W tym roku rosyjskie samoloty wojskowe już siódmy raz naruszyły przestrzeń powietrzną Estonii

Kategorie: 

W tym roku samoloty rosyjskich sił zbrojnych już siedem razy naruszył przestrzeń powietrzną Estonii. Do pięciu z tych incydentów doszło w rejonie wyspy Vaindloo.

 

Ostatni incydent miał miejsce we wtorek, kiedy to rosyjski samolot rozpoznawczy IŁ-20 o godz. 17:05 bez zgody wszedł w przestrzeń powietrzną Estonii i przebywał  w jej  północno  - zachodniej części mniej niż minutę w okolicy wyspy Osmussaare, poinformował BNS. W samolocie wyłączono transponder i nie można było rozczytać planu lotu, ale mimo to pilot utrzymywał łączność radiową z kontrolą ruchu lotniczego w Estonii. Samolot leciał z Petersburga do Kaliningradu.


Zdarzenie zarejestrowało estońskie centrum sił powietrznych w Amari. W powietrze poderwane zostały niemieckie myśliwce NATO, aby zidentyfikować intruza. Później do akcji przyłączył się kanadyjski CF-18. Zdaniem szefa sztabu estońskich sił powietrznych, w tym roku to już siódmy incydent naruszenia przestrzeni powietrznej Estonii przez samoloty wojskowe Federacji Rosyjskiej.


Poprzednie zdarzenie miało miejsce w dniu 21 października br., kiedy rosyjski samolot zwiadowczy IŁ-20 naruszył przestrzeń powietrzną Estonii na zachód od wysp Hiiumaa i Saaremaa. Wówczas także przebywał w niej około minuty na głębokości ok. 500 metrów. Najczęściej jednak do opisanych wyżej incydentów dochodzi w pobliżu wyspy Vaindloo.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika charis

Skoro wszystkie strony,

Skoro wszystkie strony, systemy państwowe są marionetkami i tylko udają wrogów, to nic dziwnego że tak się dzieje - będzie tego więcej. Szkoda, że gdy dochodzi do celowe zderzenia systemów ludzie nie widzą, że to tylko teatr i planowane wydarzenia i idą walczyć i zabijać innych również zmanipulowanych ludzi.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem