W Polsce zbezczeszczono pomnik ofiar Holocaustu

Kategorie: 

Jewish Telegraphic Agency podaje, że Polsce zbezcześcili pomnik ofiar Holokaustu. Pomnik został zainstalowany w mieście w ciągu ostatniego roku z pomocą Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

 

Pomnik wyrzeźbił izraelski rzeźbiarz Avi Tzur, którego przodkowie żyli w Rajgrodzie.

„W północno - wschodniej Polsce, w mieście Rajgród wandale zbezcześcili pomnik ofiar Holokaustu” – podała 11 maja br. JTA.

Społeczność żydowska funkcjonowała w tym mieście od szesnastego wieku. W połowie dziewiętnastego wieku żyło tam półtora tysiąca Żydów, co stanowiło 90% ogółu ludności. Społeczność żydowska została całkowicie zniszczona w 1942 roku. Cmentarz żydowski, gdzie wzniesiono pomnik, był niestrzeżony.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anuradha

Mam przeczucie, które raczej

Mam przeczucie, które raczej się nie myli,:),że to działanie tzw. fałszywej flagi. Cokolwiek by sie działo przeciw nim to oni sami sobie robią, zwalając na innych i pogłębiając nastroje nienawiści i podziału. W ten sposób społeczność różnych krajów zaciska sobie pętle na szyi swojej wolności.

Portret użytkownika ben

Hipokryci Czy rząd USA uzna

Hipokryci
Czy rząd USA uzna Biblię za księgę siejącą nienawiść?
W swoim ostatnim Raporcie do Kongresu USA, Biuro Departamentu Stanu d/s Światowego Antysemityzmu zawarło szokujące stwierdzenie, a mianowicie, że wiadomość w Nowym Testamencie mówiąca, że “Żydzi ukrzyżowali Chrystusa” jest klasycznym przykładem antysemityzmu - historyczną formą nawoływania do nienawiści. Już w roku 2005 raport tego biura opisywał “antysemicki incydent”, w którym polski ksiądz był oskarżany o szerzenie nienawiści, głosząc kazania, że "Żydzi zabili Chrystusa".
 
 
 Jednakże wyznawcy Biblii nie będą jedynymi, którzy będą zagrożeni. Według raportu Departamentu Stanu do “antysemitów” będą zaliczeni również wszyscy, którzy:
1. “celowo lub przypadkowo” twierdzą, że Izrael prześladuje Palestyńczyków;
2. “celowo lub przypadkowo” krytykują syjonizm lub Izrael, jeżeli taka krytyka prowadzi do obniżenia opinii o Żydach, ludności, armii lub władzach Izraela;
3. przyrównują postępownie Izraela w stosunku do Palestyńczyków do nazistów;
4. publikują karykatury, w których przedstawiają rząd i wojsko izraelskie w podobny sposób jak nazistów;
5. podważają liczbę 6 milionów Żydów, którzy zginęli w Holocauście;
6. wątpią, że większość z 6 mln Żydów zginęła w komorach gazowych;
7. twierdzą, że Żydzi mają nieproporcjonalnie duże wpływy w Kongresie i w Białym Domu;
8. twierdzą, że Żydzi opanowali media;
9. głoszą, że istnieje “żydowski spisek” którego celem jest podporządkowanie sobie całego społeczeństwa;
10. mówią, że obywatele Żydzi amerykańscy są lojalni wobec Izraela w takim samym stopniu jak wobec USA;
11. podważają biblijne prawo Żydów do okupacji Palestyny, w tym do zakładania nielegalnych osiedli na terenach obiecanych im przez Abrahama;
12. wyrażają wrogość wobec judaizmu faryzejskiego (talmudycznego), jak to robił Chrystus.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeżeli jesteś jednym z milionów widzów, którzy obejrzeli film Mela Gibsona pt. „Pasja” i zgadzasz się z jego przesłaniem, że źli przywódcy żydowscy podburzyli miejscowy tłum i przekonali Piłata, aby ukrzyżował Chrystusa, rząd amerykański uzna cię za “antysemitę”, co ma być wkrótce uznane za przestępstwo przez władze USA, Kanady, Australii i 55 państw europejskich. Już obecnie w wielu krajach obowiązuje prawo zabraniające tzw. nawoływania do nienawiści, do czego włączone jest już głoszenie, że "Żydzi ukrzyżowali Chrystusa". Zaliczenie przez Departament Stanu USA biblijnego chrześcijaństwa do kategorii ‘głoszenia nienawiści’ jest złowróżbną wiadomością.
żródło:http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=12
 

Portret użytkownika ben

I kogo to obchodzi i na

I kogo to obchodzi i na dodatek kuź--a  pomnik był niestrzeżony , niestrzeżony  kuź--a nie! to się musi zmienić tak być nie może to woła o pomste.Może ci z prawego sektora by przypilnowali, co nasi to nasi i zaprawieni w boju.A Polacy za to zapłacą i

Portret użytkownika Mojeimię44

Mogli nie stawiać tego

Mogli nie stawiać tego żydowskiego, przebrzydłego, ignoranckiego, wstrętnego, ochydnego pomika to by nikt go nie zniszczył. Zgadzam się z wypowiedzią Medium- cyt. "sami sobie winni". Mogli nie stawiać! Zobaczcie ten żyd nawet po polsku nie umie mówić taki z  niego Polak!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Pulsar

@inzynier

@inzynier magister

Quote:
Pomniki zmarłych powinniśmy szanować, oni już są po tamtej stronie,...

A niby to z jakiej racji nalezy szanować pomniki zmarłych?!
Biblia nie uczy o duszy nieśmiertelnej i nawet nie ma takiego pojęcia w niej.
To Kościół Katolicki przez wieki nauczał kłamstw w duszę nieśmiertelną, by straszyć prosty lud piekłem po śmierci, by ludzie ci bez sprzeciwu robili to co KK chce.
Zobacz na ciemnote na naszych cmentarzach. Zmarłemu już i tak żaden pomnik nie pomoże, a całe nekropolie powstają z pałacami i marmurami, bo ciemnota myśli że ten zmarły gdzieś tam patrzy z nieba i widzi czy mu pomnik postawiono. A co z milionami którzy byli przed nami i po nich śladu nawet nie ma ? Są w niebie pokrzywdzeni że pomnika nie mają ?
Wszelkie pomniki traktuję jako ciekawostkę sztuki rzeźbiarskiej, a nie jakiś symbol.
Podoba mi się typowy cmantarz w USA.
https://www.youtube.com/watch?v=VCSHX6LjfYo
 

Portret użytkownika  Betejger

Troche masz racji z tymi

Troche masz racji z tymi pomnikami ale przecież ci ludzie mają zmartwychwstać, więc muszą mieć godny pochówek,tylko co z ludzmi co zostali zmieleni na miazge i rozerwani na strzępy? zakładjąc że jesteśmy tym ciałem,ciało jest naszyą duszą zmaterializowaną podatną na prawa fizyki lub ciało pozbawione pełnego ducha stąd nasze choroby i brak synchronizacji.Biblia nie mówi całej prawdy bo tak samo jak inne dogmaty zostala szfałszowana,sobór nicejski i różne sekty zrobiły swoje.  

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem