W polu magnetycznym Ziemi odkryto rodzaj portali łączących ze Słońcem

Kategorie: 

Naukowcy z Uniwersytetu Iowa pracujący na zamówienie NASA odkryli coś w rodzaju "portali", są to punkty w przestrzeni, w których pole magnetyczne Ziemi jest podłączone do pola magnetycznego Słońca. To tworzy bezpośrednią ścieżkę magnetyczną.

 

Za odkryciem stoi fizyk zajmujący się plazmą, Jack Scudder. On sam odkryte punkty w przestrzeni nazywa punktami X lub regionami dyfuzji elektronów. Z danych zarejestrowanych przez należącego do NASA satelity THEMIS wynika, że te domniemane portale magnetyczne otwierają się i zamykają kilkanaście razy dziennie.

 

Znajdują się one kilkadziesiąt tysięcy kilometrów od Ziemi w miejscu gdzie linie ziemskiego pola magnetycznego spotykają się z wiatrem słonecznym. Większość portali ma małe rozmiary i trwa przez krótki okres czasu, ale zdarzają się większe, stabilniejsze i trwające zauważalnie dłużej. Duże ilości cząstek energetycznych może podróżować przez te bramy podgrzewając wyższe partie ziemskiej atmosfery, powodując burze magnetyczne i zorze polarne.

Obserwowanie zjawiska magnetycznych "portali" jest na tyle niezwykłe i interesujące z naukowego punktu widzenia, że ​​NASA poważnie rozważa uruchomienie specjalistycznej misji w celu wykonania szczegółowych badań tego zjawiska.  Misja będzie miała nazwę MMS (Magnetospheric Multiscale Mission), a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie się w 2014 roku. 

 

Na pokładzie statku kosmicznego wykorzystywanego w misji będzie zainstalowany detektor cząstek wysokich energii i czujniki wrażliwe na zmiany pola magnetycznego.  W ramach misji MMS zostaną uruchomione cztery identyczne jednostki badawcze.  Urządzenia te udadzą się do wysokości gdzie znajdują się te magnetyczne "portale" i będą rejestrować ich właściwości.

 

Źródło: http://www.nasa.gov/mission_pages/sunearth/news/mag-portals.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika lexy

to ciekawy artykul, nie wiem

to ciekawy artykul, nie wiem ale tak sobie kiedys myslalam ze te wlasnie portale magnetyczne a moze nawet zloza pul magnetycznych na ziemi tworza siec wibrujaca, co powoduje sciaganie czasteczek magnetycznych z kosmosu. Takimi przypadkami byly tzw: statki kosmiczne ufo, co jest bardzo zadziwiajace,gdzie spadlo lub sie rozbilo, tam sa ogromne zloza magnetyczne. Pracuje nad czyms ale nie jestem tego pewna wiec moze was spytam, czy jest mozliwe by te sciezki magnetyczne oddzialywaly w jakis sposob na przyciaganie ziemskie?

Portret użytkownika kolo21

Czyli że te Portale moga się

Czyli że te Portale moga się otwierać i wpuszczać Wiatr Słoneczny na ziemie im go wiecej Ttm bardziej podgrzewa na atmosfere Ziemska? to  twór naturalny czy sztuczny? . Bo jeśli sztuczny to ktos chce nas ugotować.Otwiera sobie taki portal i wali w nas cząstkami i czeka az nas wyzdychamy.

Portret użytkownika Flesz7

Powoli odkrywają to wszystko

Powoli odkrywają to wszystko co nas otacza, ale nie do końca jeszcze wiedzą co odkryli.Dla oficjalnej nauki wszystko jest polem magnetycznym (to hasło to śmietnik niewiedzy) lub ciemną materią - kolejnym śmietnikiem do którego wrzucane jest wszystko czego "nauka" nie może pojąć. Nic dziwnego swoją drogą, żę tak ciężko to powiązać z czymkolwiek. ;) w tej układance zwanej nauką brakuje zasadniczych jej elementów. Podstawy funkcjonowania Wszechświata. Oto co zrobiły ciemne wieki. Arogancja, ignorancja, hipokryzja i swego rodzaju głupota.

New World Disorder

Portret użytkownika Pacal

Nie ma czegoś takiego dla pól

Nie ma czegoś takiego dla pól ściśle i tylko magnetycznych, nie ma zadnych jkkichś wyłącznie magnetyczych "połączeń", poza chyba takimi jakie występują pomiedzy magnetycznymi biegunami. Ziemia ma parę swoich i Słońce ma określoną wielokrotnosć takich par. Na to aby linie sił z Słońca  do Ziemi np te wymienione niebieskie obiekty połączyły, trzeba by niesamowicie silnych magnetycznych pól a tak przecież nie jest. Tu chodzi o co innego: o wyrzuty plazmy, które w mało zmiennym kształcie mogą wędrować w przestrzeni i w miejscach tzw "stojacych fal" w określonych rezonansach, te pakiety energii mogą czasowo rezydować i przez to zagęszczać sie tam. To są sprawy bardzo subtelne i sądzę, nie zawsze w naszych warunkach mozliwe.By to zrozumieć i nie mylić pojęć, trzeba odwołać się do elementarnej szkolnej wiedzy. Zaczynając o magnwetyźmie: pola tych sił, są wektorowe addytywne pola tzn dowolne takie pola pozwalaja sie  "dodawać" w nałozeniu na siebie,, w każdym punkcie tworząc jakiś wypadkowy wektor. Nie mam pojęcia o jakie "ścieżki" moze chodzić na drodze z Ziemi do Słońca. Możliwe są tylko przerzuty subtelnej dosć plazmy z powodu ogromnych kosmicznych odległosci i te bada ogólnie nieliniowa Magneto-Hydro-Dynamika /MHD/. Bada nie tylko pola magnetyczxne ale też elektryczne, w wzajemnej ich przekształcenaich, opisywalnych juz w ramach teorii maxwella i to na poziomie podstawowym nawet. Kolejną etapem w kierunku MHD, jest relatywistyczna elektro-dynamika ale takze w sformułowaniu "kweantowym".

Portret użytkownika MonaLisa

Zgadza się, ten  - kto nie

Zgadza się, ten  - kto nie przebudzi się, kto nie odnajdzie się w nowej rzeczywistości, kto nie ogarnie nowej filozofii życia - trafi do psychiatrii, przy odrobinie szczęścia, ze jeszcze pożyje.  Jak nie wierzysz i nie chcesz się zmienić - to rezerwuj tam miejsce zawczasu, bo osób z Alzheimerem i Demencją ciągle przybywa. Mówi to ci coś?

Portret użytkownika Zielony

I bedzie coraz wiecej

I bedzie coraz wiecej przybywalo, alzheimer powstaje przez niekorzystanie z mozgu, brak cwiczen, rutyne, niepoddawanie nowym bodzcom. Ale mozna sie przed tym obronic cwiczac nasz mozg, pomocny jest tez tutaj zwiazek chemiczny zwany tetrahydrocannabinolem, przyjmowany profilaktycznie co jakis czas.

Portret użytkownika Anioł

Wiele razy słyszałem pojęcie

Wiele razy słyszałem pojęcie pochodzące z wiedzy duchowej, że "Wszytko jest jednym, wszystko jest połaczone." Tutaj wyraźnie widać, że Ziemia jest w ścisłym związku ze Słońcem i tworzy z nim pewien układ energetyczno - informacyjny. Przepływ tych rozmaitych pól i cząsteczek to nic innego jak wymiana informacji. Wszsytko, od mikrocząsteczek po gromady galaktyk jest połączone ze sobą w jedną całość. To, że nie widzimy pewnych związków (np oddziaływań grawitacyjnych) nie oznacza, że tam jest pustka. Oznacza to że widzimy tylko wycinek całości w określonym pasmie częstotliwość jakim jest energia zamrożona do formy materii.

Portret użytkownika mały budda

Moim zdaniem PORTAL pomiędzy

Moim zdaniem PORTAL pomiędzy słońcem a ziemią zawdzięczamy joginom, którzy tworzą kontakt w trakcie jogi,medytacji. Jogin poprzez praktykę pranajamy otwiera portal i pobiera energię słoneczną do swojego ciała, aby mógł wypełnić swój system energetyczny energią słońca.
Jest to proces podnoszenia własnych wibracji energetycznych w fizycznym ciele.
Starożytnych przekazach są dowody, że na ziemi była rasa nadludzi którzy nie jedli tylko żyli na zasadzie odżywiania energetycznego że słońca. Światło wpada do umysłu czyli mózgu i przetwarza energię słoneczną na zasadzie podobnej tak jak u roślin odybywa się fotosynteza.
Uważam iż w trakcie śmierci ciała fizycznego portal słoneczny jest kierunkiem do światłości i pozwala spokojne przejść pomiędzy różnymi niskimi bytami aby spokojnie dusza dotarła do celu.
Kiedyś był kult solarny czyli słoneczny. Wynika to że starożytność odziedziczyła po przodkach- rasie istot nadludzi którzy promieniowali blaskiem słonecznym.
Odnosze wrażenie że naukowcy bardziej się boją zmian dlatego że nie mają pojęcia co się dzieje.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika mały budda

Witam serdecznie. Proszę

Witam serdecznie. Proszę obejrzeć po niżej zamieszczony link.
http://www.youtube.com/watch?v=8NMLNhL4_08
zacznijcie od dolnej czakry kierując się do najwyższej czakry.
Autorka mówi o przemianie i bogu. Bóg nie istnieje. Wszelkie życie pochodzi od kreacji ducha. Duch to energia zamknięta w ludzkim ciele.
Mam nadzieje, że nikogo nie obraziłem. Lecz ci którzy mają przetrwać, wiedzą że zmieniają się nasze ciała fizyczne.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Voymir

Niektórzy wyszliby z

Niektórzy wyszliby z założenia, że od jakiegoś ducha ta kreacja musiała się zacząć, ja na ten przykład uważam, że zaczęło się od Stwórcy/Stwórczyni Wszechrzeczy czyli tzw. Boga. Nie wiem co spowodowało Twój brak wiary, ale żal mi Cię, zwyczajnie.Powiem więcej - skoro "wszelkie życie pochodzi od kreacji ducha" to ten duch musi wpierwej na chłopski rozum się gdzieś utworzyć, takim dobrym, wręcz kanonicznym miejscem jest Niebo/Raj gdzie zasiada na Tronie Wszechstworzenia mocarny Bóg, Stwórca Wszechrzeczy. W Twoim rozumowaniu jest słaby punkt, a nawet kilka - Skoro duch jest "energią zamkniętą w ludzkim ciele" to czemu ograniczasz się tylko do ludzkiego ciała, przecież dusze mogą mieć także zwierzęta jak to wynika z tradycji hinduistycznej czy buddyjskiej. No bo jak to tak, inkarnacja w psa albo w kota nie miałaby racji bytu..., chyba, że masz własną teorię co do tego czy dusza może się inkarnować gdzie i kiedy i na jakich warunkach, tak jak ja na przykład uważam, że mogą się inkarnować tylko ludzie a tak poza tym, żeby ciało jako naczynie ducha było dobrym naczyniem to musiałoby być zaprojektowane przez jakąś siłę wyższą, bo do pustego, dziurawegi i w ogóle niedoskonałego to Salomon i każdy inny gościu nie naleje, nie? Chodzi mi o to, że nasze w obecnym stanie niedoskonałe naczynia liczą sobie zaledwie kilkaset tysięcy do kilku milionów lat, może więcej, a Wszechświat ze swoimi cudownymi małymi i ogromniastymi trybikami i trybami leci na złamanie karku do przodu już jakieś 14 mld lat i końca jego nie widać ;8-]...

Portret użytkownika Rafik4389

Witam:) Ten artykuł, Wasze

Witam:)Ten artykuł, Wasze wypowiedzi, i całe nasze życie potwierdzają najlepiej tą prawdę, że na świecie nie ma przypadków, i że wskutek tego wszystkiego wszystko jest z sobą bardzo mocno połączone. Potwierdza to też jedno. Bóg w swej nieskończonej doskonałości, wyrażonej m.in. przez dobroć, szczególnie wyróżnił człowieka, i te wszystkie elementy jak wspomniana tutaj teleportacja są najlepszym potwierdzeniem tego stanu rzeczy.

Portret użytkownika vit

Tajemnica siły naszych

Tajemnica siły naszych pozytywnych mysli i emocji, i wpływania tym na pozytywną naszą rzeczywistość,to najwieksza tajemnica skrywana iprzed ludzkoscią  zniekształcana na wszelkie mozliwe sposoby przez władców świata.Na szczescie ich czas już sie konczy i blady strach już na nich padł.!!!pozdrawiam

Portret użytkownika Rasta4Peace

Wszyscy jesteśmy w polu

Wszyscy jesteśmy w polu energii i tak samo my nim jesteśmy, nasze zmysły pozwalają nam tworzyć rzeczywistość z tego pola, wibracje są zwalniane i w ten sposób dzięki zmysłowi dotyku możemy poczuć materie. Całe te pole współgra z nami, dostarcza nam tego czego chcemy w życiu, niestety ludzie nie potrafią tego wykorzystywać ponieważ bombardowani jestesmy niskimi wibracjami dzięki wciąż widzącymi wiadomosciami w telewizji gdzie tylko złe wiadomosci są nam pokazywane, czy programy typu "trudne sprawy", podczas gdy mielibysmy czyste świeciące aury moc naszych życzeń była by potężniejsza, wszystko polega na rezonansie. Życzcie sobie wtedy gdy się dobrze czujecie, jestescie szczesliwi, kochacie i tym podobne emocje wytwarzacie, a strumien życzen w postaci energii będzie szybszy do stworzenia przez wszechswiat. Tak samo podczas odbioru energii, spokojny cichy umysł pobiera jej więcej, mozemy to robic nie tylko podczas snu, podczas dnia mozemy oddychać świadomie co daje uspokojenie dziennej porcji męczących nas mysli. Nie zdajemy sobie sprawy jak potężni jesteśmy, oni o tym wiedzą dlatego nasz potencjał jest utrzymywany na niskim poziomie dzięki tragedi i nienawisci.Pozdrawiam

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika MonaLisa

Mi też się podoba, Rasta.

Mi też się podoba, Rasta. Myślę, ze wiele innych osób po przeczytaniu też choć na chwilę się zastanowi nad pozytywnymi stronami naszego istnienia, a to już coś.Trzeba nie bać się wyrażać swoje myśli, i nie przejmować się arogantami.Pozdrawiam!

Portret użytkownika Rasta4Peace

Nasza cywilizacja jest w

Nasza cywilizacja jest w momencie gdzie nauki wschodu zaczynają łączyć się z naukami zachodu, to jest właśnie ten koniec świata, świata podzielonego w bezsensowną dualność gdzie każdy próbuje narzucić swoją najprawdziwszą prawde, - w świat gdzie jako Jedna cywilizacja ruszamy z kopyta w ewolucje duchową a przytym napewno i skoczy technologia oparta na wolnej energii. Im wiecej intencji tym szybciej to się dzieje.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika vit

Wszystko jest ze saba

Wszystko jest ze saba połaczone bo....wszystko jest Jednoscia !!!!!!Takie same portale ,oczywiscie w skali duzo wiekszej,łacza z kolei Słonce z nasza Galaktyka Droga Mleczna i tak dalej ,az do .....STWÓRCY CAŁOŚCi.

Portret użytkownika Gość

Problem jedynie w tym, że nie

Problem jedynie w tym, że nie ma żadnego Stwórcy czy też żadnej Stwórczyni Wszechświata (albo.. którego z nich, bo jest ich nieskończenie wiele..). Ten przejawiony Wszechświat, którego odrobinę odbieramy naszymi zmysłami nie ma ani początku, ani końca.. działa w pętli czasowej, od jednego BUM do zapaści i następnego BUM. W kulturach Wschodu mówi się o tym "kalpa" - jedna kalpa to taki jeden cykl. Nikt nie stwarza Wszechświata i nikt nie stwarza naszych umysłów, naszych strumieni świadomości i warunków... każdy z nas jest takim strumieniem, nie mającym ani początku, ani nie mogącym mieć końca... a to, że większa część z nas przeżywa amnezję przy przejściu z jednej formy do drugiej (i to nie całkowitą, bo zostają nam najlepiej wyuczone i poznane umiejętności, zostają nam rozmaite chęci i niechęci.. stąd dziecko, które tworzy symfonię czy niechęć lub miłość do osoby, którą widzymy jakoby "pierwszy raz w życiu" - bezpośrednie dowody, że nawet zmiana formy nie zaciera nam wszystkich wspomnień...). A to, że pewni tacy goście, akurat stworzyli (w pewnym sensie) formę, którą określamy mianem Homo Sapiens, to inna bajka. Niezapominajmy jednak, że nawet oni po prostu zmieszali genotypy dwóch gatunków, a nie "stworzyli" człowieka od zera, z niczego! Nic nie powstaje z niczego. Ale nie ma powodu, że by wierzyć w bajki serwowane przez Anunaki i wierzyć im, że to oni stworzyli Wszechświat, a nie tylko biologiczne "obudowy" dla nas, niegdyś ich niewilników.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
     _    ___  __     __
| | / _ \ \ \ / /
__ _ | |__ | (_) | \ \ /\ / /
/ _` | | '_ \ > _ < \ \/ \/ /
| (_| | | | | | | (_) | \ /\ /
\__, | |_| |_| \___/ \/ \/
__/ |
|___/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII