Według fińskich celników aż 90% leków w Internecie to fałszywki

Kategorie: 

Liczba wykrytych przestępstw celnych w sprzedaży leków w Finlandii gwałtownie rośnie. Tylko w tym roku Finowie odnotowali tak wiele przewinień, jak w całym roku poprzednim.

 

Wiele ludzi kupowało leki z pozoru z wiarygodnych witryn. Jednak dość często zamawiane za granicą leki nie zawierają tego, co jest podane na etykiecie. Według służby celnej aż 90% leków kupowane przez Internet , to fałszywki – podaje portal Yle.fi.

 

Zamiast leków serwowane są rozmaite chemikalia, a nawet pył ceglany, ostrzega Sami Paaskoski z fińskiej Agencji Bezpieczeństwa i Rozwoju w Dziedzinie Farmacji (FIMEA).


Paaskoski porównuje zakup leków z grą w rosyjską ruletkę. Fałszywe leki są zabójcze. Efekty uboczne są trudne do wykrycia, jeżeli nie jest dokładnie znana zawartość zażywanych preparatów. Niektórzy uważają, że zamawianie leków w Internecie, które normalnie wydawane są na receptę, powinno być zakazane i surowo karane.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 777

Dramatyczne doniesienia z

Dramatyczne doniesienia z Wielkiej Brytanii ukazują, jak lekarze w tym kraju zacierają ślady po zagładzie dzieci z syndromem Downa poinformowało Radio Watykańskie.
W Radiu przytoczono dramatyczne dane o sytuacji dzieci z syndromem Downa w Wielkiej Brytanii: Na świecie trwa zagłada dzieci, chorych na zespół Downa. Tylko co dziesiątemu pozwala się przyjść na świat.
W Wielkiej Brytanii prawo pozwala na zabicie takiego dziecka, aż do ostatniego dnia ciąży, połowa takich tzw. aborcji w ogóle nie jest odnotowywana w oficjalnych aktach.
Tego szokującego odkrycia dokonała parlamentarna komisja śledcza. Do podjęcia tego dochodzenia skłonił ją fakt, że dane sporządzone dla potrzeb naukowych przez Krajowy Cytogenetyczny Rejestr Syndromu Downa różniły się wyraźnie od danych oficjalnych, którym dysponuje ministerstwo zdrowia.

Portret użytkownika locutus79

Najlepsze są prezentowane na

Najlepsze są prezentowane na każdym opakowaniu tak zwane "skutki uboczne" , a to są po prostu skutki jeba.... trucizny którą ludzie zażywają.Informacje powinny być takie. WITAMY SZANOWNYCH KLIENTÓW .TEN OTO LEK X "WYLECZY" CHOROBE X .A OPRÓCZ TEGO ROZPIE...LI PAŃSTWU WĄTROBE .NERKI .RESZTKI MÓZGU A PRZY NASTĘPNYM SRANIU URWIE DUPE. DZIEKUJEMY.Tak wiem i rozumiem że są choroby ,wypadki i dolegliwości które bez antybiotyków i innych środków nie można wyleczyć ,ale te wszystkie "używki" które można kupić bez recepty albo w kiosku ,które lemingii i owieczki wpier....ją bez opamiętania .bo siedzą przed telewizorem i co 15 min oglądają zestaw reklam nafaszerowanych obrazami podprogowymi.Tego zrozumieć nie potrafię.

Portret użytkownika Szczerbiec

Dzisiaj byłem na szczepienie,

Dzisiaj byłem na szczepienie, ale się na nie nie zgodziłem dali mi do podpisania jakiś kwitek, który musiałem podpisać i napisać w nim przyczynę mojej rezygnacji ze szczepienia, a następnie przychodnia ma wysłać ten kwit do sanepidu.
Następnie w sanepid zadecyduje co ze mną zrobić, piguły mówiły mi, że szkodze tylko sobie i rodzicom tym, że nie chce być szczepiony, powiedziały mi, że sanepid może wysłać do wojewody informacjęo tym, aby nałożył na mnie karę nawet do 5 tyś zł !! A dalej nawet postępowanie sądowe...
Nie wiem czy dobrze zrobiłem nie godząc się na te szczepienie, rodzice są na mnie wściekli jak im to powidziałem.
Co dalej robić ? Jak myślicie jak to się skończy ? ? 
Teraz naprawdę żałuję, że nie dałem wbic sobie tej jednej głupiej igły....

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika xx2

Poszukaj informacji w

Poszukaj informacji w internecie. Gdzies niedawno czytalem, ze sanepid nie ma prawa karac za odmowe szczepienia i robi to bezprawnie. Jakby nie bylo, jest to zabieg medyczny i masz prawo odmowic jego wykonania. Dobrze, ze mnie juz w tym chorym kraju nie ma. Dzieki czemu nie musze i nie szczepie mojej 11- miesiecznej corki i nie robia mi z tego powodu zadnych problemow.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem