W projekcie budowy nowej litewskiej elektrowni jądrowej Estonię może zastąpić Polska

Kategorie: 

Litewscy politycy mają nadzieję, że jeśli Estonia odmówi udziału w projekcie budowy elektrowni jądrowej w Visaginas, to może uda się nakłonić do tego  Polskę, donosi ERR Uudised.

 

 

"Estończycy są bardziej ostrożni w podejściu do projektu i nie gwarantują, że będą uczestniczyć w jego realizacji. Dlatego litewscy politycy coraz częściej zwracają się w stronę Polski i próbują przekonać ją do powrotu do projektu " – powiedział przedstawiciel litewskiego biznesu Verslo Zinios.


Serwis przypomina słowa premiera Estonii Andrusa Ansipa, który powiedział w zeszłym tygodniu, że Estonia rozważy udział w projekcie tylko wtedy, jeśli Litwa ponownie przeprowadzi referendum w tej sprawie i wynik głosowania będzie zadowalający.

ERR podaje, że Litwa od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy z polskimi urzędnikami na temat ewentualnego udziału Polski w projekcie litewskim. W zeszłym roku perspektywy współpracy omawiał z niektórymi polskimi politykami w Warszawie litewski minister energetyki Jarosław Neverovich.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Alena

Tylko Energia Pukktu Zerowego

Tylko Energia Pukktu Zerowego =Zimna Fuzja= Darmowa  Energia ,moze naprawde i w szybkim  tempie , zrewolucjonizowac zycie czlowieka na Ziemi ,oraz rozpoczac nasza prawdziwa droge do gwiazd i eksploracji Wszechswiata. Cala reszta to tylko temat zastepczy i "skansenowe" podejscie do tematu - to krecenie sie w kolko ,tak jak do tej pory.

Portret użytkownika pako1205

Oby tylko znaleźli się

Oby tylko znaleźli się rozsądni ludzie,którzy powstrzymają wsadzenie Polski na następną minę,jaką jest budowa tykającej bomby w postaci elektrowni atomowej.Tu żartów nie ma,a nieomylność ludzka daleka od doskonałości.To jest interes,ale z pewnością nie dla Polski.Przy perspektywie rozwijających się,alternatywnych źródeł mocy,szukają ujścia technologiom,których wyzbywają się wszystkie myślące nacje,rozkładające likwidacje tej niebezpiecznej technologii w czasie.       Jak najdalej od tego syfu!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jestem jak najbardziej za, do

Jestem jak najbardziej za, do tego należy pozamykać wszystkie elektrownie weglowe, nie ma jak na razie żadnej alternatywy na prąd w dużych ilościach poza EA. Wiatrowe czy słoneczne są za mało efektywne, wiatrowe są niesamowicie drogie i w sumie to tylko propaganda a czy aż tak czysta jest z nich energia??? tak tylko dlaczego w obrębie wiatraków zwierzyna ucieka i to na sporym obszarze (farmy 25 wiatraków płoszą zwierzeta(głownie ptaki) w promieniu 5 km).
Już kilka razy podawałem skutki działania elektrowni węglowych. to jest prawdziwy morderca.
A najważniejsze nikomu z was nie chce się poszukać tabel z wyłapanym promieniowaniem w atmosferze od 45 roku nikt nawet nie ma pojęcia co się dzieje, a słowa o czarnobylu jako najgorszej katastrofie to najwieksza bajka ekologów. zestawialem te dane z fukushimą i ilość promieniowania jaka się wydostałą do powietrza zestawiłem z czarnobylem i co ciekawe jest prawie 8 razy mniejsze.
jezeli ktoś poważnie chce rozmawiać o energetyce jądrowej powinien rzetelnie podjąć temat i zbadać każdy aspekt a nie tylko krytykować....

Portret użytkownika edmar

Nie zwierzyna nie ucieka, na

Nie zwierzyna nie ucieka, na pewnej farmie wiatrowej w Polsce znajdziesz (sam widziałem) sarny. Farma znajduje się nie opodal lasu i jest tam już około 10 lat. Sarny mają się dobrze, jest ich dużo i łatwo je wypatrzeć.

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika Zenek

Rosja już tam z Białorusią

Rosja już tam z Białorusią buduje elektrownie atomową jaka ma pokryć potrzeby i Polski więc ta druga budowana przez potomków Litewskiego Waffen SS to niech sobie z "sąsiadami" na litewskiej ziemi sfinansują. Wielki szwab na pewno im sypnie szeklami na jej budowe.

Portret użytkownika MARGO

Cyt. "...W zeszłym roku

Cyt. "...W zeszłym roku perspektywy współpracy omawiał z niektórymi polskimi politykami w Warszawie litewski minister energetyki Jarosław Neverovich.
_____________
Tallin wybacz ale... o jakich polskich politykach mówisz ?
Czy mówisz może o tych, którzy w Dzień Flagi urządzili "dzień Barbie" i poniżyli polskie symbole narodowe i zyskali przy tym poklask bezmyślnej gawiedzi ?
Wystarczy popatrzeć i posłuchać.... po prostu żenada !
 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vvqivEwKGcY
 
Różowe baloniki, flagi z logiem Programu 3 Polskiego Radia, różowe ulotki reklamujące “Gazetę Wyborczą”, przy tym orzeł z czekolady bez korony gotowy do spożycia i uśmiechnięty prezydent Bronisław Komorowski – tak wyglądała akcja „Orzeł może”, którą zorganizowano w związku z Dniem Flagi.
Czy można to nazwać świętowaniem?
Cyt. "... – Uważam, że jest to nie tyle świętowanie, ile forma kpiny, zarówno z flagi narodowej, jak i z państwa polskiego.
Pewne środowiska, mając do dyspozycji ważne urzędy państwowe oraz wpływowe media, zabawiają się kosztem nas, którzy mamy poczucie głębszej identyfikacji z państwem i Narodem Polskim, stwierdził prof. Piotr Jaroszyński…
Tyle, że ta wielka pompa okazała się wielką hucpą i… mydlaną operą !
Po święcie organizowanym przez ‘wybiórczą’, miał być zjedzony orzeł z wedlowskiej czekolady ale… nikt nie dostał ani kawałka :(

Dlaczego ?

Ano dla tego, że ktoś sobie zrobił żart i zamiast z czekolady zrobił orła z mydła… :D
 
Osoba pilnująca orła chciała spróbować troszkę i… fuj…, spróbowała mydła…
Sprawa jest na razie tajna przez poufną, bo orzeł kosztował ponoć 100 tyś.pln…
A kto za to zapłaci ? - jak myślicie ?
http://miziaforum.wordpress.com/2013/05/03/afera-w-palacu-gajowego-orlopodobny-okazal-sie-czekoladopodobny/#comment-78312

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika euklides

Mało nie padłem jak

Mało nie padłem jak usłyszałem przemowę tej całej Jeton czy jak jej tam: "jest takie państwo, nazywa się BHUTAN.... To jest kraj w którym szczęście narodowe ważniejsze niż PKB" XDDDDD - ...Elity III RP.

Portret użytkownika Doradca Premiera

Jak wiadomo, na wschodzie

Jak wiadomo, na wschodzie Polski, jest przemysł działa pełną parą i miliony megawatów są potrzebne od "zaraz".  Jak Thuskolek w to wejdzie, to trzeba go bedzie zapakować do elektrowni, razem z uranem. 

Portret użytkownika Ja

Nie ma to jak zainwestować w

Nie ma to jak zainwestować w zacofaną "jak na obecne czasy" technologię energetyczną, z którą jest więcej problemów niż pozytku. Ale jak trzeba wywalić publiczne pieniadzę w błoto i jeszcze na tym zarobić to czemu nie. Najwieksi płatnicy UE żrą sie z innymi krajami UE o każde ojro "w końcu chcą wiedzieć co dzieje się z ich pieniędzmi" ale obywatele tego pięknego kraju mają wszystko głeboko gdzieś "najdroższe autostrady, stadiony, największa armia urzędników na każdego obywatela, etc, etc...."

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem