We Francji dziesięciotonowa skała strąciła z torów jadący pociąg

Kategorie: 

W departamencie Alpy Górnej Prowansji (fr. Alpes – de – Haute - Provence) w południowo - wschodniej Francji doszło do nietypowej tragedii, w której zginęli ludzie, pisze gazeta Nice - Matin.

 

Gazeta informuje o dwóch ofiarach katastrofy. Jedna z tych osób, to kobieta, pochodząca z Rosji. Dwóch ludzi zostało poważnie rannych, a wielu doznało drobnych obrażeń. W sumie pociągiem podróżowało 34 pasażerów, w tym trzyosobowa załoga.

 

Do tragedii doszło z powodu upadku dziesięciotonowej skały na przejeżdżający pociąg na trasie pomiędzy Annot i Saint-Benoît. Ogromny kamień zniszczył pojazd i torowisko, powiedział Jean Ballester, burmistrza gminy Annot.


Déraillement du train des Pignes: les blessés... przez nice-matin
Le déraillement du train des Pignes vu d'un drone przez nice-matin
Un train déraille dans les Alpes-de-Haute... przez BFMTV

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Obrywy skał są stałym

Obrywy skał są stałym elementem erodujących masywów. Jak buduje się kolej na takich zboczach powinno się również inwentaryzować potencjalnie niebezpieczne nawisy i albo je wysadzać - albo zabezpieczać. Ktoś tam zawalił sprawę jeszcze w fazie projektowania - i tyle.

Portret użytkownika zibi

Powoli ziemia zaczyna się

Powoli ziemia zaczyna się rozpadać i zapadać np leje, a odrywanie się kawałków skał to nie pierwszy taki przypadek i nie 10 ty ostatnich trzech lat,tereny górzyste,kopalnie,to najniebezpieczniejsze tereny które bym omijał szerokim łukiem,nie wspomnę o wyprawach w himalaje są bardzo ryzykowne,a nie wiadomo jak naprawdę zginęli nasi himalaiści

Portret użytkownika moon fake

Z mojej perspektywy Ziemia po

Z mojej perspektywy Ziemia po woli kończy sie rozpadać.Erozja gleby jest naturalnym procesem powrotu do równowagi sprzed potopu i zderzenia które wczesniej (ok. 12 tys lat temu? ) nastąpiło. W skali trwania planety kontynenty są tylko tworem przejściowym .Ziemia wczesniej była jednym oceanem z wielką ilością wysepek a między nimi snuł się człowiek z dzidą na delfinie polując na rekiny i niektóre dinozaury które jak sądzę z prawa archimedesa lepiej sobie radziły na pograniczu płytkich zbiorników wodnych i lądu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem