Według fińskich naukowców na Bałtyku będzie dochodzić do częstych wypadków tankowców

Kategorie: 

Po 2015 r. na Morzu Bałtyckim co najmniej raz na sześć miesięcy będzie dochodzić do wypadku z udziałem tankowca. Do takich wniosków doszli fińscy naukowcy z Uniwersytetu w Aalto, Uniwersytetu w Turku i Centrum Badań Morskich w Kotka. Ustalenia dotyczą niebezpiecznego obszaru Petersburg – Vysock, pisze fontanka.fi.

 

Przyczyny są proste. Przez wskazany wyżej obszar prowadzi najwięcej szlaków wodnych i według statystyk, najczęściej to we wschodniej części Zatoki Fińskiej dochodzi do kolizji statków. Według badań przeprowadzonych w okresie od 2007 r. do 2008 w całym regionie Morza Bałtyckiego był zauważalny spadek żeglugi o 6%. W szybkim tempie rozwija się jednak aktywnie ruch pasażerski. Przykładem może być fińska wyspa Suursaari.

 

W latach 2007 – 2008 zbiornikowce nie wychodziły z Ust – Ługa, ale od tamtego czasu rosyjski port się rozwinął i wszystko się zmieniło. Tankowców na Bałtyku gwałtownie przybywa. Finowie przewidują, że w 2015 roku transport ropy naftowej w Zatoce Fińskiej wzrośnie aż o 60 % w porównaniu do 2007 roku. Należy zauważyć, że badanie to nie obejmuje żadnych klimatycznych i politycznych czynników, które także mogą mieć wpływ na przyszły rozwój żeglugi na Morzu Bałtyckim.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Robal

Nasze porty,wcześniej

Nasze porty,wcześniej stocznie są zwijane a radzieckie kwitną,rosną,pączkują,owocują i się rozrastają. Poprzez prawo i przepisy wewnętrzne-krajowe + zewnętrzne unijne + płytkie położenie rur wiadomo jakich i przez kogo i kto się godził i nie negocjował,po stoczniach teraz porty oraz rybołustwo zaliczają powolną padakę.Za niedługo lasy państwowe i nie tylko i co nam z tej Polski zostanie...???

Portret użytkownika barra barra

to tak, jaby powiedzieć:

to tak, jaby powiedzieć: "Według naukowców z ..., wybuchy elektrowni jądrowych i atomowych są nieuniknione". Czyli jak to rozumować? W Bałtyku będą specjalnie niszczone stare tankowce? a elektrownie będą wysadzane, bo utylizacja jednego czy drugiego jest po prostu za drogie? Hmmm, sabotaż lekiem na całe zło;-)

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem