Wichury w Polsce, ponad 100 tysięcy domów bez prądu

Kategorie: 

Również w Polsce przyszedł czas na wystąpienie gwałtowniejszych zjawisk pogodowych. Wraz z resztą kontynentu zostaliśmy poddani działaniom silnych wichuro. Na okolicznych morzach panuje sztorm, wiatr wyrządza wiele szkód.

 

Bilans dzisiejszej nocy to wiele pozrywanych dachów, zniszczone samochody i bardzo duża ilość powalonych drzew, które były najczęstszą przyczyną tysięcy interwencji straży pożarnej w całej Polsce.

Wiatr o prędkości 100 km/h wyrządził wiele szkód zwłaszcza w województwach północnych. Zerwanych jest wiele linii energetycznych, w tym momencie w Podlaskiem trwa wielka awaria zasilania obejmująca swym zasięgiem prawie 100 tysięcy mieszkańców.

Na szczęście brak na razie doniesień o ofiarach wichur, jest kilka osób rannych. Na najbliższe godziny spodziewane jest utrzymanie się silnego wiatru. Należy zachować środki ostrożności i nie opuszczać pomieszczeń, jeśli nie jest to konieczne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nihil novi

Ciekawe. To dlaczego leśnicy

Ciekawe. To dlaczego leśnicy takie głupoty wypisują /np na tzw ścieżkach zdrowia w lesie - że drzewa starsze (a u nich np to znaczy dęby 50letnie) należy wycinać, bo " zagrażają przechodzącym" ???a nie piszą po prostu, że mamona im oczy przesłoniła i skoro Tusk pozwala to można wszystko wyciąć co kupią?I takie coś nadal nazywają lasem... 

Portret użytkownika nihil novi

Też okolice Wwy. Jak taki

Też okolice Wwy. Jak taki wiatr u nas porobił szkody \w nocy wyłączyli prąd, a przez cały dzień wiele wyłączeń prądu/ to świadczy o przestarzałej, nieremontowanej seci elektr. (ps. po co remontować? przecież to nie nasza sieć-Stoen sprzedany niemcom- i ważny zysk a po nas choćby potop...)Co będzie jak prawdziwe coś się zdarzy?      

Portret użytkownika Roni Tornado

U mnie w Warszawie wiatr

U mnie w Warszawie wiatr zerwał kable od latarń i było ciemno na ulicy. Takie wichury mam od kilku dni a wieczorami im towarzyszą burze magnetyczne ( bezgłośne burze gdzie w ogóle nie słychać dzwięku grzmotów i nie pada deszcz, co najwyżej mżawka )

 

 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem