W Stanach Zjednoczonych zaobserwowano upadek dużego meteoru

Kategorie: 

W Stanach Zjednoczonych spadł duży meteor. Dziesiątki informacji na ten temat pojawiły się w sieciach społecznościowych. Jasny błysk na niebie widzieli między innymi mieszkańcy stanów Kentucky, Illinois, Indiana i Tennessee. SŁychać było też bardzo głośny grom, prawdopodobnie towrzyszący eksplozji obiektu na dużej wysokości.

 

Naoczni świadkowie twierdzą, że upadkowi obiektu towarzyszył niewiarygodny huk. Niektórzy mówią, że słyszeli odgłos wybuchu. Lot świecącej kuli ognia zarejestrowało wiele kamer CCTV. Nie ma informacji potwierdzających, że jakieś fragementy tego ciała niebieskiego dotarły do powierzchni ziemi, ale nie można wykluczyć, że tak właśnie się stało.

Jak donosi NASA, 19 listopada br. w nocy agencja kosmiczna zarejestrowała nad USA wejście w atmosferę 61 meteorytów. Według specjalistów 24 z nich to Leonidy, 6 – Taurydy, a 31 to bliżej niezidentyfikowane kule ognia. Oczekuje się, że wkrótce pojawi się więcej oficjalnych informacji na temat meteoru widzianego nad Ameryką.

Intensyfikaccja zjawisk tego typu obserwowanych w ostatnich dniach praktycznie na całym świecie, można wiązać z przejściem Ziemi przez obszar przestrzeni kosmicznej charakteryzujący się obecnością szczątków po przelocie komety 55P/Tempel-Tuttle. Zwykle dają one początek deszczu meteorów zwanego Leondami.
 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem