W Rybińsku złapano zmutowanego karasia

Kategorie: 

Historia rozpoczęła się miesiąc temu, kiedy rybiński hodowca znalazł w stawie, gdzie trzymane są karpie, niezwykłą rybę. Ma ona ma wielkie usta i puste, dziurawe oczodoły.  Widok, szczerze mówiąc, nie jest najbardziej przyjemny. O wydarzeniu pierwszy poinformował lokalny dziennik telewizyjny kanału Rybińsk – 40.

 

Obrazki z Rybińska poruszyły ludzi i wywołały dyskusje w Internecie. Kilka lat temu emeryt Michaił Pawljukow kupił działkę poza miastem i wykopał staw. Było to marzenie jego życia. Hodował karpie, ale wpuszczał tam także karasie. Odławiał je siatką na motyle ze zbiornika pożarowego, do którego wcześniej, zdaniem mieszkańców, wylewano zużyty olej z silników i inne substancje szkodliwe. 

 

Być może w tym właśnie upatrywać należy przyczyn widocznej mutacji. Substancje ropopochodne i zanieczyszczenia mogły mieć wpływ na wygląd ryby. Urzędnicy odpowiedzialni za ochronę środowiska zaprzeczają, że na ich terenie występują jakieś dziwne ryby i nie komentują sprawy. Głos zabrali za to naukowcy z Instytutu Biologii Wód Śródlądowych Rosyjskiej Akademii Nauk. Jeden z nich Juri Slynko powiedział:

„Chcę uspokoić – ta brzydka ryba nie jest mutacją genetyczną, a jedynie fenomenem, czymś w rodzaju odchylenia od normy. Zaburzony został u niej pierwszy etap rozwoju. Nie mamy do czynienia z cechami dziedzicznymi. Zwykle takie osobniki giną szybko. Fakt, że ten akurat przetrwał wiązać należy z tym, że nie miał dużej konkurencji w pozyskiwaniu pożywienia i posiadał dobre warunki rozwoju w stawie”.

Nie ma jakiegokolwiek zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Sprawdzić należy, czy nie ma tam więcej zdeformowanych ryb. Jeśli okazałoby się, że są – nie wolno ich spożywać.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu poświęconego przyrodzie

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika felix

Ten karaś kiedy przyszedł na

Ten karaś kiedy przyszedł na świat napewno miał oczy. Kazdy kto posiada lub posiadał akwarium doskonale zdaje sobie sprawę obserwując rybią społeczność, że osobniki, które rodzą się z pewnymi dysfunkcjami albo umierają naturalnie albo są atakowane i pożerane przez większe ryby.To,że żyje obecnie wśród pozostałych ryb zawdzięcza swojej wielkości a utrata oczu mogła być następstwem albo ataku ryb albo chorobą pasożytniczą lub jakimiś chemicznymi substancjami więc doszukiwanie się czegoś nadzwyczajnego jest chybione. Zresztą ryby mogą odżywiać się fitoplanktonem, którego jest w nadmiarze w zamulonym stawie więc ten karaś jeszcze sobie pożyje. Suma sumarum dziwny zbieg okoliczności ryby mutanta w miejscowości Rybińsk - czy to tylko przypadek ?

Portret użytkownika eva11

MOZE DLATEGO ,ZE DOKARMIAL

MOZE DLATEGO ,ZE DOKARMIAL CHLEBKIEM GMO LUB CZYMS INNYM,O TYM TO NIKT NIE POMYSLAL ,NIEDLUGO I LUDZIE BEDA SIE Z MUTACJAMI RODZIC ,CHOC ZEPEWNE JUZ SIE RODZA ,FILMY O ZOMBII TO TEZ, NAPEWNO NIE WYOBRAZNIA ,A PRZEPOWIEDNIA ..

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem