W Wielkiej Brytanii wstrzymano pracę reaktorów, aby zapobiec „drugiej Fukushimie”

Kategorie: 

Elektrownia jądrowa Dungeness na pięć miesięcy wyłączyła jeden z reaktorów w celu uniknięcia wypadku podobnego do tego, jaki miał miejsce w elektrowni jądrowej „Fukushima- 1”. Opinia publiczna jest zaniepokojona. W trosce o swoje bezpieczeństwo ludzie żądają wyjaśnień.

 

Brytyjczycy są niezadowoleni z powodu działań giganta energetycznego EDF. Oskarżają firmę o zatajanie informacji, donosi The Independent. Ostatnio wyszło na jaw, że jeden z rektorów w hrabstwie Kent w południowo – wschodniej Anglii był wyłączony przez co najmniej pięć miesięcy, ponieważ istniała poważna groźba awarii i powtórka katastrofy, jaka miała miejsce w związku z wypadkiem Fukushima – 1.


EDF wyłączyła reaktor około 22 maja 2013 roku, aby rozpocząć prace nad budową nowego muru ochronnego. Inżynierowie pracowali nad tym, aby zmniejszyć zagrożenie ze strony morza. Unieruchomiony reaktor wytwarzał energię dla 750 tys. gospodarstw domowych. Włączono go ponownie 15 października 2013roku.


Powodem zatrzymania pracy siłowni był wewnętrzny raport EDF, w którym stwierdzono, że ochronna nadbrzeża „nie była tak silna, jak wcześniej sądzono". Uznano, że byłaby ona bezużyteczna w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych. Informacje na ten temat przeniknęły do lokalnych mediów. EDF nie daje jednak klarownych wyjaśnień w tej sprawie.


O zamknięciu reaktora nie pojawiła się żadna wzmianka w prasie. Nasuwa się więc pytanie o przejrzystość w przemyśle jądrowym. Obecnie firma twierdzi, że poradzi sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które pojawiają się rzekomo raz na 10 tys. lat. Mimo to do końca października 2013 roku spółka EDF zdecydowała się jeszcze raz tymczasowo zatrzymać pracę elektrowni jądrowej Dungeness z powodu potężnej burzy.


Awaria w elektrowni atomowej Fukushima- 1 był wynikiem trzęsienia ziemi o sile 9,0 stopni w północno - wschodniej Japonii 11 marca 2011 . W następstwie wstrząsów wybrzeże nawiedziło 14 metrowe tsunami, które zalało cztery z sześciu reaktorów i uszkodziło systemy chłodzenia, co doprowadziło do serii eksplozji. Była to największa w ostatnim ćwierćwieczu katastrofa nuklearna od czasów Czarnobyla.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika .

dokladnie tak, rury

dokladnie tak, rury doprowadzajace wode chlodzaca do reaktorw zostaly pozrywane od trzesienia ziemi i czy by mieli energie czy nie - wody zimnej by tam nie wtloczyli bo infrastrukura do tego zostala zniszczona. nie wiedza gdzie jest paliwo ze stopionych rdzeni, polewaja to woda i staraja sie wyciagnac prety z przechowalnikow - dopuki beda tam prety paliwowe pewnie nie beda betonowac terenu, a maja co wyciagac cos kolo 2500 zestawow..

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

Awaria Fukushimy miałe

Awaria Fukushimy miałe miejsce jeszcze przed nadejściem fali tsunami.
Spowodowana była fatalnym stane instalacji doprowadzającej chłodziwo do reaktora. Fukushima miała warunkową zgodę na działanie do maja tamtego roku właśnie z powodu fatalnego stanu instalcji doprowadzającej chłodziwo, według wyników kontroli mogła ona ulec katastrofalnmemu zniszczeniu już przy trzęsieniu ziemi o sile 7 stopni.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem