W USA zaproponowano drony jako dostawców towarów

Kategorie: 

Wygląda na to, że bezzałogowe maszyny posiadają bardzo wiele zastosowań - nie koniecznie muszą być uzbrajane i wysyłane na wojnę. Drony będą brały coraz większy udział w naszym życiu codziennym. Jeden z projektów zakłada ich wykorzystanie w roznoszeniu towarów.

 
Jak informuje nas firma Amazon, specjalizująca się w handlu internetowym, już w niedalekiej przyszłości wprowadzone zostaną specjalne bezzałogowe maszyny, które w ciągu 30 minut od złożenia zamówienia dostarczą towar pod dom klienta. Przynajmniej obecny plan zakłada wykorzystanie dronów Octocopters, przedstawionych na powyższym filmie, które mogą przenosić paczki o maksymalnej wadze 2.3 kilograma.

 

Zanim jednak do tego dojdzie, amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa musi zatwierdzić wykorzystanie bezzałogowców do celów cywilnych. Przestrzeń powietrzna dla dronów o charakterze cywilnym zostanie otwarta w USA w 2015 roku, natomiast w Europie dojdzie do tego w 2016 roku. Jak szacuje firma Amazon, jej futurystyczny serwis "Prime Air" zostanie wprowadzony w ciągu 5 lat.

 

Pomysł prawdopodobnie zostanie wykorzystany w wielu innych firmach dostawczych. Przykładowo amerykańska sieć pizzerii Domino's przetestowała w Wielkiej Brytanii w połowie tego roku podobną metodę, korzystając z drona DomiCopter. Tak więc w niedalekiej przyszłości pizzerie również mogą posługiwać się bezzałogowcami dla roznoszenia swoich produktów.

Według dr. Darrena Ansella, eksperta ds. bezzałogowych maszyn latających, drony nie mają świadomości swojego otoczenia aby unikać ludzi. Trzeba również rozpatrzyć kwestie ochrony dóbr podczas dostarczania. Bezzałogowce będą samodzielnie dostarczać towary i mogą zostać skradzione. Technika jednak wciąż idzie do przodu i z pewnością zostaną wprowadzone odpowiednie rozwiązania a do 2020 roku nikogo już nie będą dziwiły małe, latające maszyny nad naszymi głowami.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Dr Piotr

Wersja pierwsza: zamawiamy

Wersja pierwsza: zamawiamy pizze, przylatuje dronik, nartzucamy siatkę na niego, wymieniamy lub przerabaimy moduł strerujący i już mamy fajną zabawkę dla dziecka na święta, albo dla siebie Smile
Wersja druga: przylatuje dronik, narzucamy siateczkę, montujemy bombkę zegarową i niech wraca do dostawcy Smile
Z tym może być kupa dobrej zabawy, że już nie wspomnę o dawno sugerowanych zawodach strzeleckich w strącaniu dronów...kurcze, Amerykańce będą mieli tyle dobrej zabawy w ćwiczeniach strzeleckich, pozazdrościć!

Portret użytkownika djsolar

hola hola te maszyny żeby

hola hola te maszyny żeby wogle funkcjonować wymagają dobrej pogody
przynajmniej wiatr poniżej 30km/h i brak opadów.
Zmaganie się z dużym wiatrem będzie wyczerpywać szypciej baterie typu
Li-Po no chyba że sprzęt będzie pochodził z "dobrego domu" i mają zanadrzu super nano baterie o super pojemności i wydajności prądowej 
Przy niskiej temperaturze będzie szwankować wrażliwa elektronika
szczególnie 3D żyroskop i sprzęrzone układy sterujące o GPS nie wspominając można owszem uzbroić je w lepszą obudowę, ale to pójdzie w masę i znowu lepsze baterie no i cena cena to niemal jak drona bojowego, profesjonalizm kosztuje. Dalej: baju, baju może w 2030 jak Amazon nie padnie.    

Portret użytkownika leon

Takie rozwiązanie jest dobre

Takie rozwiązanie jest dobre dla leniwych , grubych hamerykanów . Czy dron zapuka do drzwi z pizza , piwkiem lub gazetą , jak wyląduje w gąszczu lini energetycznych , tel. tp. drzew , anten , słupów itp. ? a gdybyb już  wylądował na moim podwórku to pies by go napewno rozpierdo..ł na amen jak kota . Zmówisz pizze i bedziesz czekał przed domem jak jakiś tępy c.uj .To  się nie uda kurde.

Portret użytkownika kbk

I o to chodzi, zeby

I o to chodzi, zeby przyzwyczaic spoleczenstwo do obecnosci dronow. A miedzy tymi, latajacymi w uslugach, beda latac drony szpiegowskie i drony zabojcy.
W polaczeniu z GPS, ktore teraz posiada srednio wyposazony smartfon, drona nawet nie trzeba bedzie naprowadzac.

Portret użytkownika Obserwator

no niestety ale nie jesteś

no niestety ale nie jesteś właścicielem tego co masz nad głową, tak samo jak i gruntu po którym chodzisz ... z tego co pamiętam poniżej połowy metra głębokości jest już własnością państwa.
ps. weichrau dobre wiatrówki, ja niestety mam tylko hatsana Wink
 

Portret użytkownika darek2

Skoro ludzi powoli zastępują

Skoro ludzi powoli zastępują roboty to powinniśmy pracować 2 godziny dziennie za te same pieniądze. Robot miał odciążyć człowieka , a nie sprawić, że będzie musiał tyrać więcej niż w średniowieczu. A co do tych dronów to już widzę jak powstaje nowy sport ''Rzut kamieniem lub strzał z wiatrówki w drona''.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem