Wielka "fala tsunami" na rzece w Chinach

Kategorie: 

Unikalne zjawisko naturalne miało miejsce w obrębie chińskiej rzeki Qiantang. Miliony metrów sześciennych wody morskiej podczas przypływu rusza pod prąd rzeki, powodując powstanie fali oddzielającej dwa nurty.

 

Podobne fale występują również w innych rzekach. Czasami przepływ może dochodzić do prędkości 40 km na godzinę, a najwyższe fale wzrastają do 8-9 metrów.   Zjawisko to można zaobserwować w czasie każdego przypływu.  Ale w niektórych miesiącach, kiedy Ziemia, Księżyc i Słońce są ustawione w linii prostej i przyciąganie grawitacyjne jest na tyle silne, że fala jest szczególnie zauważalna.

 

Tym razem największy przypływ na Qiantang wystąpił na początku października. Za wielkość fali odpowiada też regulacja rzeki i zwężenie jego koryta. Na oglądanie unikalnego zjawiska naturalnego zdecydowały się setki tysięcy ludzi gromadzących się na wybrzeżu. 

 

Lokalne media uzbrojone w śmigłowce i łodzie śledziły przejście fali.  Szczególnie spektakularny był moment, kiedy fala uderza w brzeg.  Jednak obserwacja takiego zjawiska nie zawsze jest bezpieczne.  Okresowe fala staje się przyczyną śmierci nieuważnych gapiów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 777

Wszyscy piszący komentarze na

Wszyscy piszący komentarze na ZnZ i innych portalach uwaga bo zamykają za nipoprawne teksty !Nasz kolega, komentator Kula Lis ma kłopoty - jest ścigany przez prokuraturę."Koleżanko rozgłoś wszystkim, że mnie prokurator Lidia Frątczak z Opola ściga za wpisy prawdy o zbrodniach, złodziejstwach żydobolszewii i ich miocie, czy żydoszwabach i krytykę władzy. Zabrano mi kompa do badań, piszę od kolegi więc nie odpowiadaj, poinformuj znajomych, kontakt ze mną 775501207 lub 889459148 komórka. Szwagier informuje już znajomych dziennikarzy o tym, że władza boi się słowa i prawdy, jest gorzej niż za komuny, chcą mnie zastraszyć. Ta prokurator żydówka wykończyła dr Ratajczaka, a potem prowadziła "śledztwo" w sprawie jego śmierci, mnie nie zastraszy, syna akowca z 27 WDPAK, czy wnuka Legionisty Piłsudskiego herbu Jastrzębiec, porządnie jej odpisałem co o niej myślę, etc. w zażaleniu do sądu na zabranie przez policję kompa do badań. Policjanci porządni, mnie poparli, pozwolili na kasację haseł dostępu do poczty, archiwów, po czym zabrali. Kossbor roześlij to wszystkim, niech się znajomi kontaktują telefonicznie. Gdy będę miał sprawę to proszę o przyjazd i jej rejestrację. Zadzwoń do mnie podpowiedz gdzie kupić kamerkę i nagrywarkę, bym gdsy zajdzie potrzeba nagrał rozmowę z tą prokurator i potem rozesłał do sieci. Acha pamiętajcie, że nie zamirzam PObić się na śmierć, spaść ze schodów czy POpełnić samobójstwa. Pzdr!" http://kossobor.nowyekran.pl/post/75968,nasz-kolega-komentator-kula-lis-ma-klopoty-jest-scigany-przez-prokurature

Portret użytkownika devoratus

Mówiąc szczerze - dziwnie to

Mówiąc szczerze - dziwnie to wygląda. Mnóstwo tu nienawiści, agresji i epitetów. Rozumiem pisanie o przekrętach i ujawnianie różnych machlojek - ale dlaczego w taki sposób? Ciągłe używanie określeń w stylu "ta to żydówka", "tamten to esbek, żyd i komuch", "żydoszwaby" oraz irytujące mnie zaznaczanie liter "PO" w każdym możliwym słowie, niestety nie wzbudza u mnie zaufania do takiego autora. Publiczne podawanie numeru komórki lub nazwiska prokuratora, także wygląda conajmniej dziwnie. Jeżeli zaś wspomniani policjanci zachowali się "jak należy" - to pięknie im ten pan odpłacił - publicznie o tym pisząc. Teraz ich przełożeni będą mieli okazję do tego by im się za ludzkie zachowanie odwdzięczyć. Bez urazy - ale dla mnie brzmi to jak bełkot osoby chorej psychicznie.Brat mojego kolegi, chory na schizofrenię, miał 3 zeszyty zapisane numerami samochodów które go śledzą. W dodatku miał "dowody" na to, że go śledzą, "bo on ich widział"... Nie dajmy się zwariować...

 

 

Portret użytkownika pawus5

No to się pięknie Porobiło

No to się pięknie Porobiło swojego zdania nie wolno już wypowiedzieć w necie tylko trzeba konspirować się jak za okupacji (a może jesteśmy pod okupacją) tfu premierowi że ma tole ( oczym większość wie) i że jego koledzy kradną, tfu prezydentowi że jest kretyn i po Polsku pisać nie potrafi też nie wolno wytknąć ? Pani od Języka Polskiego w podstawówce zwracała się słowem kretyn jeśłi ktoś pisał błędy jak nasz tfu prezydent więc to chyba POprawna forma

Portret użytkownika devoratus

Porobiło się tylko tyle, że

Porobiło się tylko tyle, że wielu pseudo redaktorów-pajaców pomyliło "wolność słowa" z "pieprzeniem co ślina na język przyniesie". Później jeden z drugim publicznie obraża prezydenta - a potem moczy się w nocy jak mu "służby" do drzwi zapukają. Uważam, że za publiczne znieważanie głowy naszego kraju - powinna być taka kara, żeby się gówniarzom kredki z tornistra wysypały, niezależnie czy się to komuś podoba, czy nie - to jest to człowiek, którego wybrała większość ludzi ipełni on konkretną funkcję. Jeden z drugim "patriota" z koziej dupy - obrażając prezydenta - obraża wszystkich, którzy na niego głosowali i w dodatku nie szanuje własnej ojczyzny. Rozliczać i obserwować należy, ale obrażać lub ubliżać - nie wolno.Twój tekst również do bezbłędnych nie należy, zatem rozumiem, że uczciwie sam przyznasz, że również (według Twojej nauczycielki) w pełni zasłużyłeś na miano kretyna?

 

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem