Wielka Brytania może wystąpić z Unii Europejskiej

Kategorie: 

W totalitarnym świecie Orwella wykreowanym w powieści 1984 funkcjonowało pojęcie myślozbrodni. Właśnie takie „przestępstwo” popełnił David Cameron, premier Wielkiej Brytanii. Nie dość, że pomyślał o tym, aby wyjść z socjalistycznego raju UE to planuje oddac decyzję w rece przypadkowego społeczeństwa. Aby się przekonac czy mieszkańcy Wysp chcą pozostawac w tej wspólnocie zaproponował referendum, które zostanie przeprowadzone w 2017 roku.

 

Brytyjczycy są dużo bardziej sceptyczni wobec masońskiego federacyjnego projektu stworzenia państwa Europa. Koncepcja, jaką kiedyś wdrażał orężem pierwszy integrator Europy w XX wieku, Adolf Hitler została twórczo udoskonalona i podboje militarne zastąpiły podboje gospodarcze i faza neokolonializmu widoczna szczególnie w Afryce i w Europie Wschodniej.

 

Unia Europejska staje się nowym ZSRR, kolosem na glinianych nogach. Organizacja polityczna, która ponad połowę budżetu przeznacza na przekupienie rolników, żeby nie chciało im się pracować, nie może być traktowana poważnie. Kłopoty waluty Euro i kolejne gospodarki na granicy zapaści to wyraźny sygnał, że w UE lepiej już było a teraz będzie tylko mniej przyjemnie i bardziej opresyjnie.

 

Większość Polaków żyje w przeświadczeniu, że Polska na wejściu do UE bardzo skorzystała. To oczywisty absurd, bo Polska weszła do tej wspólnoty na gorszy warunkach niż bogata Wielka Brytania a to właśnie tam ludzie wydają się być najbardziej zdeterminowani do porzucenia tego spróchniałego pomysłu na integrację.

 

Niektórzy komentatorzy sugerują, że Brytyjczycy wcale nie chcą wyjść z UE i ta cała afera z referendum jest obliczona na wywarcie odpowiedniego nacisku i załatwienie jeszcze lepszych rabatów dla Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że poprzednie wywalczyła sama Margaret Thatcher, aktualny gambit może być faktycznie obliczony na wywarcie wrażenia.

 

Istnieje bardzo realne prawdopodobieństwo, że gdy dojdzie do referendum w sprawie pozostania lub wyjścia z UE większość Brytyjczyków wybierze tą drugą opcję. Izolacjonizm jest wpisany w ich wyspiarską tradycję, a skoro widza nadciągająca pożogę to, po co siedzieć na takiej tonącej szalupie?

 

Niestety to, co widzą Brytyjczycy jest kompletnie niezauważalne dla przeciętnego Polaka, który sądzi, że Unia jest gwarantem cywilizacyjnego sukcesu. Społeczeństwo nie rozumie, że Polska wpłaca ogromne składki do wspólnego budżetu i już teraz lawiruje na granicy pozostawania płatnikiem netto. Zresztą większość takich ludzi myśli, że Norwegia jest w UE a w Szwecji płaci się waluta Euro. Dla takich ludzi jeszcze długo nie będzie jasne, że Polacy sami umieją zarządzać swoimi pieniędzmi i nie potrzebują do tego pośredników w Moskwie czy w Brukseli.

 

 

Źródłohttp://www.guardian.co.uk/politics/video/2013/jan/23/david-cameron-eu-referendum-video

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

PEWNIE WAS ZMARTWIĘ (?) Z

PEWNIE WAS ZMARTWIĘ (?)
Z Unii Europejskiej nie można wystąpić gdyż nie przewiduje tego żaden dokument przez nią przyjęty. Wystąpic można było z EWG ale ona przestawła istnieć już lata temu.
Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest tak samo możliwe jak wyjście Zagłębia czy Mazowsza z Polski.

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

W Traktacie Lizboński jest

W Traktacie Lizboński jest wyraźnie zapisane że jest on nadrzędnym dokumentem wobec praw krajów członkowskich> Fakt że podpisano go w sprzeczności z Ustawą Zasadniczą a stojący na jej straży (statut) Trybunał Konstytucyjny nie zareagował mówi o tym ile jest warta konstytucja (mała litera celowo) kraju członkowskiego. Sad

Portret użytkownika Ja

Jest dużo warta "konstytucja"

Jest dużo warta "konstytucja" ale jak się "sra" na nią i ci którzy mają stać na jej straży mają ją głęboko w poważaniu to ludzie reagują tak jak reagują, i potrfią tylko rozłorzyć rece w geści niemocy, żałosne...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Dr Piotr

A zastanawialiście się nad

A zastanawialiście się nad taką sprawą jak zaciąganie kredytów przez państwa będące członkami UE? Czemu zaciągać kredyt jest łatwo i wszyscy członkowie i bank centralny bez problemu je daje, ale jak przychodzi do spłaty, to dane państwo musi sobie radzić samo i robi się z niego bankruta.
Przecież skoro jest się członkiem unii, to zaciągamy kredyt za wspólnym przyzwoleniem i potem powinniśmy też spłacać go wspólnie, bo de facto to nie kredyt, tylko pomoc danej części unii w problemie...proste no nie, ale jakoś banksterska klika tego nie widzi i niszczy zadłużonych członków unii jakby byli odrębnymi państwami.
Druga sprawa, od momentu utworzenia UE każde z państw członkowskich i również kraje spoza unii doznały spowolnienia gospodarczego i to bez wyjątku, ale tego też nikt nie widzi i nie patrzy na wskaźniki.
To wszystko droga do globalnej wiochy NWO i wyniszczenia narodowości i suwerenności!

Portret użytkownika Eh

Panie adminie. "Organizacja

Panie adminie.
"Organizacja polityczna, która ponad połowę budżetu przeznacza na przekupienie rolników, żeby nie chciało im się pracować, nie może być traktowana poważnie."
Jesli o wsi i szeroko pojętej gospodarce rolnej wie się tyle, że jest, to proszę nie pisać takich bzdur! 
Miasto tak zazdrości rolnikom dopłat i innych dotacji. Jednak ci biedni ludzie sami nie wiedza, że "dopłaty wyrównujące" (proszę zwrócić uwagę na nazwę) nie trafią tylko do rolników, ale także do każdego kto korzysta z ich pracy, czyli każdego kto je. Bo gdyby nie te dopłaty WYRÓWNUJĄCE (straty) to każdy produkt rolny kosztowałby pewnie 2x tyle co teraz (bo obecnie rolnik otrzymuje ceny za swoje produkty takie, które często ledwo pokrywają nakłady finansowe na ich wyrpodukowanie). Dzięki temu macie zwykły chleb po 2zł z groszami, a nie po 4. Myslcie ludzie, myślcie. 
P.S. Każdy myslący rolnik chętnie zrezygnowałby z dopłat, pod warunkiem, że ceny wytwarzanych przez nich dóbr naturalnych byłyby "godne", ale nie są od kąd pamiętam i pewnie nigdy nie będą. Skądiniąnd jest to chore, bo ktoś wytwarzający łpatę czy sprzedjący węgiel, sam ustala kwotę za jakąsprzeda swój produkt. Za to rolnik tego nie może zrobić, bo to kupujący w tym wypadku łaskawie wystawia głodowe ceny za jakie znowu łaskawie raczy kupić od rolnika zboże czy żywiec. CHORE. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem