Wielka Brytania będzie walczyć z obrzezaniem kobiet

Kategorie: 

Członkowie brytyjskiej komisji parlamentarnej nazwali porażką sposób radzenia sobie władz z problemem okaleczania żeńskich narządów płciowych. Aktywiści mówią o „skandalu narodowym” i wezwali do stworzenia krajowego planu działania w tej kwestii.

 

W środę parlamentarzyści poruszeni sprawą obrzezania uznali, że kobiety powinny być chronione prawnie, a dziewczęta ze środowisk o „dużym ryzyku”  powinny być poddawane regularnym badaniom w celu zapobieżenia stosowania okrutnych praktyk – podaje BBC.

 

Prawo, zakazujące obrzezania kobiet, obowiązuje w Wielkiej Brytanii od 1985 roku. W ciągu trzydziestu lat tylko jeden przypadek okaleczenia trafił do sądu. Obecnie w całym kraju zagrożone jest 65 tys. dziewcząt. Praktyki tego typu stosowane są w niektórych kulturach Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Zabiegi, przeprowadzane najczęściej w prymitywnych warunkach, powodują zakażenie, wstrząsy, a czasami prowadzą do śmierci.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Medium

dzidzia napisał: Czekam, aż

dzidzia wrote:

Czekam, aż znz zrobią w końcu jakiegoś niezależnego njusa (w tym temacie mile widziany), bo po muzułmanach to każdy głupi jedzie i mu klaszczą.
Nie tylko mile widziany, ale siłą logiki narzucający się.

Portret użytkownika dyndam sobie

  dzidzia

 
dzidzia napisał:

Czekam, aż znz zrobią w końcu jakiegoś niezależnego njusa (w tym temacie mile widziany), bo po muzułmanach to każdy głupi jedzie i mu klaszczą.
 
nie kazdy glupi jedzie, tylko ktos kto ma uzasadniony powod. ja jade za ich agresje i traktowanie kobiet jak bydla roboczego ( miedzy innymi polek za granica ) i nie wszystkich, tylko tych agresywnych, podobnie jak bym jechal za takie rzeczy polaka i kazdego innego. 
 
odpowiadam przez medium bo dziwnym trafem nie widze twojego postu dzidzia

Portret użytkownika figa

 Barbarzyństwo , ciemnota ,

 Barbarzyństwo , ciemnota , głupota i okrucieństwo wobec drugiego człowieka . Oto obraz naszej planety . Ziemia nadal tonie w mrokach sredniowiecza . Brak szacunku do życia i zdrowia istot . Jesteśmy najgłupszą planetą we Wszechświecie . i wcale mnie nie dziwi , że Kosmici nie chcą się z nami  ,,zakolegować ''.

Portret użytkownika Medium

Aż tyle czarnoskórych kobiet

Aż tyle czarnoskórych kobiet mieszka w Wielkiej Brytanii?
Oby nam nigdy nie przyszło zmagać się z niezrozumiałymi dla nas obyczajami. Ingerować w cudzą kulturę to wielka odpowiedzialność, większa, niż sądzicie, Brytyjczycy.

Portret użytkownika cogito 9

Medium,dziwię się,ze walkę z

Medium,dziwię się,ze walkę z tym barbarzyństwem uznajesz za ingerencje w kulturę.O takiej ingerencji można byłoby mówić,gdyby zakazano mniejszościom obchodzenia ich świąt,  śpiewania narodowych pieśni czy używania ojczystego języka.Obrzezanie to akt przemocy dokonany na dziewczynkach,których nikt nie pyta o zgodę na ten zabieg,który okalecza nie tylko fizycznie ale i psychicznie.Rany fizyczne zagoją się,chociaż nie zawsze, bo wiele kobiet cierpi na różnego rodzaju powikłania,rany psychiczne pozostaną na całe życie.Żadna kultura nie może usprawiedliwiać okrucieństwa i okaleczania kobiet.Polecam książkę "Kwiat pustyni"autorstwa Waris Dirie.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem