W Tajlandii zaproponowano przeniesienie stolicy w suchsze miejsce

Kategorie: 

Dwudziestu parlamentarzystów z partii rządzącej "Phya taj” złożono w parlamencie wniosek o przeniesienie stolicy Tajlandii do jednego z najbliższych dystryktów, mniej podatnym na sezonowe powodzie.

 

Politycy mówią, że należy poważnie pomyśleć o przeniesieniu stolicy w bardziej suche miejsce. Poseł Lamphun Sattaphon Manirit, lider grupy, która chce dokonać transferu stolicy dodaje, że Bangkok na dużym obszarze znajduje się 20 centymetrów nad poziomem morza a zmiany klimatyczne w ostatnim dziesięcioleciu doprowadziły do tego, że pora deszczowa jest dłuższa i intensywniejsza.

 

Popierający projekt proponują przeniesienie stolicy, do Nakhon Nayok lub Phetchabun, które są w wystarczającej odległości od międzynarodowego lotniska i portu morskiego a dodatkowo jest tak ukształtowanie terenu ułatwiające odprowadzanie wody opadowej. W złożonym wniosku zawiera się też przypomnienie, że podobny pomysł padł już po katastrofalnej powodzi z 1943 roku, ale został wtedy oddalony.

 

 

Źródło: http://eco.ria.ru/natural/20111115/489349235.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kokos

Nie rozumiem, dlaczego ci

Nie rozumiem, dlaczego ci ludzie jadą bez zapietych pasów :). A tak na poważnie, jak to wszystko "niewinnie" wygląda - przenieśmy stolice wyżej, potem przesiedlimy ludzi - jakoś tam sie ludziom wytłumaczy. Prawda jest taka, że Tajlandia wraz ze swoim "seksualnym rospasaniem", i 1-szym ostrzeżeniem - tsunami nic nie zrozumiała ( czas nawrócenia). W miejscach gdzie kiedyś zginęły dziesiatki tys. ludzi teraz nie ma sladu po tamtym zdarzeniu. Turyści w najlepsze opalaja się na plażach, zrobiono wszystko aby wymazac z pamięci tamte wydarzenie ( z malutkimi wyjatkami) Przenoszenie stolicy i inne takie na nic sie zdadza. Na liście jest też Australia, nie wspomne o USA.

Portret użytkownika Iskra

Ziemia zawsze byla i jest w

Ziemia zawsze byla i jest w procesie przemian, wiec jestesmy zmuszani do emigrowania, co wiec "ludziom sie jakos wytlumaczy" i to "1-sze ostrzezenie", przeciez od dawna widzimy, ze nasze domy to zamki z piasku. Napewno nasz styl zycia przyczynia sie do bardziej katastrofalnej formy tych zmian, ale sa one konieczne i kojarza mi sie z wielkim sprzataniem, im sorry za te odzywke.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem