W Stanach Zjednoczonych pociągi także zamarzają na torach

Kategorie: 

Okazuje się, że słaby klimat utrudniający życie kolejarzom to nie jest tylko nasza domena. Pociąg pasażerski relacji Nowy Jork – Waszyngton pokrył niemal zupełnie śnieg i lód.

 

W Stanach Zjednoczonych pociąg jadący z Nowego Jorku do Waszyngtonu zamarzł w podróży. Ściany, drzwi, a także okna pokrył lód i śnieg. Ludzi trzeba było ewakuować ze składu. Zabierały ich podstawiane pojazdy na stacjach pośrednich, podała France TV Info.

Przypomnijmy, że mieszkańcy północno - wschodniej części Stanów Zjednoczonych nadal cierpią z powodu zimna i śniegu. Trudna sytuacja utrzymuje się już kolejny tydzień. Atak mrozów nastąpił jeszcze w minionym roku.


W związku z rekordowo niskimi temperaturami utrzymującymi się w stanach takich jak Delaware, New Jersey i New York wprowadzono stan wyjątkowy. Są problemy z dostawą energii elektrycznej. Odwołano tysiące lotów. Zima w Stanach Zjednoczonych pochłonęła już wiele ofiar.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika misiek

W NY atak zimy nieporównanie

W NY atak zimy nieporównanie większy niż u nas i mrozy większe, poza tym  w listopadzie ub. roku przedstawiciele PKP chwalili się na konferencji prasowej świeżym kosztownym nabytkiem do odladzania, moze jak Pendolino nie może urządzenie działać, gdy jest już 20 ponizej zera. przypomniałbym konferencję prasową z listopada 2013, na której przedstawiciele resortu chwalili się zakupem za ciężką kasę supernowoczesnej technologii do "odlodzania" trakcji)

Portret użytkownika bimbo

Już nie wrócą parowozy, a

Już nie wrócą parowozy, a szkoda. Jak czytałem niedawno, kolej Trans_Syberyjska w XIX w pokonywała tysiące kilometrów w zaspach 4 metrowych przy mrozie ponad 40 'C i darła do przodu jak pocisk. Nad wagonami podobno unosiła sie para wodna, która momentalnie zamarzała. To była kolej Smile

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika Ana

zxcvbnm napisał: Ostatni

zxcvbnm wrote:

Ostatni komentarz pogodowy: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolejny-wir-polarny-zbliza-sie-kanady-usa
Tak więc dzisiaj w godz. 14-22 temperatura gwałtownie wzrośnie o 5-8 stopni. No i wkońcu zbliża się ocieplenie, bardzo mocne do 16-21 stopni, a po tym już tylko wiosna. Przypomnę, początek tej przygody to 4.II kiedy temperatura wzrośnie do 14-15 stopni. To narazie na tyle.

 
Niestety to mało prawdopodobne... Rozumiemy, że tęsknisz za wiosną, my też tęsknimy, ale temperatury rzędu 15-20 stopni na początku lutego, przy tych mrozach które hulają po świecie? No way! Nie ma co narzekać, w Polsce i tak jest dobrze, mróz przyszedł późno i jest znośny. Zobaczcie co w Stanach i w Eyropie wokół Polski się wyprawia! Nie ma co liczyc na 15 stopni lada chwila, to nienaturalne dla naszego klimatu + zwyczajnie nielogczne!

Portret użytkownika Impuls

Powoli to mnie zaczyna

Powoli to mnie zaczyna denerwować... Ociepliło się ledwo o 1 stopień. Kurcze, ja też chcę żeby było ciepło, odechciało mi się zimy w wydaniu mróz dwie cyfry i wiatr arktyczny. Prognozy szaleją, bo jedne nadal przewdują gwałtowne ocieplenie, a inne ochlodzenie do -25. Jutro pojawi się "normalniejsza" prognoza czyli średnia wszystkiego. Ach, moja sprawdzalność wędruje szybko w dół... A układu mas powietrza nad Bałtykiem dalej nie widać, ale ma czas do 20 lutego, a potem już tzw. dupa.

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem