Wenecja zamierza opuścić Włochy

Kategorie: 

Włoski region Wenecja Euganejska (wł. Veneto) , którego stolicą jest Wenecja, wyjdzie z Włoch. Informacja taka została podana na stronie internetowej Libero Quotidiano.

 

Referendum odbędzie się w dniach od 16 do 21 marca. Głosować można przez Internet za pośrednictwem strony Plebiscito.eu, pocztą tradycyjną i telefonicznie. Główne pytanie brzmi:

„Czy chcesz, aby Veneto stało się niezależną i suwerenną republiką federalną?"

Zdaniem lokalnych dziennikarzy, którzy powołują się na sondaże, aż 64 % mieszkańców regionu będzie głosować za odłączeniem się od Włoch.

 
Pomysłodawców referendum zainspirowali Szkoci. Tam plebiscyt zaplanowano na wrzesień 2014 roku. Od lat o odseparowaniu się od Hiszpanii mówią także Katalończycy.


Mieszkańcy Veneto chcą w ten sposób uniknąć ciężkich obciążeń podatkowych. Rocznie odprowadzają do budżetu około 20 miliardów euro. To ponoć zacznie więcej niż otrzymują w zamian w postaci usług i inwestycji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika saturas 13

agętowi tronkowi już

agętowi tronkowi już podziękujemy za propagandę Aco do mojego wieku to może i mam 13 lat ale zrozumiałem więcej niż ty Piszesz że polacy rozgrabili majątek Nie to żydowska agentura to zrobiła Piszesz że gdyby nie zachód dalej kupowałbym czekoladę w pewexie A czy rosjanie kupują ją w peweksieMoże niemieckie mercedesy też Piszesz że to nie unia zniszczyła polskie zakłady jak ursus bizon i stocznie bo nie byliśmy jeszcze wtedy w eurokołchozie To może napiszesz mi od kiedy agentura ztarała się o akcesję z unią Uważasz że wszystko co wydażyło się od 89 roku to zupełny spontan Bo ja zakładam że poszliśmy tam gdzie dokładnie chciał eurokołchoz i korporacje  Ze nasza gospodarka jest na poziomie na jakim chce bogatsza strona eurokołchozu Duszą naszą gospodarkę i trzymają na bezpiecznym dla siebie poziomie Wszystko co było od 89 nie było żadnym spontanem a perwekcyjnie zaaranżowanym scenariuszem Zamykano rodzime cukrownie a przejmowały je zagraniczne korporacje i teraz kupujemy niemiecki lub angielski cukier Jaka zdrowa gospodarka wprowadza limity Gzie tu konkurencja Nic nie jest zostawione przypadkowi i wszystko jest kontrolowane a ludzie dojeni do granic możliwości Agencie tronku może jesteś starszy ale twój rozwój zatrzymał się na bardzo niskim poziomie Czym jest ta twoja unia jak nie lustrzanym odbiciem ZSRR Tylko za Zsrr doił nas jeden kraj ateraz grabią nas i tłamszą naszą gospodarkę siły o wiele pazerniejsze Eurokołchoz to nic innego jak system kontroli gospodarek stworzony przez tych którzy bali się zdrowej konkurencjiNie pozwalają wzrosnąć innym by sami nie stracić Siedzisz pewnie przy korycie i boisz się o swój toczek Ale mimo propagandy nie zatrzymasz przemian Europa zaczyna dostrzegać czym jest eurokołchoz i że nażuca nam co mamy jeść co pić i kto ma zarabiaćWróc do swoich i zastanów się nad innym sposobem siania propagandy na tym forum Ludzie tu nie są głupi , wiedzą w jaki sposób uprawia się politykę i próbuje się manipulować ich postrzeganiem świata

Portret użytkownika Mojeimię44

Widać jedno. Trzeba jak

Widać jedno. Trzeba jak najwięcej wyciągnąć od Unii (puki jeszcze jest z czego). Jednak musimy to zrobić my bo syjonistyczne władze tego za nas nie zrobią. Musimy być tymi, którzy będą mieć z Uni najwięcej pieniędzy a jednocześnie tymi, którzy mają braterskie kontakty z Rosją. Tylko wtedy będziemy najbogatrzym krajem w Europie i tylko wtedy możemy liczyć na strefy wpływów w Europie wschodniej. Większość pomyśli, że to niemożliwe mieć dobre stosunki z Rosją ale ja odpowiem jedno. Wszystko jest możliwe wystarczy tylko mieć pieniądze. Kupić da się wszystko. Więc Polacy do dzieła bo to w was jest siła! Trzeba obalić ten syf w tym kraju i przejąć nie śląsk, nie mazury ale cały kraj. Jak to zrobić? Napewno są luki prawne w naszej i Europejskiej konstytucji , które nam to pomogą zrobić! Choćby właśnie przez referendum z pytaniem: " Jesteś za czy przeciw wymianie całej elity politycznej?" Całej elity tzn. całej z Tuskiem, Kaczyńskim itd. bez wyjątków.  Wiem, że to narazie brzmi niedożecznie ale skoro Ukraina dała radę, Wenecja dała radę, Szkocja prawdopodobnie też da, więc czemu nie mamy rady dać my? Wszystko jest możliwe trzeba to tylko mądrze zrobić a przecież wśród was jest pełno mądrych ludzi, którzy zamiast tylko postować mogą się wziąśc do pracy. Za lepszą Polskę! Broń Boże nie siłą a sercem i miłością do ojczyzny jaką jest Polska! Sam ja nie zrobię nic! Muszę mieć wasze wsparcie i pomoc dlatego like-ujcie i udostępniajcie tan profil
 
https://www.facebook.com/pages/Podziemie-Polskiej-Armii/279795768841758?fref=ts

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika ixi

To może być dobry sposób na

To może być dobry sposób na czmychnięcie ukradkiem z unii. Wyznaczyć pięć metrów kwadratowych ziemi przy niemieckiej granicy i zostawić tam jednego "słupa" - to będzie Polska która będzie w unii i jest zadłużona. Pozostałą część w drodze referendum odłączyć pozbywając się unii i długów.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem