Wiele koronalnych wyrzutów masy na Słońcu, jeden moze dosięgnąć Ziemię

Kategorie: 

Nastąpiła zaskakująca eskalacja zjawisk słonecznych. Z powierzchni naszej gwiazdy doszło wczoraj, 19 września, do kilku koronalnych wyrzutów masy. Obserwatoria słoneczne STEREO i SOHO wykryły w sumie sześć zjawisk tego typu.

 

Dwa chmury plazmy szybko się ulotniły. Pozostałe cztery są jednak nadal w stanie nienaruszonym i fale zjonizowanego gazu poruszają się przez wnętrze Układu Słonecznego. Według analityków z Goddard Space Weather Lab, jeden CME już 20 września o 05:40 UTC powinien trafić Merkurego.

 

Jeden z wyrzutów masy już 22 września około 23:00 UTC może spowodować cios dla pola magnetycznego Ziemi. Wszystkie czasy podano z dokładnością plus lub minus 7 godz.

 

Źródło: spaceweather.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika scott12rec

No i tu bym się sprzeczał

No i tu bym się sprzeczał ,przy takim stanie i przy takiej strukturze magnetosfery jaka mamy teraz wcale nie jest potrzebny aż taki wyrzut masy wystarczy sporo mniejszy,ponieważ magnetyzm jest zaburzony i wygląda jak motek sznurka.
a kilka lat temu tak nie było dla tego taki wybuch nie miał aż takich konsekwencji na ziemi

Bądźcie czujni bracia,gdy nadejdzie czas ...będziemy mogli liczyć tylko na siebie

Portret użytkownika yokotoko

Raczej 25 września tak

Raczej 25 września tak powiedział Alex Retrov. Wybuch ma być dziś 22 września, jeśli miało by coś się rozpierdolić to wybuch powinien być większt niż X20 bo taki już miał pare lat temu miejsce był to najwieszky wybuch w naszej histori.Myśłe że jak by był z X25 to mogła by sie coś porozpierdalać jeżleli taki bedzie miał miejsce to w te 3 dni dojdzie do ziemi, wejdzie w nasze pole magnetyczne i bedzie mogl cos zrobic z naszymi biegunami 

Portret użytkownika scott12rec

 Witam:)pamiętacie niedawno

 Witam:)pamiętacie niedawno pisaliśmy o samopoczuciu znowu tak się czuje jakoś tak otępiale i jakiś taki  wewnętrzny niepokój i w ogóle dziwnie,a co do uderzenia obłoku plazmy to dowiemy się dopiero jak nas przytuli  mi też się śnią dziwne rzeczy czerwone niebo mimo że nie zachodzi i ryk syren.... (ale to tylko sen)

A od tych co mają dostęp do takich pełnych danych,nie dowiemy się więcej niż na to pozwolą ci u władzy,nie koniecznie ci co na stołkach być może tym wszystkim kręcą ci w bunkrach zza grubych ścian..

zapraszam na szkolenia survivalowe ,nie długo mogą się przydać,mam coraz większa frekwencje na zajęciach nawet na wypadek braku prądu bądź wody w miastach itp.(ludzie wiedzą ze coś jest nie tak).

Bądźcie czujni bracia,gdy nadejdzie czas ...będziemy mogli liczyć tylko na siebie

Portret użytkownika UFO z Bray

  Kto kłamie?   Zaskakujący

 Kto kłamie? Zaskakujący koniec filmiku. Na zakończenie powyższego materiału filmowego ukazuje się (56 sek.) następujący komunikat.„ To jest 6 // i bieg wydążeń nie został obwieszczony jeszcze!” = Tych sześc. zdążeń nie zostało ogłoszonychjeszcze ( do tej pory). Sprawdziłem na http://www.solarmonitor.org/ i tam ukazuje się komunikat z dnia 20 września 2011 z godz. 19 00 „ Poziom aktywności bardzo niski – nie odnotowano żadnych flar w ostatnich dwóch dniach.”(moje tlum. Z angielskiego)( Na potwierdzenie przechwycilem obraz). Strona NASAhttp://stereo.gsfc.nasa.gov/beacon/ również cichosza !!! Prawde mówiąc nie wiem co otym myslec, ale chyba ktos tu klamie!!!!! Pozdrawiam wszystkich 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem