We wschodnich Chinach zaobserwowano wyraźne miraże

Kategorie: 

Tysiące turystów i mieszkańców było świadkiem bardzo wyraźnego mirażu, który trwał przez cztery godziny i był obserwowany w Penglai City w prowincji Shandong, na wschodzie Chin. Do zjawiska doszło w poprzednią niedzielę.

 

Mgła gęstniejąca na brzegu rzeki nagle zaczęła tworzyć obraz miasta. Pojawiły się nowoczesne wieżowce, szerokie ulice miasta tętniącego życiem i pełnego samochodów. Dało się też zobaczyć tłumy ludzi wszystko to było wyraźnie widoczne.

 

W mieście Penglai przed pojawieniem się rzadkiego zjawiska pogodowego padało przez dwa. Miraż, miał miejsce podczas chińskiego długiego weekendu. Małe miasto przyjęło wtedy ponad 30 000 turystów.

 

Eksperci twierdzą, że w całej historii zarejestrowano już wiele miraży w Penglai, na końcu Półwyspu Shandong, co uczyniło je znanym, jako miejsce zamieszkania bogów.

 

Wyjaśnili, że iluzja powstaje, gdy wilgoć zawarta w powietrzu staje się cieplejsza niż temperatura wody morskiej, która załamuje promienie słoneczne prowadząc do tworzenia odbić krajobrazu.

 

 

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/china/2006-05/07/content_583576.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ak

A nie przyszło wam do głowy

A nie przyszło wam do głowy że żyjemy w takich czasach że na skutek tych różnych anomalii jak na przykład; wzrost aktywności słonecznej czy innych zjawisk które nas dotykają obecnie, mamy możliwość oglądania chociaż przez chwlę Swiaty Równoległe ?

Portret użytkownika Sane

Eee tam, lipa. To jakiś

Eee tam, lipa. To jakiś chiński reportarz o wysokim poziomie rzeki i mgle, tworzącej się na rzece. Budynki i cała reszta są rzeczywiste, tylko jakby zatopione w tej mgle i z niej się wyłaniające. Ktoś znowu źle zrozumiał sytuację. Gdyby to miasto miało być mirażem to należało by pokazać zdjęcia z mirażu i po mirażu, kiedy nie ma już iluzji. Prawdopodobnie maczał by w tym wtedy palce Copperfield Wink

Człowiek to szczególnie dziwne zwierze.

Portret użytkownika Pulsar

Coś za realne te miraże.

Coś za realne te miraże. Gdyby było to załamanie światła na mgle (która sama w sobie nie tworzy płaskich jednorodnych struktur) to obraz powinien być zamglony i nie jednorodny. Dlamnie to jakiś fotomontarz.

Portret użytkownika gash

No bardzo ciekawe, tylko nic

No bardzo ciekawe, tylko nic z tego materiału nie wynika. Jest po chińsku wiec rónie dobrze może być o powodzi albo o budowie jakiegoś miasta. Mogli pokazać, jak panorama wygląda bez domniemanego mirażu, to wtedy byłby jakiś punkt odniesienia co do prawdziwości tej rewelacji. Zresztą jakoś strasznie dziwnie światło na tym mirażu zachowuje się bardzo realistycznie (odpowiednio do miejsca i zamglenia) a nie jak przeniesione z innego miejsca.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Nie sądzę, aby byli tak

Nie sądzę, aby byli tak zdesperowani, aby łapać za tanie sztuczki- taki hologram można łatwo prześledzić lornetką czy lunetą celem potwierdzenia autentyczności zjawiska i mieć przy sobie aparat kieszonkowy by zarejestrować obraz z soczewki.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika Mat

ILLUMIGEN: taki hologram

ILLUMIGEN: taki hologram można łatwo prześledzić lornetką czy lunetą celem potwierdzenia autentyczności zjawiska
-----
Dzisiaj miałem dziwny sen dokładnie o tym. Widziałem na niebie UFO, a gdy chciałem zrobić zdjęcie, to na ekranie aparatu zobaczyłem inny obraz. Czy możesz proszę napisać coś więcej, jakiś link? Dzięki.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Sny ponoć często są

Sny ponoć często są odwrotnością rzeczywistości. Z pewnością nie zobaczysz innego obrazu na wyświetlaczu aparatu niż ten który zaobserwujesz oczyma. Szkoda, że nie zrobili zbliżenia kamerą, byłby lepiej widoczny.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem