WHO: w Afryce gwałtownie rośnie liczba ofiar wirusa Ebola

Kategorie: 

Według Światowej Organizacji Zdrowia, liczba zgonów w Afryce Zachodniej, z powodu epidemii wirusa Ebola, wzrosła do 2296 osób, podaje BBC.

 

Z jednego z ostatnich sprawozdań WHO wynika, że zakażonych jest 4293 ludzi, ale nieoficjalnie ta liczba może by cztery razy większa. W tej chwili mamy do czynienia z największą skalą epidemii Ebola do jakiej doszło kiedykolwiek w historii.

 

Najbardziej niepokojąca sytuacja jest w Liberii, gdzie dochodzi do lawinowego wzrostu zachorowań. Ponadto duża śmiertelność utrzymuje się w Sierra Leone, Gwinei i Nigerii. W Sierra Leone próbowano już nawet zamykania miast, ale wirus dalej się rozprzestrzenia.

 

Wirus Ebola może dotrzeć również do Europy. Kilka przypadków już zresztą zanotowano. Obecnie wirusem Ebola można się zarazić przez kontakt fizyczny z wydzielinami chorego, takimi jak wymioty, czy kał, ale nie można wykluczyć, że wyjątkowo zjadliwy szczep zmutuje i zacznie się przenosić drogą kropelkową. Wtedy mielibyśmy do czynienia z katastrofą na znacznie większą skalę.


 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Arcanum

Ilość zarażeń wzrasta bardzo

Ilość zarażeń wzrasta bardzo szybko, czerwiec +100%, lipiec +115%, sierpień +140%. Jeśli tempo nie spadnie to do końca roku przy takich warunkach higienicznych będzie z 100 000 zarażonych. To może zdziesiątkować Afrykę w następnych latach jeśli szybko nie zostanie opanowane. I nie wiem jak media i publika sobie to wyobraża, że znów rozniesie się po kościach?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem