Wielka antyislamska manifestacja Pegidy w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Kilka tysięcy osób zebrało się dzisiaj w Newcastle na pierwszej w Wielkiej Brytanii akcji zwolenników ruchu antyislamskiego, tj. Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu (Pegida). Organizatorzy zamierzają przeprowadzić demonstrację także w Londynie.

 

Służby podjęły bezprecedensowe środki bezpieczeństwa. Pojawiły się bowiem zapowiedzi kontrmanifestacji. Przy okazji w sobotę w Newcastle odbywał się też mecz angielskiej Premier League. Ruch Pegida powołany został do życia w Dreźnie. Jego założycielem jest Lutz Bachmann. Działacze żądają m. in. zaostrzenia przepisów imigracyjnych w Niemczech.

 

Pegida powstała w październiku 2014 i szybko zyskał popularność. Wkrótce pojawiły się jej przedstawicielstwa w innych państwach członkowskich UE. Warto zauważyć, że w ostatniej demonstracji zwolenników ruchu Pegida, która odbyła się w Dreźnie, uczestniczyło 25 tys. osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika lolo

A co... wojna za naszą

A co... wojna za naszą granicą to nie jest "ciekawy temat"? Albo wzrastająca dominacja opcji islamskiej? To nie są "ZMIANY NA ZIEMI"? My, ludzie, nie jesteśmy "częścią" tej ziemi, tego świata? Nie DECYDUJEMY jak on ma wyglądać?

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika lolo

Nie przeszkadza mi to,

Nie przeszkadza mi to, najwyżej nie czytam. A poza tym interesują mnie wpisy internautów. A najważniejsze jest w tym to, że sytuacja jest płynna. To co znamy dziś niekoniecznie jest tym samym co będzie jutro. I co najważniejsze obie te sprawy jak i wiele innych niekoniecznie przyrodniczych dotyczy nas żywotnie. Jak myślisz, jeśli postępy islamizacji będą przebiegać pomyślnie to kto wie czy nasze wnuki - piszę ogólnie - nie przyjdą kiedyś i powiedzą: dziadek... jesteś niewierny, czas na ciebie katolu (lub co innego)? A jak szybko będzie szło to zdanie może się już zacząć od słów: ojcze, wujku, sąsiedzie...
A Ukraina... nooo... może jutro banderowcy nas odwiedzą, może wujek Putin... Kto wie jak potoczy się historia... Może to tylko "strachy na Lachy" a może rzeczywistość... Wszak czy jest ktoś kto by "umierał z Gdańsk" dzisiaj, skoro nie chciano tego zrobić w 1939 r.? A postęp obecnie jest bardzo zaawansowany i Polska jako "katolicki skansen" w Europie popularnością raczej nie cieszy się, zwłaszcza u Niemców. "Historia magistra vitae est". A kto nie pamięta własnych dziejów, będzie je musiał przerabiać ponownie - jest takie powiedzenie.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem