W Polsce pojawiły się działa do modyfikacji pogody

Kategorie: 

Do tej pory o działach zdolnych do wpływania na pogodę dało się słyszeć głównie w kontekście tak zwanego orgonu,   tajemniczej substancji, której istnieje postulował niejaki Wilhelm Reich.  On sam skupił się na wpływie orgonu na ludzi, ale na podstawie jego prac zbudowano specjalne działo zdolne do wpływania na pojawianie się chmur. Wynalazkami zdolnymi do miejscowego wpływania na pogodę zainteresowali się sadownicy. Najczęście stosowane urządzenia to działa orgonowe i działa przeciwgradowe.

W Polsce sporo osób korzysta z dział orgonowych i są one traktowane, jako remedium na chemtrails. Podobno są w stanie rozproszyć lub wręcz przeciwnie przyciągnąć chmury zależnie od sposobu użycia. W Internecie można znaleźć opisy budowy tych dział a nawet opisy wrażeń z ich eksploatacji. Oczywiście nowoczesna nauka nie uznaje istnienia orgonu, ale koncepcja eteru/orgonu nie jest zresztą czymś nowym i jest znana od starożytności. Nie ma jednak dowodów naukowych potwierdzających wpływ na wzorce pogodowe.

 

Właściciele sadów gotowi są zrobić wiele, aby zabezpieczyć swoje uprawy. W mediach gwiazdorem został pewien rolnik spod Bydgoszczy, który dla ochrony swojego sadu zakupił specjalne działo. Nie jest to wprawdzie działo orgonowe, ale pełni podobną funkcję, bo rzekomo wpływa na pogodę. Głównym jego celem jest neutralizacja chmur gradowych.

 

Maszyna kosztowała aż 40 tysięcy euro i zainstalowano ją w okolicy miejscowości Wtelno. Zasada działania urządzenia jest prosta za pomocą mieszanki acetylenu i powietrza wystrzeliwuje się gazowe "bomby", które jako fala uderzeniowa docierają kilka kilometrów w górę. To ma podobno powodować swego rodzaju dziury w chmurach i ma oddziaływać  na ich strukturę. W rezultacie zamiast gradu nad sadem ma spaść nieszkodliwy dla roślin deszcz.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mIR EK

Od kilku lat w Polsce lato

Od kilku lat w Polsce lato jest słabe jak grzeje to pare dni później szare chmury i kwaśnie deszcze.Wszystko za sprawą oprysków naszej atmosfery.Już coraz więcej ludzi mówi,że mają dość dlatego,gdyby choć w każdej miejscowości było takie orgonowe działo można by zniwelować skutki chemtralies i przywrócić normalne lato co za tym idzie większe plony i tańsza żywność.Co ciekawe zachorowalność na grypę zmniejszyłaby się o 30%.

Portret użytkownika Artur1989

Witam! Zaglądam na te forum

Witam! Zaglądam na te forum regularnie. Niestety z tym artykułem nie sposób się zgodzić.. Dlaczego? Autor napisał artykuł zapewne pod wpływem tvn24 które o tym panu mówiło w informacjach. Ostatnio gadali też o 12 który jezdzi w drifcie i to nie oznacza że to pierwszy Polak który to robi. DZIAŁ PRZECIWGRADOWYCH jest w Polsce sporo. To nie jest pierwsze, ma je każdy większy sadownik któremu się to opłaca i to od dobrych paru może i parunastu lat. Więc nie piszcie że sadownicy zaczynają manipulować pogodą:). Oni to robią ALE... i to bardzo wielkie ALE działo przeciwgradowe NIE rozpędza chmur i nie powoduje suszy. Po prostu sprawia że tam gdzie mógł spaść grad spada DESZCZ. Można się czepiać wszystkiego chemistrali itp ale ludzi najpierw przeczytajcie o czym piszecie a potem komentujcie

Portret użytkownika BTNn

Ale irytują mnie te

Ale irytują mnie te podpisy. Działa do modyfikacji pogody, a działka przeciwgradowe(stary bajer, swoją drogą) to dwie zajebiśćie inne rzeczy. Chociaż jedno z drugim ma jakeś powiazanie, działą przeciwgradowego nie można nazywać działęm do modyfikacji pogody. Adminie, skąd Ty bierzesz te apokaliptyczne tytuły? 

Be yourself, no matter what they say

Portret użytkownika adamadam

  Ludzie opanujcie sie,

 Ludzie opanujcie sie, poczytajcie sobie o orgonie potem się wypowiadajcie, dzialo orgonowe programujesz tak jak tego sobie zyczysz, mam działo od pół roku, i jakoś pada u mnie tak samo jak zawsze padało.Proszę opanujcie swą niewiedzę, piszac takei żeczy moze zrazicie kogoś kto chciałby się w tej kwesti dokształcić.wiedza ochraniaignorancja naraża

Portret użytkownika Ihsen777

Ja stawiam na opryski i

Ja stawiam na opryski i wszelkie zmiany na oceanie plus fale elektromagnetyczne działa orgonowe w minimalnym stpniu na niewielkim obszarze ... jak ktoś nie wierzy w działa orgonowe przekonywac nie będę ... i dalej będziecie żyli jak nigdy nic Smile

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Ihsen777

Ale mowa chyba o tych co

Ale mowa chyba o tych co pryskaja z samolotów i stosuja róznego rodzaju fale elektromagnetyczne by tak modyfikować pogode aby mieć z tego zysk (czyt dla tzw elit czy cholera wie kogo). Ja osobiscie jestem zwolennikiem dział orgonowych ale w rękach ludzi odpowiedzialnych i myślacych! Jak dla mnie np stosowanie dział ogonowych to jedyna metoda dla unikniecia negatywnych skutków tego co robi się nad naszymi glowami ! Każdy kto buduje działo tylko dla swojego dobra niech sobie daruje bo to się xle kończy ... polecam dużo czytac i zadawać pytania a nie na odczepke. Ja zatem życze każdemu tyle miłości ile sam dał i tyle zlego ile sami zrobiliśmy w takich proporcjach aby ten świat stał sie wreszcie lepszy.(karma "_")

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

A propo - Wszystkich

A propo - Wszystkich posiadaczy dział orgonowych w rejonie Lublina proszę o złożenie tego i schowanie gdzieś na gorsze czasy bo cholera nie padało już od prawie 2 miesięcy i mi wyschły nawet brzózki na działce... To samo było w zeszłym roku, dlatego uprzejmie o to proszę. Kto podpisuje się pod tym prosze o "like it " Wink

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem