regionu odbędzie się bez zbędnych atrakcji.

 

 

 

 

Źródło: http://www.washingtonpost.com/blogs/capital-weather-gang/post/monster-sunspot-poses-threat-of-significant-solar-storms/2011/11/04/gIQA825KmM_blog.html


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

spokojnie, spokojnie - nie od

spokojnie, spokojnie - nie od Słońca kosa nadleci.
Trzy starcia z Nemezis będą na przestrzeni kilkunastu lat; trzy razy Mitra odpowie ogniem "oddając swe życie za ludzkie grzechy". Ludzie znów ujrzą planetę Krzyż na niebie i Zbawiciela i u tych co przeżyją znów kult się odnowi.  ...i tak do kolejnego powrotu Xtej planety.
 
Jeśli ktos nie rozumie powyższego tekstu nalezy zapoznac się z życiorysem boga Mitry i ewolucją tej religii we współczesne chrześcijaństwo.
Ci co głębiej chcą szukac muszą przeczytać legendy Evenkow o Baturze (Bohatyrze), bo Bohatyr (czyli Taran Bozy) to starsze imie Mitry.

Portret użytkownika Kosmozaur

Kurka, dostaję minusy, a to

Kurka, dostaję minusy, a to jest naprawdę bardzo głębokie przemyślenie!Jeśli kogoś uraziłem z tą miesiączką to przepraszam.Chodziło mi o cykliczność oraz nieuchronność zjawiska. Potem nadejdzie spokój, oczyszczenie itd..Nie wiem czy się bardziej nie pogrążyłem...Tak czy inaczej pozdrawiam serdecznie wszystkie Panie (Panów też oczywiście). 

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika Max

Teorja kwantowa mówi że niema

Teorja kwantowa mówi że niema przypadku są tylko wybory w którym z multiświatów pozostaniesz czy w tym w którym da się żyć czy może w tym w którym nastąpi koniec świata.Tak  więc odpowiadam ci jak dlamnie to całkowity przypadek na 100% ale jak zmienisz zdanie to się okarze czy nie będzie odstąpienia od tej reguły Smile

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika Obserwator

plama piękna :)do ELF - fajny

plama piękna :)do ELF - fajny film. Też ostatnio zauważyłem że słońce było przeogromne. 3.11 na nocnym niebie widziałem również szereg dziwnych obiektów ( zwykle niebo jest dużo mniej obfite w różne obiekty np dzisiaj ). Do tych obiektów zaliczył bym np dwie czerwone gwiazdy/planety ... albo dziwne formacje gwiazd. Wczoraj i dzisiaj tego nie było przypisałem więc to większe jasności ciał na niebie po ostatnim rozbłysku na słońcu Smile Pozdrawiam

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem