W Zatoce Guanabara na sześć miesięcy przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro pływają martwe ryby

Kategorie: 

W lecie w Zatoce Guanabara odbędą się zawody w kilku dyscyplinach sportowych. Stan wody w akwenie budzi jednak wątpliwości, a trochę mniej niż tydzień temu pojawiły się tam tysiące martwych ryb, podaje NTD.

 


Mamy do czynienia z poważnym zanieczyszczeniem wody. Ekolodzy biją na alarm i wkrótce ogłoszą wyniki swoich badań. Tymczasem do rozpoczęcia wielkiej imprezy sportowej zostało bardzo mało czasu.


Trudno będzie coś naprawić. Zanieczyszczenia są zbyt poważne. W wodzie znaleziono niebezpieczne bakterie i wirusy. Odpady z miasta i ze slumsów poprzez drenaż wpadają bezpośrednio do zatoki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jery

Zatoka Guanabara odcięta od

Zatoka Guanabara odcięta od Oceanu Atlantyckiego wąska cieśniną. praktycznie znikoma wymiana wody z wodą oceaniczną. Zanieczyszczenie tak wielkie , ze latem przy wysokich temperaturach i nagrzaniu stojacej wody śmierdzi tak jak by sie głowe w szambo włozyło, "żywym gó...em". Ławice snietych ryb to normalność na tym akwenie. Z wysoka w ładna pogodę woda lsni hen daleko srebrem śnietych ryb. Na brzegach Zatoki Guanabara posadowione jest Rio de Janeiro i kilku milionowe Niteroi. Wszystkie scieki z okolicznych faweli płyna prosto do zatoki, swoje dodaja tez zakłady przemysłowe i rafinerie. "Ławice" chemicznej piany na wodach zatroki to częśty widok. Woda ma brunatno-brązowy kolor.
Odbywanie na tym skażonym akwenie zawodów sportów wodnych, to.... tych zblatowanych z mkol zanużył bym w tej wodzie na kilka godzin i po wyjeciu przytrzymał bez pomocy medyczne do końca dnia. 
P.S. Byłem kilka lat w Rio stad znam problem

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem