W Wielkiej Brytanii wymierają jeże

Kategorie: 

Populacja jeży w Wielkiej Brytanii zmniejszyła się o co najmniej jedną trzecią w ciągu ostatniej dekady, donosi Guardian opierając się na raporcie brytyjskich ekologów. Oprócz jeży, w kraju spadła liczba szpaków i wiewiórek.


Ekolodzy twierdzą, że w Wielkiej Brytanii jest mniej niż milion jeży. W 1950 roku ich populacja osiągnęła poziom 36 milionów. Wśród głównych przyczyn wyginięcia jeży eksperci wymieniają zmiany klimatu. Pogoda stała się bardziej ekstremalna. Poza tym w ciągu roku ok. 10 tys. ginie na drogach pod kołami samochodów.

 

 

"Jeśli tracimy trzecią część gatunku na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, jest to bardzo poważny problem" - powiedział na łamach gazety członek jednej z brytyjskiej organizacji zajmującej się ochroną przyrody.

Na świecie nie prowadzi się statystyk dotyczących liczebności populacji jeży. Kilka lat temu media doniosły o masowej śmierci jeży na przedmieściach niektórych rosyjskich miast. Przyczyn upatrywano wówczas w pożarach lasów i zanieczyszczeniu powietrza.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ja

Coś za coś, jerzy ubywa ale

Coś za coś, jerzy ubywa ale polaków za to przybywa - w przyrodzie musi być zachowana równowaga Język Teraz czekamy na transport wszystkich polaków z GB "tych bez obywatelstwa" na koszt królowej zaraz po wyjściu Brytyjczyków z UE i na przywitanie ich przez nasz rząd z należytymi honorami.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Sala Martino

a Królowa GB pełni w

a Królowa GB pełni w Królestwie rolę reprezentacyjną za politykę odpowiada Rząd Cameron i May obecnie ,kilka lat Anglia miała na negocjacje ws. brexitu wątpię czy Unijni Posłowie ugną się w jakikolwiek sposób padł pomysł Brytyjczycy zagłosowali ciekaw tylko jestem jakie były główne założenia Brexitu 

Portret użytkownika gość

ludzkość też się stanie

ludzkość też się stanie gatunkiem wymierającym. już odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach odpowiednio się o to zatroszczą. W Syrii ubyło 60 tysięcy ludzi - tyle oficjalne dane na temat ofiar. grupa bilderberg rotschild i Bill Gates dają nam szczepionki albo wojnę.

Portret użytkownika abbey

Istotne jest poznanie

Istotne jest poznanie przyczyny każdego takiego zjawiska.
Żyjemy w ogromnej sieci życia jako integralna część.
Unikam mocnych komentarzy ale pierwsze wpisy pod artykułem świadczą jedynie o dramatycznym ograniczeniu autorów.
 

Portret użytkownika b@ron

jakby nie było to każdy

jakby nie było to każdy wymierający gatunek powinien nas zastanawiać,dziś jeże jutro my, jeśli się nie zaaklimatyzujemy w klimacie który się zmienia ...są gatunki bardziej i mniej odporne na zmiany klimatyczne , bardziej zwróciłbym uwage na zatruwanie środowiska a nie zmiany klimatyczne ,jakby nie było to coraz częściej słyszy się o masowych zgonach przeróżnych zwierząt i trudno za to winić klimat,w przypadku jeży ,jeśli w ciągu około 60 lat z 36milionów populacja zmalała do niecałego miliona to znaczy że gatunek wymiera,swoją drogą ciekawe jak jest w innych krajach

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem