W południowych Włoszech niepokój z powodu trwałych oznak przebudzenia Wezuwiusza

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wezuwiusz to wulkan, który zniszczył Pompeje i zabrał życie z kilku miastach, pokrywając je grubą warstwą popiołu. Dziś setki tysięcy ludzi, których domy znajdują się w strefie niebezpiecznej, praktycznie nie mają dróg ewakuacyjnych. Stare długie szlaki ewakuacji prowadzą do ślepych zaułków, a na budowę nowych rząd Włoch po prostu nie ma pieniędzy, podaje RT.

 

Wulkan wywołuje poruszenie wśród naukowców. Lokalne stacje sejsmiczne Instytutu Wulkanologii rejestrują ledwo zauważalny wzrost aktywności Wezuwiusza. Sami Włosi nie wydają się być zaskoczeni zamieszaniem, choć niedaleko leży milionowy Neapol.


Wulkanolog Monica Poci mówi, że „zielone punkty  - to trzęsienia ziemi w ciągu ostatniego miesiąca. Jak widać, są one skoncentrowane w kraterze wulkanu. W tym miesiącu było ich około 30. Na podstawie obserwacji historii Wezuwiusza możemy stwierdzić  - wulkan się budzi. Będzie więcej wstrząsów, zmienia się skład gazów wraz ze wzrostem temperatury”.

Wezuwiusz jest najchętniej oglądanym i odwiedzanym przez turystów wulkanem na świecie. W obszarze bezpośredniej erupcji żyje co najmniej 700 tysięcy ludzi. Jednak nawet bardzo nowoczesna technologia, która monitoruje aktywność góry, nie jest w stanie przewidzieć daty przebudzenia wulkanu. Urzędnicy przygotowali szczegółowy plan ewentualnej ewakuacji. Na jego zrealizowanie potrzebne będą 72 godziny.

 

 

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika barra barra

Rzym stanie w płomieniach, bo

Rzym stanie w płomieniach, bo od Grecji aż do Holandii/Niemiec jest pęknięta płyta. Poszukajcie, zobaczycie;-)
 
Zmieniająca się oś Ziemi, to fakt od conajmniej roku (może dłużej). Ziemia się wychyla ale nie powróci na swoje "miejsce". W momencie kiedy max się wychyli, ruch magmy pod skorupą, spowoduje mega ciśnienia (coś jak woda w misce po przechyleniu w jedną i w drugą stronę). Wtedy gdy przebiegunowanie się zkończy, zakończy się zmiana osi Ziemi. Wtedy nastanie najgorsze, wtedy po prostu zacznie się syf. W ty msamym czasie zaczną się wojny - to idelany moment dla antychrysta, bo w końcu "piekło" będzie na Ziemi. Czytlaniej mówiąc, antychrystem jest każdy, kto człowiek, który stanie przeciw człowiekowi. W tej wojnie wygra Ziemia.
 
propouję posnuć trochę mysli, jak będzie wyglądał świat po ziemskim i ludzkim armagedonie. anarchia, roboty, brak wody, jedzenia, wulkany, zimy, deszcze, osuwająca sięziemia, dziury w ziemi, .... DELETE, ERROR, ZONK, THE END
A durna FEMA i inne głupoty to ściema dla masy, aby myślała, że jakieś bezpieczeństwo dla nich czeka. Jak mrówki ludziska będą ciągnąć, aby od tej anarchii się odizolować. Nie da się. Zwykłe ogłupianie a ludzie myślą że to jakiś wał. A miliony 5 osobowych trumien? przydadzą się później - nie tylko na ludzi.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika nkwd

I co wulkany zawsze wybuchały

I co wulkany zawsze wybuchały i będą
Ta planeta rządzi sie swoimi prawami
Jak twierdza nwo-cy Ludzi jest za duża i są jak Bydło które trzeba likwidować
A zresztą Do Czego zmierza ludzkość najwyzsza pora kara śmierć na dużą skalę najlepiej kilka miliardów do piachu może 3 Bóg to chore barachło wytępi
a w tym pomogą kataklizmy 
Bez urazy skoro szatańska europa wybiera To coś na zwycięstwo Eurowizji
Kościół Bagu się sprzeniewierzył dla mamony 
Żydki rządzą światem finansowym
Islamiści mordują w Imię boga
Nie ma miłości bliźniego szacunku lojalności przyjaźni
Tylko wyścig szczurów fausz obłuda i zakłamanie 
Jak myślicie do kiedy Bóg to będzie tolerował 
 
 

Skomentuj