Wiele ofiar ataków NATO w Pakistanie, nakazano opuszczenie baz Sojuszu

Kategorie: 

Wczoraj NATO ponownie zapuściło się głęboko na terytorium Pakistanu. Uzasadniono to koniecznością kontynuowania pościgu za terrorystami. W wyniku operacji NATO realizowanej z wykorzystaniem śmigłowców i myśliwców śmierć poniosło 28 żołnierzy pakistańskich. Relacje między pakistanem i USA są krytycznie złe.

 

Pakistan odpowiedział na ten wrogi względem swojej integralności terytorialnej akt ucinając natychmiast wszystkie linie zaopatrzenia dla wojsk USA walczących w Afganistanie. Nakazano również opuszczenie zajmowanej przez NATO bazy lotniczej. To poważny problem dla operacji afgańskiej, bo drogą lądową przybywa ponad połowa całego zaopatrzenia dla wojska.

 

Pakistan był sprzymierzeńcem USA od 11 września 2001 roku teraz jednak zacieśnia współpracę z Chinami. To zresztą warte odnotowania, że incydent na afgańsko-pakistańskiej granicy wydarzył się w trakcie wspólnych manewrów Pakistanu z Chinami.

 

Oficjalne oświadczenie sił ISAF/NATO stanowi, że w wyniku rozwoju sytuacji taktycznej uruchomiono lotnictwo, co w konsekwencji mogło doprowadzić do powstania ofiar po stronie pakistańskiej. NATO wyraziło ubolewanie i kondolencje dla rodzin ofiar.

 

Premier Pakistanu, Yusuf Raza Gilani powiedział, że ataki były zamachem na suwerenność Pakistanu. W wyniku incydentu zginęło 28 osób w tym dwóch oficerów.

 

Źródła:

http://www.abc.net.au/news/2011-11-27/pakistan-expresses-rage-at-nato-strikes/3697808

http://www.reuters.com/article/2011/11/26/us-pakistan-nato-idUSTRE7AP03S20111126?feedType=RSS&feedName=topNews&rpc=71

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anuradha

Pio mam nadzieję, że twoje

Pio mam nadzieję, że twoje zdziwienie to sarkazm.  Zaczynam się trochę gubić jak chodzi o politykę USA. Zupełnie jakby im zależało na rozpętaniu wojny. Za chwilę zostaną sami wobec całego świata. Będą wojować z całym światem?:\

Portret użytkownika Pio'76

Oczywiście, że sarkazm :) Ja

Oczywiście, że sarkazm Smile Ja też nie rozumiem ich polityki, Jedynie co potrafię, to porównać ich do nastolatka z ADHD, który działa pod wpływem impulsów i nie potrafi przewidzieć konsekwencji swoich działań. Przecież każde kolejne działania pogrążają ich coraz bardziej i zrażają kolejnych sojuszników.Tyle, że nie można o takie coś podejrzewać państwa tych rozmiarów!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem