W rosyjskich samolotach pasażerskich montuje się stare części

Kategorie: 

W Rosji działa duży gang, który handluje częściami do samolotów. Każdy kto wybiera tam podróż samolotem, robi to na własne ryzyko. Oszuści, których centrum logistyczne mieści się w Samarze, sprzedają używane części na tony, podają Novosti 24 telewizji REN.

 

Do obiegu trafiają ponownie części już używane, a także komponenty i podzespoły wyprodukowane 40 lat temu. Sprawa wyszła na jaw po ostatniej katastrofie lotniczej w Kazaniu. Spekulanci ryzykowali życie innych ludzi dla pieniędzy.


Rodzi się więc naturalne pytanie, jakie części zamontowano w prezydenckim Tupolowie, który rozbił się pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku. Wiadomo, że TU-154M przeszedł w drugiej połowie 2009 roku remont w zakładach lotniczych Awiakor właśnie w Samarze.


Nikt nie wie ile i jakiego rodzaju śmieci pomontowane są w różnego rodzaju samolotach. Z wyemitowanego materiału wynika, że w Rosji eksploatują wadliwe maszyny.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika snowden

juz za czasow bila clintona

juz za czasow bila clintona byla afera bo prezydencki samolot bila latal na czesiach z jakiejs lipy.falszowane byly nawet dokumenty.jedna orginalna czesc 3000 dolarow ,a wstawiano za 30.juz niepamietam jak to wyszlo ale byl program o tym na NG ale juz dawno.pozdrawiam.edward snowden nowy przywodca swiata.

Portret użytkownika koszer umysłów

Powiem tak: grubo jest. To są

Powiem tak: grubo jest. To są naprawdę przekonujące informacje i dające do myślenia, zwłaszcza w kontekście remontu, który miał miejsce w Samarze.
Pytanie podstawowe: skoro my o tym wiemy to jak to możliwe, że Putin nie wie? A jeśli wie to czemu pozwala istnieć takim oszustom? To problem jakiś dla niego wysłać tam służby specjalne i przeprowadzić kontrolę, znaleźć pierwszy lepszy wałek w magazynie, a potem rozstrzelać tych ludobójców jednego za drugim?
Pytanie drugie: kto zlecił remont polskiego samolotu właśnie w Samarze? Czy samolot Putina lub inne rządowe też były tam remontowane?
A jeżeli istnieje choć cień prawdopodobieństwa, że Putin doskonale wie co się tam dzieje to nie miejmy już żadnych złudzeń. Można było zamontować wszystko w tym samolocie.
 

Portret użytkownika Medium

Mają szczęście, że ich nie

Mają szczęście, że ich nie nie oddali na złom!
Podobnie ja wymieniając starą baterię wannową na nowoczesną, taką z wajchą, nie wyrzuciłam starej. Szybko się zepsuła, znów kupiłam nową, ale jak i tamta poszła, zregenerowałam starą i znów jest nie do zdarcia.
 

Portret użytkownika Pulsar

@Roni Tornado Masz rację.

@Roni Tornado
Masz rację. Oglądałem niedawno film dokumentalny na Discovery o światowym handlu częściami używanymi do samolotów i niestety ale nawet te duże firmy lotnicze i wspólpracujący z nimi do tego przewoźnicy wykorzystują to jako metodę na cięcie kosztów i osczędności finansowe.
Tak więc, nie jest to domena Rosji, a całego świata, - w tym i świata zachodniego.

Portret użytkownika czesiu

Dalej zabijajmy sie dla

Dalej zabijajmy sie dla mamony ! Jak tak dalej będzie nasza cywilizacja nigdy nie doświadczy piękna iniesienia umysłowo - duchowego bo szybciej sami wyginiemy i to dzięki temu że ludzie ludziom zgotowali ten los.

Portret użytkownika Takitam

W Dreamlinerach zastosowano

W Dreamlinerach zastosowano duże pakiety akumulatorów litowo - jonowych zapakowane w  zakrytych pojemnikach. A konstruktorzy "zapomnieli" o tym że one się grzeją. To powodowało eksplozje i pożary tych baterii. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem