W rosyjskiej rzece pływają niebezpieczne ryby

Kategorie: 

Według Rospotrebnadzor w regionie kemerowskim (ros. Кемеровс) wykryto ryby, które są nosicielami niebezpiecznych pasożytów zwanych Opisthorchis viverrini.

 

Ryby pływają w rzece Kuzbas  i najczęściej łowione są w obszarach miejscowości Jurginski i Jaszkinski. Wiadomo, że zainfekowanych jest co najmniej 20 % płoci. Ponadto pasożyty stwierdzono u leszczy i karpi. Zdaniem ekspertów, ryby można spożywać, ale trzeba je gotować lub smażyć co najmniej 20 – 30 minut. Nie wolno pod żadnym pozorem surowych ryb aplikować  zwierzętom domowym. Dla nich jest to bardzo niebezpieczne.

 

Opistorchoza to poważna choroba wątroby, trzustki i dróg żółciowych, spowodowana przez pojawienie się pasożytów. Syndrom ten występuje po zjedzeniu skażonych ryb. Zarazić się można ponoć nawet przy filetowaniu mięsa, jeśli nie zachowa się odpowiednich środków higieny. Zainfekowane ryby są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Leczenie choroby jest trudne, ale zapobieganie bardzo proste. Ryby muszą być starannie patroszone, solone i długo gotowane lub smażone.

 

 Źródło: VSЁ42, „С тобой”


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Łukasz_inny

He he adminie tytuł jak z

He he adminie tytuł jak z @netu... "W rosyjskiej rzece pływają niebezpieczne ryby" a okazuje się że nie są one niebezpieczne tylko są zarażone pasożytem, który poprzez zjedzenie surowej ryby może być szkodliwy dla ludzi i zwierząt.
 
Swoją drogą  w polsce też pływa masa "niebezpiecznych" ryb np. pstrągów od których możan dostać tasiemca - zasada ta sama... mam nadzieję że admin przyjął i że tytuł to tylko tytuł z rozpędu a nie ze względu na te same pobudki, które stosuje w/w przytoczony portal

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem