W Stanach Zjednoczonych popularność zyskała okrutna i śmiertelna gra Knockout

Kategorie: 

W Stanach Zjednoczonych popularność zyskała okrutna i śmiertelna gra Knockout. Istotę gry prezentuje materiał filmowy, gdzie jeden z grona czarnych nastolatków masakruje przypadkowego, białego przechodnia. Gra polega na tym, że atakujący ma znokautować ofiarę jednym ciosem, podaje Washington Post.

 

Okropna gra spowodowała już śmierć kilku ludzi w Syracuse, St. Louis i New Jersey, a jej ofiarami są przypadkowi mieszkańcy, chodzący po ulicach amerykańskich miast. Gra nazywa się Knockout i w sposób nieunikniony angażuje przechodniów. Celem gry jest powalenie na ziemię człowieka jednym ciosem.

 

Na filmach widać kilka ofiar. Jedną z nich jest 46 -letni Ralph Santiago z Hoboken w stanie New Jersey, który został znaleziony martwy ze złamanym karkiem. Jego głowa utknęła między żelaznymi balustradami ogrodzenia, podaje NJ.com. Dlaczego to robią? „Dla zabawy” - mówi jeden z nastolatków w filmie. „Zastanawiam się, czy mam wystarczająco dużo siły, aby zabić kogoś " - mówi inny.

 

Kolejna ofiara została zaatakowana w czwartek na 14th Street do Columbia Heights, donosi DCist.com. Grupa nastolatków jechała na rowerach za młodą kobietą. Potem nagle jeden z młodzieńców uderzył ją w głowę. Dziewczyna przeżyła atak. Teraz przestrzega innych mieszkańców w okolicy, aby zachowali czujność.

Co ciekawe, gra wyszła już poza granice Stanów Zjednoczonych i rozprzestrzenił się na inne kraje Zachodu. Odnotowano pierwsze przypadki niespodziewanych ataków w Londynie. Paskudna zabawa rozprzestrzenia się, jak zaraza i ma rasistowskie podteksty. Czarni leją białych, biali biją czarnych.


Knockout zaczął się, gdy student na Michigan State University został uderzony kamieniem. Nieszczęśnik wyciągnął się na ulicy, a bezczelny zamachowiec, jakby nigdy nic, zaoferował pomoc i zapytał, czy wszystko jest ok. Nieświadoma ofiara wyciągnęła rękę do „dobrego Samarytanina” i ponownie oberwała w twarz. Chuligan z uśmiechem na ustach oddalił się z miejsca zdarzenia.
 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

ja tam nie sądzę żeby gra

ja tam nie sądzę żeby gra komputerowa miała taki wpływ na ludzi ...to raczej jest tłumaczenie skąd biorą się tacy ludzie...gdyby przestępcy którzy dopuszczają się morderstw, pobić itp byli inaczej traktowani przez prawo tj. np. byli zmuszeni do wypłaty rent dla poszkodowanych na czas powrotu do zdrowia bądź utrzymania rodzin tego którego zamordowali i zmuszani do ciężkiej pracy by można było z nich ściągnąć te należności ,to odechciało by się wielu takich eksperymentów "czy mam tyle siły by kogoś zabić" ...a tak...zabójca idzie do "więzienia" gdzie ma co żreć jest mu ciepło ma się gdzie wyspać (czasem nawet z panienką) ubiorą go upiorą mu ...i to wszystko za free... jak ktoś jest normalny to fabuły gry komputerowej nie wprowadza w życie w realu 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Fanka1

BAronie. Nie usprawiedliwiam

BAronie. Nie usprawiedliwiam ludzi, którzy w realu próbują robić to, czego się naoglądali. Jedynie stwierdzam, że takie rzeczy pozostawiają w człowieku ślad, wtedy łatwiej o przemoc i inne złe sprawy. Paląc papierosy nie tłumaczę się, że się nie zaciągam, bo to byłaby nieprawda. Jeśli oglądają lub grają, to znaczy, że to ich "kręci". Tak samo jest z narkotykami, alkoholem... Człowiek sam kręci bicz na siebie i związki z innymi. Nie usprawiedliwiam tych ludzi, są dorośli.

Portret użytkownika b@ron

to wszystko zależy jaki ten

to wszystko zależy jaki ten "ślad" zostawiają ...widzisz, czy naprzykład fakt że ktoś posiada czarny pas w karate świadczy o tym że jest łobuzem i huliganem?...bo skoro napisałaś że "Jeśli oglądają lub grają, to znaczy, że to ich "kręci" ... to znaczy że tak powinno być według ciebie ...no a tak nie jest 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Santiago88

Zgadzam się z Fanka1.

Zgadzam się z Fanka1. Wszystko ma na nas wpływ, jeżeli angażujemy się emocjonalnie.
 
"jak ktoś jest normalny to fabuły gry komputerowej nie wprowadza w życie w realu"
 
W jakim sensie normalny, [email protected]? Normalne jest granie w takie pierdoły?
Tyle jest różnych dobrych gier, ktore nie opierają się na przemocy. Dlaczego niektórzy ludzie sięgają po taką rozrywkę? Nie urodzili się, chyba, z popędem do krzywdzenia. Raczej zostało im to w pewien sposób wyłożone, a filmy, książki, przeróżne materiały tylko napędzają tę machinę.

Portret użytkownika b@ron

Santi88...wiesz ,z grami jest

Santi88...wiesz ,z grami jest jak z filmami pełno w nich przemocy i okrucieństwa ...bo to się sprzedaje ...jednak to że ktoś gra w taką gre ,bądź ogląda taki film nie świadczy że postępuje tak w życiu codziennym albo preferuje takie zachowania ...
normalny człowiek właśnie angażuje się emocjonalnie w grę bądź film jednak posiada swoją osobowość i to ona kieruje tym jakim się jest ,wystarczy odróżniać dobro od zła i już jesteśmy w domu ...bijąc się w grze nie krzywdzimy nikogo a bijąc się w realu zawsze jest ktoś pokrzywdzony ...powiem ci tak szczerze że z niepokojem czytam takie artykuły w których się pisze jak to film bądź gra wpływa na nas a wiesz dlaczego???...bo tym sposobem z chuligana który pobił bądź nawet zabił czasem robi się ofiarę ...że to wszystko wina tych brutalnych filmów ,gier itp. i że gdyby nie to ,to on by taki nie był...no kpina, w życiu spotykają nas różne sytuację i gdyby to tak działało, to np. jeśli facet bije żonę to zawsze powinien mieć syna który bedzie robił tak samo, a jednak być może jego syn który się napatrzył w dzieciństwie na przemoc ...nigdy w życiu nie uderzy swojej żony 
nie możemy wszystkiego zwalać na media bądź innych ,to my sami kształtujemy swoją osobowość i my jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj