W USA w ciągu jednego dnia doszło do awarii w dwóch elektrowniach atomowych

Kategorie: 

W Stanach Zjednoczonych w tym samym dniu, odnotowano dwa incydenty w elektrowniach jądrowych. W Oyster Creek i w Indian Point wstrzymano prace reaktorów.

 

Pierwszy incydent stwierdzono w elektrowni atomowej Oyster Creek w stanie New Jersey. W komunikacie prasowym  firma – operator Exelon poinformowała, że w czwartek, 07 maja o 17:27 czasu lokalnego nastąpiło automatyczne wyłączanie reaktora.


Agencja Associated Press, a także liczne amerykańskie media, w tym CBS, informacje o awarii podały dopiero 09 maja br. Oyster Creek jest najstarszą elektrownią atomowa w Stanach Zjednoczonych. Uruchomiono ją w 1969 roku.


Drugi incydent miał miejsce w zakładzie Indian Point. Do zdarzenia doszło 07 maja br. rano. Według spółki zarządzającej Entergy, trzeci blok Indian Point został bezpiecznie zatrzymany po awarii transformatora. W sieciach społecznościowych ludzie komentowali zdjęcia czarnego dymu, unoszącego się nad elektrownią. Pojawiły się doniesienia o potężnej eksplozji.

Przedstawiciel spółki zarządzającej Entergy powiedział, że w transformatorze wybuchł pożar, który został szybko ugaszony. Indian Point zapewnia około 25% całkowitego zużycia energii elektrycznej w Nowym Jorku i okolicach Westchester County (z ogólna liczbą ludności około 9,5 mln osób).

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika keri

Prawdziwe wyniki

Prawdziwe wyniki wyborów:
"SZANOWNI POLACY CZYTELNICY NIE ZWRACAJCIE UWAGI NA KOMUNIKATY PKW
PRAWDZIWE WYNIKI W OPARCIU O KOPIE/FOTOKOPIE PROTOKÓŁÓW KOŃCOWYCH Z 27 000 KOMISJI
CZYLI KTO WYGRAŁ W JAKIEJ OBWODOWEJ KOMISJI !!
ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE TU NA MIZIAFORUM – POSTARAMY SIĘ ZAMIEŚCIĆ WSZYSTKIE PROTOKOŁY Z GŁOSOWANIA 10 MAJA 2015 ROKU
I SAMI SOBIE ZLICZYCIE O.K
WSZYSTKO LEGALNIE NA PODSTAWIE DECYZJI PKW Z DNIA 5 MAJA 2015M ROKU
W TEJ CHWILI SĄ PRZESYŁANE KOPIE FOTOKOPIE PROTOKÓŁÓW WYKONANYCH PRZEZ MĘŻÓW ZAUFANIA W PRAWIE KAŻDEJ KOMISJI MYŚLĘ ŻE DOSTANIEMY OKOŁO 95% TAKICH PROTOKÓŁÓW"
 
"MATERIAŁY W/W KOPIE PROTOKOŁÓW OTRZYMAJĄ REDAKCJE PRASOWE WYBRANE W USA KANADZIE AUSTRALII WIELKIEJ BRYTANII NIEMIEC I FRANCJI
ELITY III R.P O WYNIKACH WYBORÓW W DNIU 10 MAJA 2015 DOWIEDZĄ SIĘ Z ZAGRANICZNEJ PRASY
A TERAZ POCZEKAMY NA OGŁOSZENIE OFICJALNYCH WYNIKÓW WYBORÓW
CIEKAWE CZY ZDECYDUJĄ SIĘ NA KANT WIEDZĄC ŻE MY MAMY TEN SAM MATERIAŁ NA PODSTAWIE JAKIEGO MA BYĆ OGŁOSZONY WYNIK OSTATECZNY Smile !!!!!!!!!!!!!"
 
https://miziaforum.wordpress.com/2015/05/11/prawdziwe-wyniki-wyborow-w-oparciu-o-kopie-protokolow-z-kazdej-komisji-w-polsce-tu-na-blogu-obalimy-wyniki-dokumentami-legalnie/#comment-234025
 
Przepraszam za wielkie litery- to kopiowany materiał i za post niedotyczący tematu - tematu o wyborach jeszcze nie ma, kiedy to wklejam.

Portret użytkownika NearEarthObject

Jasne "Nikomu nic nie grozi"

Jasne "Nikomu nic nie grozi" dopóki nikomu nic się nie stanie, jak oni śmią mówić że nikomu nic nie grozi.. Poczytajcie sobie trochę o reaktorach i elektrowniach atomowych to najniebezpieczniejszy środek do wydobywania energii na świecie, fakt że opłacalny ale dla kogo ?? dlaczego sobie Barack nie postawi koło pentagonu taki reaktor tylko daleko od noszy,, bo wie że to jest tylko kwestia czasu do jakiejś awarii ! Reaktory takie szybko ulegają różnym atakom hakerów i wogóle są mało odporne dlatego wszędzie co chwila jakaś awaria.

♄ ♇ ♉

Portret użytkownika Pio'76

To nie argumenty za

To nie argumenty za potwierdzeniem opracowania technologii. Hasło podróży w czasie i z prędkością większą niż prędkość światła, albo o załamywaniu czasoprzestrzeni też istnieje. Tymi tematami również zajmują się specjaliści, ale raczej nie potrafimy...
Tak w sumie to nie mówimy o zimnej fuzji, tylko o fuzji termojądrowej. W energetyce będzie potrzebna właśnie ta część "termo" z fuzji, bo to energia, którą zamieniamy w energię elektryczną. Zaletą fuzji jest brak szkodliwego promieniowania, co z pewnością masz na myśli wspominając o tej metodzie.
Podobno są już jakieś udane eksperymenty z fuzją termojądrową, ale jej bilans energetyczny jest na razie ujemny, a proces jest gwałtowny i nie daje się kontrolować jego prędkości. To jak różnica pomiędzy bombą atomową, a (normalnie działającą) elektrownią.

Pomimo, że koncerny paliwowe nie mają zysku z energetyki jadrowej, ona istnieje. Myślę, że kiedy fuzja zostanie opracowana, znajdzie się jednak na rynku konsumenckim. Ktoś na tym zarobi krocie...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem