W skandynawskich wodach pojawiła się ryba, która może kastrować kuracjuszy

Kategorie: 

W Szwecji odradza się mężczyznom pływania w morzu bez kąpielówek z powodu wzrostu zagrożenia w związku z występowaniem ryby paku, która uzyskała szeroki rozgłos z powodu ataków na męskie genitalia. Ryby te po prostu kastrują kapiących się, donosi Newsbalt. Miejscowy rybak złowił rybę paku o długości 21,5 cm w cieśninie Sundzkiej na wschód od lotniska w Kopenhadze w pobliżu wyspy Saltholm.

 

Paku to drapieżny rodzaj piranii, pochodzącej z Ameryki Południowej. Uzbrojona jest w zęby przypominające ludzki uzębienie. Jest w stanie ukąsić mężczyznę w jądra, biorąc je za orzechy, które stanowią ich naturalne pożywienie. Spotkanie z rybą może skończyć się fatalnie. Tragiczny incydent miał miejsce w Papui-Nowej Gwinei. Ryba potężnymi szczękami nadgryzła jądra kuracjusza. Potężny ból i krwotok sprawiły, że człowiek ten nie przeżył wypadku.

Rask Moller, duński ekspert z Natural History Museum of Denmark, powiedział: „Wiadomo, że ryba jest raczej roślinożerna z klauzulą, że może być wszystkożerna. W mętnej wodzie może ulec pokusie i spróbować wszystkiego, co przypomina jej naturalny pokarm. Ma tak mocny ścisk szczęk, że może łamać nakrętki”.

Duńczycy ostrzegają wszystkich mężczyzn zażywających kąpieli w cieśninie Sundzkiej. O ryzyku spotkania z paku powiadomiono wędkarzy, rybaków i pływaków. Lokalne władze apelują, aby zachować ostrożność. Do tej pory nie było doniesień o występowaniu paku w skandynawskich wodach, ale trzeba być nieufnym. Być może  osoba, która złapała groźną rybę, nie jest jedyna, więc zwłaszcza wczasowicze powinni być ostrożni. Zęby paku są bardzo mocne i doskonale zaprojektowane przez naturę do kruszenia twardych owoców. Trzeba mieć nadzieję, że pierwszy przypadek odkrycia występowania tej ryby w wodach przybrzeżnych Danii i Szwecji, jest ostatnim.

Paku, która osiąga wagę 25 kilogramów, pochodzi z Ameryki Południowej, ale rozprzestrzeniła się na inne części świata. Jest to gatunek bardzo inwazyjny. Nowe siedliska odkrywane są w Ameryce Północnej i w Azji. Ryba złapana w Öresund, może pochodzić z prywatnej hodowli. Prawdopodobnie właścicielowi znudziło się trzymanie paku w domowym akwarium i wypuścił ją w morzu lub w jakimś jego dopływie. Pierwszy raz paku w Europie złapano w 2002 roku w Odrze w pobliżu jednej z elektrowni wodnych. Odra wpływa do Bałtyku poza terytorium Danii, tłumaczą Duńczycy i sugerują, że ryba może pochodzić z Polski.

Paku to ryba raczej „wegetariańska”, ale wiadomo, że nie pogardzi małymi rybami lub innymi niewielkimi stworzeniami. Może być bardzo agresywna. Do zgniatania orzechów używa trzonowców. Jej obecność może zachwiać i uszkodzić lokalny ekosystem.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sbass

Roni Tomado - a znasz, albo

Roni Tomado - a znasz, albo chociaż słyszałeś (oprócz o Jezusie...) który nie jest taki? Ty skup się lepiej na naszych wielu pozytywach.... doszukiwanie się negatywów zostaw tym któży chcą rzeby tak było... Ja jestem Polakiem i nie jestem zawistny ani nie pluję jadem także nikt z mojego Polskiego toważystwa taki nie jest, więc pisz proszę za siebie że TY! lub twoje otoczenie potrafi być zawistne i TY! lub twoje otoczenie potrafi "pluć jadem". A nie MY! Polacy! Dam Ci jeszcze jedną sugestie, nie rób sobie i nam czarnego piaru i nie wyręczaj tych któży chcą by tak było... słyszałeś kiedyś rzeby Anglik lobbował wizerunek krajana jako pijaka, egocentryka i awanturnika? - bo ja przez większość życia myślałem że wszyscy oni chodzą w nienagannych garniturach, melonikach z parasolką piją cherbatkę o 17 mają piękną dykcję, słownictwo i maniery... 

Portret użytkownika CRUSADERS

Czemy my Polacy zawsze

Czemy my Polacy zawsze dostajemy po tyłku. Tyle razy w historii Polska pomagała wielu innym krajom w zamian jak zwykle dostajemy zakłamywanie historii i nienawiść. Przykładów jest wiele... enigma, jałta itd. A gdzie wspomnienia bitwy o Anglię, gdzie odsieć wiedeńska... czy nie ci sami później na nas plują ? Wielka Brytania, Holandia, USA ... gdzie jest wdzięczność, gdzie sprawiedliwość. No cóż sami dajemy się tak traktować ... niedługo przeprosimy też za napaść na Niemcy, za zniszczoną Warszawę, za ograbienie Polski z ziem, dzieł sztuki itd. Polska kiedyś była silna i mocna ... teraz jest chłopcem stojącym w kącie z opuszczoną głową... czemu ?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem