W Rosji i na Białorusi kwitną kasztany, a w Polsce pod Wrocławiem kwiatem obrodziły jabłonie

Kategorie: 

Niektóre rośliny tej jesieni zachowują się nietypowo. W niektórych miejscach zaczyna się druga wegetacja oobjawiająca się kolejnym już kwitnieniem drzew. Anomalie tego typu zdarzają się w Polsce, w Rosji i na Białorusi.

 

Z kolei w Mohylewie zakwitły kasztany, podaje kanał telewizyjny STV. Eksperci tłumaczą, że wpływ na to mogą mieć wysokie temperatury tego roku. W Brześciu odnotowano we wrześniu najwyższe temperatury od 68 lat.

W Mińsku od 1964 roku nie rejestrowano temperatury 26°C. Na nietypowe ciepło szybko zareagowały rośliny. Tak więc w Mohylewie kwitną kasztany, a w Bobrujsku jabłonie.

O podobnych zdarzeniach informują także media w Rosji. Kasztany zakwitły w Piatigorsku. Anomalia można podziwiać w pobliżu tamtejszego dworca kolejowego i zjawisko to wcale nie należy do rzadkich. Rośliny mogą mylić jesień z wiosną, głównie ze względu na ciepłe dni, mówią niektórzy eksperci. Inni uważają, że to nie ma nic wspólnego z ciepłem, a jesienne rozkwitanie, to oznaka choroby, wywołanej przez ćmę, zabijającą kasztanowce.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)