Watykan wzmacnia walkę z księżmi pedofilami

Kategorie: 

Papież Franciszek spotkał się z grupą ośmiu kardynałów doradców, biorących udział w konsultacjach w sprawie reformy Kurii Rzymskiej. Podczas spotkania zdecydowano o powołaniu komitetu ekspertów z Watykanu, którzy zajmą się zwalczaniem przemocy wobec dzieci wśród duchownych Kościoła katolickiego i pomocą ofiarom, podaje BBC.

 

Wśród środków zaproponowanych przez Kościół jest stworzenie kodeksu postępowania i wytycznych dla duchownych. Według BBC, kilka dni temu Watykan odmówił udzielenia informacji żądanych przez ONZ na temat przemocy seksualnej kapłanów, mnichów i mniszek wobec dzieci.

 

Należy zauważyć, że zaproponowane środki były wdrażane już za pontyfikatu Benedykta XVI. Franciszek, który obiecał oczyścić Kościół z „brudu zbrodni popełnionych na dzieciach"  wierzy, że dopnie swego. Zdaniem ekspertów, papież Benedykt XVI uczynił wiele dla uznania odpowiedzialności Kościoła za zbrodnie, chociaż krytycy zwracają uwagę na nieadekwatność podjętych środków.


Przypomnijmy, że w maju 2011 roku, Benedykt XVI zaapelował do biskupów katolickich na całym świecie, aby informowali lokalne władze o wszystkich przypadkach przemocy i wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży katolickich. Papież następnie wysłał list do wszystkich diecezji, który zawiera wytyczne do walki z pedofilią zawarte w nowym prawie kościelnym. Sugeruje się, że każda diecezja powinna tworzyć własne reguły izolowania pedofilów w oparciu o lokalne prawo.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jj

  buhahhaha, lohohohohohh,

 
buhahhaha, lohohohohohh, hihihihihihi,! ok, to zupelnie tak, jakby hitler zostal aktywista, walczacym o rownosc I prawa czlowieka na tym przesmiesznym swiecie, dawno sie tak nie usmialem, hehehehehehehheehheheheheheheheheh.out

Portret użytkownika Logos

Zastanawiające... Jak pojawi

Zastanawiające...
Jak pojawi się tu na stronie news o ŚWIECKICH homoseksualistach czy pedofilach zaraz aż roi się od komentarzy. Tu jest mowa o duchownych zboczeńcach i jakoś tych licznych oburzonych (jak to ma miejsce w tego typu tematach o osobach nie duchownych) jest jak na lekarstwo.  Oj... tendencją mi tu jedzie...

Portret użytkownika Cristof

Wszystko wam przeszkadza ,

Wszystko wam przeszkadza , tak zle i tak zle 
z was wychodzi nienawiść , i to wy jesteście pod władzą demona , nie żebym uważał że niektórzy z was są opętani ale z pewnością zniewoleni , przeczytajcie własne komentarze i sie zastanowicie czy to wy nie potrzebujecie pomocy...

Viva Cristo Rey 

Portret użytkownika Zenek

Działania pozorowane pod

Działania pozorowane pod media i fanów czynione.

Franciszek się coraz bardziej brata z rabinami a tam wszyscy to pedofile. Tych odważnych walczących z tym "religijnym" rytuałem sami ortodoksyjni żydzi niszczą zabijając czy oblewając "kwasem".

Wystarczy prasę z ameryki poczytać ilu ich ciągle łąpią.

Portret użytkownika mlodyrob

sam Franciszek wspaniały nic

sam Franciszek wspaniały nic nie zrobi (szybciej go otruja)chyba ze dostanie pomoc z góry... czas zeby ludzie zobaczyli cos co ich przekona w co mają wierzyc jesli nasz los kogos interesuje to juz nastał ten czas......ludzie ludzią coraz mnie wierza

Portret użytkownika lukasz1985

Jezus jakoś nie powoływał

Jezus jakoś nie powoływał komitetów i nie zwalczał grzechu. Kobiecie, którą chcieli ukrzyżować rzydzi powiedział "Idź i nie grzesz więcej", a nie wydawał jej władzą cesarskim. Nic ta religia nie ma wspólnego z Bogiem.

Portret użytkownika dąb

Kościół daje dobry przykład ,

Kościół daje dobry przykład , teraz czas na Ministerstwo Edukacji Narodowej w sprawie nauczycieli, a także rady adwokackie , rady sędziowskie , polityków itd, nie zapominając o rodzicach . Bo skoro na 1000 pedofili jest 1 ksiądz to trzeba zająć się tymi 99,999% przypadkami zboczenia , bo jeżeli jest tyle pokrzywdzonych dzieci przez księży (o czy podają media) to pomyślcie o prawdziwym poziomie krzywd dzieci dokonanych przez wszystkich pedofili.

Portret użytkownika Ariadna

Trzeba być logicznym aby to

Trzeba być logicznym aby to rozumieć, a tym tutaj to chyba nie grozi. No może nie wszystkim. Gwoli ścisłości to 99,9% a nie 99,999%.
Ja też słyszałam o tych danych, z tym że wartość rzeczywista jest jeszcze mniejsza, gdyż do grupy zdefiniowanej jako duchowieństwo zostali dodani pracownicy świeccy pracujący dla kościoła (np organista) lub instytucji kościelnych.

Portret użytkownika Rolver

Dopnie swego(...) niech to

Dopnie swego(...) niech to powie dzieciom ktore juz to spotkalo
Juz dosc osob zginelo dla wiary juz dosc europa wycierpiala dla tego zbawiciela ludzie macie oczy macie rozum nie ma zadnego boga kiedy to pojmiecie.
Tak jak teraz zabija sie na delekim wschodzie dla wiary tak kiedys zabijano  za  Papieza w europie tylko na wieksza skale... juz nie wspomne o ameryce i afryce gdzie katolickie kraje wybijaly cale ludnosci a czarni robili "katolikom" za niewiolnikow(...) 
To oni ciagle nam wmawiaja ze to nasza wina a my nawet nie myslac pokutujemy za to..yyy za co ? a kto to by dzis wiedzial 
Ps. 
Wiara to choroba to trzeba leczyc 

Portret użytkownika mlodyrob

Ksiadz pedofil potrzebuje

Ksiadz pedofil potrzebuje egzorcysty zgodnie z wiara jest pod władza demona wiec mam lepszy pomysł-Egzorcyzmy przeprowadzane przez TV albo na mszach w kosciele moze cos by sie zmieniło w naszych ciemnych duszyczkach.Oczywiscie sa msze oczyszczajace ale tam nie pójdzie z własnej woli ten co tego najbardziej potrzebuje.....

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Portret użytkownika Takitam

Jak nie ma na kogo zwalić, to

Jak nie ma na kogo zwalić, to najlepiej na "demona". A ksiądz pedofil - tak jak i każdy inny pedofil potrzebuje leczenia. A jeżeli przypadek jest nieuleczalny - wymaga izolacji od społeczeństwa. Ponadto ksiądz pedofil nie powinien być kapłanem.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem