W Peru zniszczono piramidę liczącą 4 tys. lat

Kategorie: 

Jedna z peruwiańskich firm budowlanych z Limy zniszczała piramidę Inków, liczącą ok. 4 tys. lat, donosi BBC. Piramida zlokalizowana była w jednym z najważniejszych antycznych miejsc Peru w El Paraiso, które znajduje się dwa kilometry od brzegów Oceanu Spokojnego. Na tym terenie stoi w sumie jeszcze dwanaście świątyń.

 

Zburzona piramida stała w centrum El Paraiso. Niegdyś stanowiła centrum kultu. Na jej budowę zużyto 100 tys. ton kamiennych bloków. Wiceminister Kultury Peru Rafael Varon zapewnił, że zostanie wszczęte dochodzenie w tej sprawie. Formalnie oskarżono firmę budowlaną, ale do tej pory nie przedstawiono zarzutów konkretnym osobom. 

 

Okazuje się, że incydenty tego typu zdarzają się bardzo często w naszych czasach. Trzy miesiące temu firma z Belize rozebrała piramidę z epoki Majów w celu pozyskania tłucznia. Zniszczona piramida miała około dwa tysiące trzysta lat. W grudniu ubiegłego roku firma w południowo – zachodniej Francji z powodu błędów inżynierów i projektantów zniszczyła pomnik historii i architektury pochodzący z osiemnastego wieku.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ada

zupelna ignorancja dla wiedzy

zupelna ignorancja dla wiedzy o naszych poprzednikach, tworzacych cywilizacje na ziemi...az sie cisnie do glowy teoria ze to celowe zagranie, by ktos, czegos nie odkryl...a teraz wszyscy beda swiecie oburzeni to i jakis majster pojdzie siedziec  ku zadowoleniu oburzonego spoleczenstwa, ze winny zostal ukarany ale piramidy juz nie bedzie... Sad wiedzy tez ale za to drogi utwardzone, jak to ktos ponizej skomentowal i glod na swiecie sie zmniejszy....heh

Portret użytkownika devoratus

Prawda jest taka, że

Prawda jest taka, że większość ludzi to bezmyślne, prymitywne bydło - o poziomie umysłowym znacznie niższym od krów.
Moim zdaniem powinno się takich wandali osądzić i skazać na spalenie w piecu za działalność na szkodę ludzkości - ku przestrodze dla innego ludzkiego bydła.
 
Co zrobili francuscy kretyni jak odnaleźli sfinksa?
Użyli go jako celu podczas ćwiczeń artyleryjskich.
 
Ludzie to wirus i szkodnik.

IB Image
 

Portret użytkownika devoratus

Ja bym się bał, że za daleko

Ja bym się bał, że za daleko się zapędzę w eliminowaniu "szkodników" i stanę się kolejnym hitlerem, łatwo się zatracić, nawet jeśli ktoś chce dobrze.
 
Lepiej iść drogą Dalaj-Lamy i uczyć się rozumieć i wybaczać - choć podobno nawet Jezus już się na nas wk..wił. A świata nie trzeba naprawiać - wystarczy przestać go psuć.
 
Pozdrawiam
D

IB Image
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Zenek

Pewnie nie była koszerna i

Pewnie nie była koszerna i nie zawierała śladów bytności żydów w Ameryce Południowej przez co w przyszłości na jej podstawie nie dało by sie prowadzić zmasowanej kampanii medialnej iż:
 
boliwijskie, argnetnyńskie, brazylijskie, .... złoza ropy naftowej, gazu ziemnego, etc to
 
ŻYDOWSKA ZIEMIA OBIECANA mojrzeszowi przez yahwe.
 
A tak wroga piramidka została zutylizowana i nie ma śladu po obcej kulturze i argumentowi że w ameryce zydó nie było.
 
"Demokracja" nie lubi czekać na swoje włości. Pejsy się jej z nerwów mierzwią.
--------------------
 
U nas w Polsce też wykopaliska dotyczace kultury Słowiańskiej jako "pogańskie" są przez podobne środowiska "budowlańców" traktowane dynamitem czy ukrywane przez opinia publiczną. Ostatnio nawet Unwiersytet jagieloński rozwalił całą Katedrę Arabistyki tylko dlatego iż jednej z zatrudnionych tam osób udało się odnaneźć ślady (opisy) naszej rodzimej słowiańskiej cywilizacji w arabskich tekstach z IX w. i właśnie zamierzała opublikować pracę naukową na ten temat. A tak z braku "pracodawcy" jej dorobek naukowy i niechciana prawda o bandytyźmie krzyżackich agresorów przepadła za jednym posunieciem "profesorskiej cenzury" by bandytom było łatwiej kłamać "o słowiańskich małpach znikąd" jak to jest modne w nazistowskiej propagandzie odnośnie naszego Narodu.
 
 
Za to promocja kultury bydlęcej lub zwyrodniałych rytuałów jak podrzynanie zwierzętom gardeł by się wykrwawiały powoli konając (patrz analogiczne wyczyny syjonistów z UON /UPA na Wołyniu "rezających Poliaków") zajmują nie tylko wszelkie instytucje w polszewii by tylko "przepchnąć" przez Sejm to semickie zwyrodnienie ale także są przedmiotem kiampanii medialnej promującej taką obrzydliwość jako "chrzescijańską".
 
A Jezus podobno mówił NIE ZABIJAJ.
 

Portret użytkownika Aniołek

to upadek naszej

to upadek naszej cywilizacji.Niszczenie dorobku innych,niszczenie budowli historycznych zaprzecza zdrowemu rozsadkowi .To smutne ,tragiczne i przerazajace-w moim mniemaniu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem