Wiele koronalnych wyrzutów masy na Słońcu, jeden moze dosięgnąć Ziemię

Kategorie: 

Nastąpiła zaskakująca eskalacja zjawisk słonecznych. Z powierzchni naszej gwiazdy doszło wczoraj, 19 września, do kilku koronalnych wyrzutów masy. Obserwatoria słoneczne STEREO i SOHO wykryły w sumie sześć zjawisk tego typu.

 

Dwa chmury plazmy szybko się ulotniły. Pozostałe cztery są jednak nadal w stanie nienaruszonym i fale zjonizowanego gazu poruszają się przez wnętrze Układu Słonecznego. Według analityków z Goddard Space Weather Lab, jeden CME już 20 września o 05:40 UTC powinien trafić Merkurego.

 

Jeden z wyrzutów masy już 22 września około 23:00 UTC może spowodować cios dla pola magnetycznego Ziemi. Wszystkie czasy podano z dokładnością plus lub minus 7 godz.

 

Źródło: spaceweather.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika scott12rec

No i tu bym się sprzeczał

No i tu bym się sprzeczał ,przy takim stanie i przy takiej strukturze magnetosfery jaka mamy teraz wcale nie jest potrzebny aż taki wyrzut masy wystarczy sporo mniejszy,ponieważ magnetyzm jest zaburzony i wygląda jak motek sznurka.
a kilka lat temu tak nie było dla tego taki wybuch nie miał aż takich konsekwencji na ziemi

Bądźcie czujni bracia,gdy nadejdzie czas ...będziemy mogli liczyć tylko na siebie

Portret użytkownika yokotoko

Raczej 25 września tak

Raczej 25 września tak powiedział Alex Retrov. Wybuch ma być dziś 22 września, jeśli miało by coś się rozpierdolić to wybuch powinien być większt niż X20 bo taki już miał pare lat temu miejsce był to najwieszky wybuch w naszej histori.Myśłe że jak by był z X25 to mogła by sie coś porozpierdalać jeżleli taki bedzie miał miejsce to w te 3 dni dojdzie do ziemi, wejdzie w nasze pole magnetyczne i bedzie mogl cos zrobic z naszymi biegunami 

Portret użytkownika scott12rec

 Witam:)pamiętacie niedawno

 Witam:)pamiętacie niedawno pisaliśmy o samopoczuciu znowu tak się czuje jakoś tak otępiale i jakiś taki  wewnętrzny niepokój i w ogóle dziwnie,a co do uderzenia obłoku plazmy to dowiemy się dopiero jak nas przytuli  mi też się śnią dziwne rzeczy czerwone niebo mimo że nie zachodzi i ryk syren.... (ale to tylko sen)

A od tych co mają dostęp do takich pełnych danych,nie dowiemy się więcej niż na to pozwolą ci u władzy,nie koniecznie ci co na stołkach być może tym wszystkim kręcą ci w bunkrach zza grubych ścian..

zapraszam na szkolenia survivalowe ,nie długo mogą się przydać,mam coraz większa frekwencje na zajęciach nawet na wypadek braku prądu bądź wody w miastach itp.(ludzie wiedzą ze coś jest nie tak).

Bądźcie czujni bracia,gdy nadejdzie czas ...będziemy mogli liczyć tylko na siebie

Portret użytkownika UFO z Bray

  Kto kłamie?   Zaskakujący

 Kto kłamie? Zaskakujący koniec filmiku. Na zakończenie powyższego materiału filmowego ukazuje się (56 sek.) następujący komunikat.„ To jest 6 // i bieg wydążeń nie został obwieszczony jeszcze!” = Tych sześc. zdążeń nie zostało ogłoszonychjeszcze ( do tej pory). Sprawdziłem na http://www.solarmonitor.org/ i tam ukazuje się komunikat z dnia 20 września 2011 z godz. 19 00 „ Poziom aktywności bardzo niski – nie odnotowano żadnych flar w ostatnich dwóch dniach.”(moje tlum. Z angielskiego)( Na potwierdzenie przechwycilem obraz). Strona NASAhttp://stereo.gsfc.nasa.gov/beacon/ również cichosza !!! Prawde mówiąc nie wiem co otym myslec, ale chyba ktos tu klamie!!!!! Pozdrawiam wszystkich 

Portret użytkownika gosia_iv

23 września do ziemi doleci

23 września do ziemi doleci chmura plazmy. 22 września po 23.00 (+/-7 godzin) ma spać stary satelita. Czy nie będzie to fantastyczna wymówka dla pewnych wydarzeń na Ziemi (że to wszystko przez starego satelitę)? Tak tylko zaczynam łączyć fakty...

Portret użytkownika waryjat

Nie wiem czy macie to samo.

Nie wiem czy macie to samo. Ja od kilku nocy budzę się prawie dokładnie o tej samej godzinie 4:11 do 4:23. Dziś był chyba 4 dzień z rzędu. Zaznaczam, że zawsze spałem spokojnym snem od ok. 1 do 8:00-8:30. Do tego pierwszy raz od kilku miesięcy zapamiętałem z dużymi szczegółami sen. Wyglądał tak w ogromnym skrócie:Niedziela, rodzinka mnie odwiedziła i część szykuje sie do kościoła, ale zroboło się z jednej strony straszcznie czarno. Po chwili na moich drzewach, wszędzie, w ogrodzie pojawiła się masa ptaków , różnych gatunków z różnych kontynentów i każdy trzymał coś z pozwoli mu przeżyć. Jedne jakiegoś upolowanego królika, myszę inne jakieś roślinki i w jednym momencie zrozumiałem że zaraz coś się zacznie, że są gotowe do wzniesienia się w niebo. Poleciałem z krzykiem do domu puścić głośniej fajną muzyczkę i nie zdążyłem, oto ona posłuchajcie ciekawa. http://www.youtube.com/watch?v=-Ku_dzB2a54&ob=av3e  "Jeden podmuch zmiecie totalnie cały świat człowieka i znów będzie naturalnie" Dziś włączyłem mój odtwarzacz i co widzę że ten utwór jest właśnie teraz w kolejce do odegrania. Fajnie, co? Smile ... Edit: odegrałem go przed chwilą, koniec świata odwołany. Ufffff.Przepraszam za ew. błędy, ale dalej widzę ten sen i może coś mi się pomieszać.

Portret użytkownika waryjat

Dziś była 4:08 na

Dziś była 4:08 na elektronicznym zegarze, na chwilę przyłożyłem głowę do poduszki patrzę ponownie by się upewnić że to 4 i jest 4:11. Przydała by mi się kamerka na podczerwień i pare płytek dvd. Może bym sprawdził co mnie to budzi, może jakiś człowek jadący autkiem do pracy, ale mieszkam w takim miejscu że  przejazd w 5-ciu samochodów  w ciągu dnia to max. Dziś mógł być to samolot, bo go słyszałem.

Portret użytkownika waryjat

Może przelatywać, kto go tam

Może przelatywać, kto go tam wie. Musiał bym wyszukać na stronce do monitorowania lotów, gdzieś kiedyś taką widziałem i zobaczyć czy coś koło mnie, w tej godzinie lata regularnie. Wczoraj, a raczej dziś zaburzyłem rytm snu i poszedłem po pierwszej i też ta pobudka.

Portret użytkownika yokotoko

I wtedy by można było zadać

I wtedy by można było zadać pytanie "Po co wogle mówili o końcu świata mogli by nic nie mówić i wtedy to dopiero by się nikt nie połapał"Ale przecież ludzie by się połapali przecież wybucha by panika ze względu na zmiany na ziemi i wybuchy na słońcu ludzie by zaczeli coś podejrzewać a tak to mogą przeżucić na rok 2012. Patrick Geryl koleś, który mówi o zagładzie 2012.12.19-21 zbija na tym pieniądze ze sprzedarzy książek i Bóg wie z czego jeszcze ponoć chce zebrać ekipę ludzi, którzy mają przetrwać lecz muszą mu wpłacić 10tys EURO (chyba)  ma to isc na zapasy żywności i budowe schornu gdzieś w Afryce na jakiś górach.Ja w to nie wieże za budowe schornow już by musiał sie brać przed napisaniem książki.Ten koleś zbija na tym kase i myśle że jeśli by on serio przepowiedził datę zagłady rząd by go tam w jakiś sposób uciszył a tu nic. Alex Retrov też zbija kase moze mniej ale też jest to jakis biznescoś mi sie wydaję że cały świat to biznes piepszony każdy zbija na czymś kase a jak coś pierdolnie to nie bedziemy wiedzieli kiedy

Portret użytkownika scott12rec

Witam:)jak sadze to jeszcze

Witam:)jak sadze to jeszcze nie koniec niespodzianek,tym bardziej że magnetosfera jest teraz uszkodzona i powykręcana ,wiec ciekawe jak to się odbije na ziemi i na nas samych na świadomych i na niedowiarkach którzy twierdza że nic się nie dzieje...

Bądźcie czujni bracia,gdy nadejdzie czas ...będziemy mogli liczyć tylko na siebie

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem