W USA przeprowadzono pierwszą na świecie operację przeszczepu części głowy

Kategorie: 

Lekarze z USA w stanie Teksas przeprowadzili pierwszy na świecie udany przeszczep ludzkiej czaszki i skóry głowy.

 

Jak podaje Associated Press, eksperci z Houston Methodist Hospital w kooperacji z medykami z University of Texas MD Anderson Cancer Center przeszczepili 55 –letniemu pacjentowi Jimiemu Boysenu’owi, programiście z Austin w Teksasie, znaczną część kości czaszki i skóry, a także wszczepili włosy. Rana na głowie Jima powstała w wyniku radioterapii.

„To była długa podróż i jestem bardzo wdzięczny wszystkim lekarzom, którzy wykonywali swoje przeszczepy” – powiedział Boysen. „Jestem zdumiony i bardzo wdzięczny, że mam jeszcze jedną szansę, aby wrócić do robienia rzeczy, które kocham i być z ludźmi, których kocham”.

Operację, do której przygotowywano się od czterech lat, przeprowadzono 22 maja br. około godzin 20:00 w Houston Methodist Hospital. Trwała ona około piętnastu godzin. Przy pacjencie pracowało równocześnie kilkunastu lekarzy i czterdzieści pielęgniarek. Zespołem kierował dr Jesse C. Selber. Media donoszą, iż pacjent czuje się dobrze i wkrótce opuści szpital.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika krzych56

Jest koniec roku 1979 do

Jest koniec roku 1979 do powiatowego szpitala w mieście W... zostaje przywieziony motocyklista po wypadku z oddzieloną całkowicie częścią czaszki ( widoczny mózg ). Będący na oddziale lekarz J.P.. podejmuje się próby uratowania tego motocyklisty. Głowa pechowca zostaje odpowiednio zabezpieczona. W tym czasie popękane kości czaszki ( znajdowały się w kasku ) są dokłądnie ze sobą zespajane. W kolejnym etapie uszkodzona część czaszki sostaje ponownie wszczepiona na swoje miejsce. Pacjent był utrzymywany w stanie śpiączki ok 1 miesiąca. Po tym czasie się sam wybudził i nawiązał kontakt. Przebywałem w tym samym czasie razem z nim na sali oddziału chrirgii. Ja z po operacji wyrostka. Obserwowaliśmy jego stan z innymi pacjentami przebywającymi na tej sali.
Pytanie. Jak się ma to o czym trąbią obecne media w porównaniu do tego co opisałem powyżej?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem