W Syrii prawdopodobnie znowu użyto broni chemicznej, ponad tysiąc osób nie żyje

Kategorie: 

W kraju ogarniętym wojną domową znów dochodzi do sytuacji, w której obie strony oskarżają się o użycie broni chemicznej. Tym razem cała sytuacja wygląda niezwykle poważnie. Atak chemiczny miał miejsce w trakcie ofensywy wojsk syryjskich na terytoria rebeliantów, znajdujących się w pobliżu Damaszku.

 

Początkowe informacje wskazywały, że użycie broni chemicznej spowodowało śmierć ponad 200 osób, jednak najnowsze szacunki, według telewizji Al-Arabija powołującej się na rzecznika Wolnej Armii Syrii, wskazują na liczbę wynoszącą nawet 1188 zabitych. Liczby te szybko rosną. Cała sytuacja przypomina tą, którą dobrze znamy z przeszłości, mianowicie obie strony wzajemnie oskarżają się o jej użycie. Aktywiści twierdzą, że wojska Baszara al-Assada użyły rakiet, które zawierały gazy bojowe.

 

Jakby tego było mało, cała sytuacja ma miejsce w trakcie gdy rząd Syrii zgodził się na przeprowadzenie międzynarodowej inspekcji w sprawie użycia gazów bojowych, do którego doszło między innymi w Aleppo. Grupa ekspertów ONZ ds. broni chemicznej, której przewodzi szwedzki naukowciec Ake Sellstroem, przybyła do kraju w niedzielę. Misja ma potrwać przez 2 tygodnie, jednak prawdopodobnie zostanie przedłużona. Rząd syryjski, który oskarża rebeliantów o użycie broni chemicznej uważa, że obecna sytuacja ma na celu odciągnięcie od pracy ekspertów z ONZ.

 

Można odnieść pewne wrażenie, że użycie gazów bojowych zostało zaplanowane już wcześniej. Ten atak chemiczny pochłonął zdecydowanie najwięcej ofiar niż wszystkie poprzednie a w sieci można znaleźć mnóstwo filmów, pokazujących skalę okrucieństwa. W tle mamy również misję ONZ w Syrii a słowa Baracka Obamy na temat czerwonej linii i ewentualnej interwencji z pewnością nadal są aktualne.

 

Baszar al-Assad w swoich ostatnich wywiadach powiedział, że siła jego wojsk rośnie z dnia na dzień a rebelianci, określani przez niego jako terroryści, zostaną "zniszczeni żelazną pięścią". Samo ich dozbrajanie najwyraźniej nie wystarcza. Jeśli użycie broni chemicznej rzeczywiście było częścią planu, to Stany Zjednoczone, razem z Izraelem, otrzymały właśnie zielone światło dla interwencji militarnej.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika OLI

W tej zwaryjowanej sytuacji

W tej zwaryjowanej sytuacji na swiecie jedynym ratunkiem jest GLOBALNY KATAKLIZM - co powstrzyma nienawisc a  pozostalych przy zyciu przyniesie upragniony pokoj i wzajemna dozgonna milosc na wsze czasy.     WOJNY  I KATAKLIZMY  SA JEDYNTM GWARANTEM DO OPAMIETANIA I  POJEDNANIA .//////

Portret użytkownika uLtra

Człowieku,co ty

Człowieku,co ty pieprzysz..nie podoba ci sie,do emigruj..z tego swiata",,nikt cię tu nie trzyma,jest wiele sposobów,,,ja i mniemaniu ze jeszcze ,,pare,,osób chce żyć baranku..

Portret użytkownika Hathor

wiecie co jest najgorsze,

wiecie co jest najgorsze, mimo że to co zapodają w mainstream'ie jest wbrew logice,  - nawet jak przejrzy się komentarze np. na wp.pl to ludzie w większości nie kupują "Assad's regime chemical attack" - i wielu użytkowników ZnZ też tego nie akceptuje - to wydaje się, że wszystko jakby już jest przesądzone, że karty na stole już dawno zostały rozdane, a nam zostało przyglądać się tej rozgrywce ... a jutro znowu ciułać mamonę i wspierać obóz tych, dla których jesteśmy zwykłym robactwem i karmią nas tym Bul-shitem, a to boli ... 

Portret użytkownika ad vocen

Przeczytajcie Państwo tę samą

Przeczytajcie Państwo tę samą informację na WP.Tam zablokowano wypowiedzi forumowiczów.Ależ parchy trzęsą dupskami!A już by się wydawało ,że każdy kit mogą wcisnąć zwykłym zjadaczom chleba powszedniego.Hehehehehe!!!

Portret użytkownika felicyta

Straszna smierc tych biednych

Straszna smierc tych biednych ludzi.
"
Objawy zatrucia (sarinem)[edytuj | edytuj kod źródłowy]

W zatruciu ostrym pierwszymi oznakami zatrucia są początkowo zwężenie źrenic, następnie ból gałki ocznej, skurcz oskrzeli połączony z kaszlem i dusznością, ból w klatce piersiowej i ślinienie się. Następnie wymioty, bóle brzucha z biegunką, bezwiedne oddawania moczu i stolca, drżenie mięśni, następnie drgawki i porażenie mięśni. W fazie końcowej ofiara zatrucia zwykle zapada w śpiączkę i dusi się w jej trakcie. Właśnie paraliż mięśni oddechowych i mięśnia sercowego jest zwykle przyczyną zgonu.

Królik używany do testowania szczelności instalacji sarinu, USA, Rocky Mountain, (zdjęcie z 1970)
Użycie[edytuj | edytuj kod źródłowy]
16 marca 1988 – atak gazowy w Halabdży z użyciem m.in. sarinu. Zginęło ok. 5 tys. osób.
20 marca 1995 – atak w tokijskim metrze przeprowadzony przez członków sekty Najwyższa Prawda, w którym zgineło 12 osób, a ponad 5500 uległo zatruciu i było hospitalizowanych[6][7].
21 sierpnia 2013 - atak gazowy w Syrii, na przedmieściach Damaszku, w którym zginęło ok. 1300 osób"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sarin

Portret użytkownika Mariusz Wiśniewski

A gdzie ta wspaniała Ameryka

A gdzie ta wspaniała Ameryka ,obrońca  uciemiężonych???!!!!!!!!!! Brak ropy naftowej!!! ??? Tą zaraze powinno się zgładzić ogniem piekielnym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem