Według naukowców przebiegunowanie nie spowoduje apokalipsy

Kategorie: 

Naukowcy wiedzą, że ziemskie pole magnetyczne zmieniało biegunowość już wiele razy. Innymi słowy gdyby ktoś był w stanie żyć 800 tysięcy lat to trzymając kompas północ zamieniłaby się w południe. Dzieje się tak, ponieważ ziemskie kompasy opierają się na biegunach magnetycznych. Niektórzy twierdzą, że przebiegunowanie pociągnie za sobą zniszczenie Ziemi, ale czy są jakieś naukowe podstawy do takich twierdzeń?

 

Odpowiedzią na te pytanie może być stwierdzenie, że nie ma zagrożenia a według naukowców świadczą o tym setki kopalin z utrwaloną polaryzacją magnetyczną.

 

Przebiegunowania są zasadą a nie wyjątkiem. Ziemia w ciągu ostatnich 20 milionów lat zmieniała biegunowość, co 200 do 300 tysięcy lat. Od ostatniego zdarzenia tego typu minęło już jednak znacznie ponad 500 tysięcy lat.

 

Według naukowców przebiegunowanie nie następuje gwałtownie tylko trwa wiele tysięcy lat a w trakcie tego procesu pole magnetyczne ulega modyfikacjom powodującym, że nie jest możliwe ustalenie konkretnego punktu gdzie jest dany biegun. Będzie ich po prostu bardzo dużo w wielu miejscach.

 

Analizując rdzenie wywiercone w dnie oceanu ustalono, że ostatnie przebiegunowanie miało miejsce 780 tysięcy lat temu a sam proces nie spowodował zmian w osi ziemi, o czym świadczy to, że nie było dyslokacji lodowców poruszających się wtedy po powierzchni naszej planety. Poza tym każda zmiana osi ziemi spowodowałaby znaczące zmiany klimatyczne. Naukowcy uważają, że nic takiego, w wyniku przebiegunowania, nie miało miejsca.

 

Polaryzacja magnetyczna Ziemi nie jest czymś stałym. Sam fakt istnienia pola magnetycznego przypisywany jest płynnej części jądra ziemi, która poprzez skład (żelazo) zachowuje się jak gigantyczna prądnica. Przepływy nie są stałe i dlatego pozycja bieguna magnetycznego wciąż się zmienia. W ciągu ostatnich 100 lat jego pozycja zmieniła się o około 1100 kilometrów.

 

Kolejne apokaliptyczne teorie zakładają, że to hiperaktywność słoneczna może spowodować przebiegunowanie a w trakcie tego procesu pole magnetyczne może zaniknąć zupełnie, co wiązałoby się z wystawieniem na niebezpieczne dla życia promieniowanie. Naukowcy twierdzą, że nie ma dowodu na całkowite ustanie ziemskiego magnetyzmu w przeszłości, ale przyznają, że jest możliwe jego osłabienie. Nawet wtedy jednak nie grozi nam nic szczególnego, bo funkcję ochronną pełni też ziemska atmosfera, która uniemożliwiłaby dotarcie do powierzchni niebezpiecznej radiacji.

 

Komentarz ZnZ:

Należy pamiętać o jednym istotnym fakcie. Naukowcy mogą się mylić, nikt nie przeżył jeszcze przebiegunowania i nie jest możliwe autorytarne stwierdzenie, jaki wpływ może wywrzeć takie zjawisko. Z modeli fizycznych wiemy, że zmiana biegunowości zawsze jest zjawiskiem gwałtownym i następuje bardzo szybko, wręcz błyskawicznie, po prostu następuje przeskok. Brak jest wystarczających dowodów wskazujących, że taki przeskok nie jest możliwy a to, co wykopują naukowcy i co wskazuje na orientację pola magnetycznego w czasie może być tylko efektem przed lub po takowym przeskoku.

 

Źródłohttp://www.laboratoryequipment.com/news-Pole-Reversal-Will-Not-Cause-Apocalypse-3-120211.aspx?xmlmenuid=51

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Elo

yyyy,jak by nic się nie stało

yyyy,jak by nic się nie stało a właśnie że lodowce się poruszały są na to dowody a przecie każdy debil wie że jesli by ziemia się nagle przebiegunowała oceany morza wulkany trzesienia ziemi i skażony teren bez prądu by my byli po prostu APOKALIPSA a do takiego rozbłysku słonecznego dojdzie 21.12.12 i wtedy właśnie nastąpi przebiegunowanie wszystko od słońca ale jak zobaczycie 2 słonce na niebie czyli płonące wenus 20.12.12 1 dzien przed apokalipsą to wtedy uwierzycie.PS.ale i tak niektórzy frajerzy będą mysleli że leci asteroida jakać czy co zawsze ale to zawsze jak jakas wymówka po prostu.

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

A tak naprawdę to cały ten

A tak naprawdę to cały ten kosmiczny kit wiąże się zApokalipsą reżyserowaną przez ludzkie bydło ( pozbawione empatii wężowe plemię), gdzie scenariuszem jest Apokalipsa wg Św. Jana...Ci co przeżyją chętnie poddadzą się "nowej religii"... Antychrysta i przyjmą znak bestii na czoło, lub prawą rękę...hipa...

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

zamiana magnetycznych

zamiana magnetycznych biegunów Ziemi nastąpi w miliardowych częściach sekundy. Nie wpłynie to w żadnym stopniu na planetę.Zmiana osi Ziemi również nie wpłynie katastroficznie na planetę. Ziemi się porusza na zasadzie "bączka". Podczas obrotu zmienia swój kąt obrotu, lecz nietraci swojej energi poprzez wyrównanie się jej wektorów ruchu ( skłdowa wypadkowa ma zawsze tą samą wrtość niezlaeżnie od zmieniajcych się synchronicznie wektorów), to znaczy, że nic się nie stanie.Pseudo naukowcy niech zamilkną.

Portret użytkownika escobar

Przecież to są w większości

Przecież to są w większości hipotezy badawcze... czyli naukowcy odpowiadając na pytanie, zadają sobie zaraz nastepne pytanie, czy tak było czy tak jest? Koło zamknięte. Teraz nastepna sprawa, zależy to od uczelni, jeśli jest bogata to wtedy naukowcy z niej są najbardziej honorowani i ich twierdzenia są "jedynie prawdziwe", ktoś to wyżej już napisał...nauka jest skomercjalizowana, za nią idą niesamowite wielkie pieniądze ... fajna zabawa za duże pieniądze podatników. Który z naukowaców prowadzi badania na własny koszt? chyba nie ma takich, bo za kilka chwil byliby bankrutami. Tak na prawdę nie ma już wielkich naukowców, a już o np. humanistach, filozofach nie wspomnę ... znaczy się są .... Boga i autorytety zastapili bankierzy, analitycy finasowi, media którzy wszyscy razem wzięci, już nie opisują świata, lecz tworzą świat do naszego równoległy. Świat stał sie jedną wielka manipulacją, a pieniądz w nim funkcjonujący mógł odbirać lub dawać nadzieję i życie. Człowiek coraz rzadziej zastanawia się ...dokąd zmierza świat? jest tylko biernym obserwatorem, badaczem i może jedynie komentować zjawiska, a do końca ich i tak nigdy nie zrozumie. Świat dostał zadyszki,a każdy koniec świata jest raczej początkiem czegoś nowego. Warto zadać sobie w tym miejscu pytanie czy lepszego?

Portret użytkownika sdf

"Ziemia w ciągu ostatnich 20

"Ziemia w ciągu ostatnich 20 milionów lat zmieniała biegunowość, co 200 do 300 tysięcy lat" hehehehehee, a to dobre, łupcy nie wiedzą, że ziemia i wszechświat ma około 7tys. lat i jest to bardzo dokładnie udowodnione. Biblia mówi- z regułu głupi są wszyscy ludzie, którzy nie znaja Boga" Biedni głupi naukowcy.

Portret użytkownika Łukasz - inny

Tak w kwestii formalnej  -

Tak w kwestii formalnej  - czy ktoś się z Państwa orientuje, jak już będziemy mieli to przebiegunowanie i np biegun północny nad Polską - to co się stanie gdy np. nastąpi burza słoneczka i te cząstki będą napier...ać w Polskę ? 

Portret użytkownika John Moll

Moim zdaniem Ziemia się nie

Moim zdaniem Ziemia się nie zniszczy ale ludzie, którzy się tym nie interesują i nie mają bladego pojęcia co się dzieje, wpadną w panikę. Może nastąpić chaos.Czytałem, że podobno to przebiegunowanie przyspiesza i jakoś nie wydaje mi się, żeby miało to trwać wiele tysięcy lat - trochę za długo.Myślę, że będzie przyspieszać ale jakoś nie wydaje mi się, żeby Ziemia idealnie zamieniła się biegunami, tzn. że na północy będzie południe i na odwrót. Bieguny powoli i coraz szybciej się przemieszczają w jakimś kierunku a w pewnym momencie będzie to zwalniać i chyba trudno będzie przewidzieć gdzie dokładnie to się zatrzyma.... np. biegun południowy może być w miejscu dzisiejszej Polski (to tylko przykład).

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem