W Parlamencie Europejskim minister Rostowski straszy wojną na kontynencie

Kategorie: 

Polski minister finansów Jacek Vincent Rostowski podczas debaty w Parlamencie Europejskim zaczął mówić o zbliżającej się wojnie w Europie. Dawał do zrozumienia, że rozpad strefy Euro prowadzić może do tragicznej zapaści i w perspektywie nawet wojny na naszym kontynencie.

 

Jak podaje gazeta.pl nie przebierał w słowach i podawał przykład szokującej rozmowy z jednym anonimowym prezesem dużego polskiego banku.

Europa nie przetrwa rozpadu strefy euro - ostrzegał dziś Jacek Rostowski na debacie w euro parlamencie

Kończąc swe przemówienie Rostowski przywołał swą niedawną prywatną rozmowę z "prezesem wielkiego polskiego banku", pracującym w ministerstwie za czasów transformacji w Polsce. Miał on mu powiedzieć, że po takich wstrząsach gospodarczych i politycznych, jakie teraz dotykają Europę, "rzadko się zdarza, by po 10 latach nie było także katastrofy wojennej". I dodał, że "poważnie się zastanawia nad tym, by uzyskać dla dzieci zieloną kartę w USA".

 

Nie należy zapominać, że stan pokoju nie jest czymś danym na zawsze i w obliczu narastającego kryzysu rosną niepokoje, co obserwujemy w krajach Azji Mniejszej i Afryki Północnej. Nie dalej jak wczoraj donosiliśmy o zaniepokojeniu sytuacją na świecie wyrażone przez główno dowodzącego Armii Rosyjskiej, dzisiaj groźba wojny pada z ust polskiego ministra finansów.

 

Oczywiście połajanki Pana Rostowskiego nie robią na euro kratach wrażenia a potraktowanie go podczas debaty państw Unii nad sytuacją w Grecji (dla niezorientowanych przypomnę, że Pan Minister został usunięty z sali) czyni z jego nauk element groteski. To, co nie jest groteskowe a jest wręcz szokujące to publiczne straszenie wojną na wypadek fiaska planów wyprowadzenia strefy Euro na prostą. Czy są jakieś opracowania lub informacje, które wskazują na poważne ryzyko powstania konfliktu zbrojnego na dużą skalę?

 

A może konflikt zbrojny już trwa czego przykładem ostatnie zamieszki w krajach Unii. Wraz z występowaniem pauperyzacji spoleczeństwa narastają ekstremizmy i efektem tego może być nasilenie niepokoju. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hejku

Każde wybory parlamętalne od

Każde wybory parlamętalne od roku 1989 (albo coś koło tego) są sondarzowane. W piątek wieczorem w głównym wydaniu wiadomości przed ciszą wyborczą OBOP poda sądarz.Będzie pokrywał się i to prawie w 100% z prawdziwym wynikiem wyborów.Więc w piątek wieczorem dokładnie wiadomo która partia zwyciężyła a która przegrała i kto będzie żądził w Polsce. 

Portret użytkownika Afterwiner7

Sondaże można sfałszować

Sondaże można sfałszować devoratus. Zresztą każdy mówi nam co innego, WIĘC skąd masz pewność, u licha, że PO będzie prowadzić w sondażach pod koniec września i że wygra wybory. Teoria jest taka, że jak nic nie zrobią to znaczy, że nie obawiają sie wyniku wyborów, natomiast jeśli zaczną coś tworzyć oznaczać to będzie, że przegrywają.


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika Afterwiner7

Masz rację. Jeśli po wyborach

Masz rację. Jeśli po wyborach w Polsce nie powstanie normalny rząd, to cały ten zgniły system któregoś dnia się rozpadnie. Skutki spadną oczywiście na zwykłych obywateli, którzy albo się zbuntują albo przyjmą to za fakt dokonany  i dalej będą słuchać kłamstw polityków, że będzie lepiej.


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika rik

Polska jest na skraju

Polska jest na skraju bankructwa lub już bankrutem co ryżyPolska jest na skraju bankructwa lub już bankrutem co ryży i vincent skrzętnie przed Polakami oraz opozycją ukrywają, pozostawią swym następcom zgliszcza i ruinę !!!Wynika, że Polska jest na skraju bankructwa i dlatego złoty leci w dół. Potwierdza to bank Barclays, który niedawno robił analizę gospodarki Polski i stwierdził, że Polska może być bankrutem już w tym roku. Już parę gazet zagranicznych też o tym pisało. Dziwi mnie fakt, że w Polsce POnoć "wolne", "bezstronne", "pluralistyczne", etc, media i prasa nic o tym nie mówią i nie piszą. Propaganda sukcesu??? Titanic tonie lub już zatonął, a orkiestra jeszcze gra, choć już są na dnie

Portret użytkownika Afterwiner7

 11 września 2001 też

 11 września 2001 też odbywały się ćwiczenia, które uniemożliwiły załodze w bazie NORAD identyfikację zagrożenia, także na 48 godzin przed zamachem bombowym w Oslo miały miejsce ćwiczenia antyterrorystyczne. W dzisiejszym świecie takie przedsięwzięcia podejmowane przez zakłamane rządy powinny budzić podejrzenie, a przynajmniej zainteresowanie. Być może teraz trenują, a w pazdzierniku przeprowadzą zamach, wprowadzą stan wyjątkowy i tym samym uniemożliwią przeprowadzenie wyborów. Gdyby doszło do takiego zamachu to ciekawe kogo by obwinili...?


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika Kyinra

<potrzepała głową

<potrzepała głową zaprzeczając> Jeśli strażacy odbywają okresowe ćwiczenia czy to na terenie leśnym, czy zabudowanym to znak, że niechybnie rozpęta się piekło? A pobory do służby wojskowej? Litości... Zainteresowani wiedzą doskonale, że tego typu musztra* odbywa się co kilka lat.. Nie dalej jak dwa tygodnie temu sama byłam uczestnikiem takiego szkolenia. Rutynowe przypomnienie gdzie znajdują się schrony, jak powiadomić ludność o EWENTUALNEJ ewakuacji, tak, by nie siać paniki. Są też ćwiczenia na poligonie, które swoją drogą, okazały się być aż nadto zajmujące. Cóż... przyszedł czas i na stolicę. Na twoim miejscu spałabym spokojnie... póki jeszcze możesz... Wink

Portret użytkownika UFO z Bray

  Sierpień 1939 W pierwszym

 Sierpień 1939W pierwszym tygodniu sierpnia 1939r w Polsce w nocy widoczne były zorze polarne. A historia lubi się powtarzać! Ponadto w Chinach klęska suszy, w Korei Północnej głód, nastroje społeczne……. Dla tych reżymów lepiej wywołać wojnę, niż czekać na rewolucje takie jak w Egipcie, Libii Tunezji i SyriiPozdrawiam

Portret użytkownika Grze

Nic nowego. Najlepszy

Nic nowego. Najlepszy Minister Finansów Na Świecie powtarza tylko opinie co bardziej odważnych analityków.Natomiast mnie niepokoi co innego. Wypowiedz tegoż pana, ze będzie zwiewal do usa, jesli EU sie rozpadnie.1) nie dziwie sie, bo w czasie haosu ktos moglby go skrzywdzic za popelnione czyny2) dziwie sie, ze polski urzednik gada takie brednie. za cos takiego trybunal stanu.

Portret użytkownika Logonia

Devoratus napisał: "2 Wojna

Devoratus napisał: "2 Wojna światowa musiała być, bo bez niej nie byłoby mitu holokaustu, a bez niego nie byłoby izraela. Kryzys był tylko narzędziem potrzebnym do jej wywołania..."
 
Stirlitz pomyślał. Spodobało mu się, więc pomyślał raz jeszcze.
 

Portret użytkownika syriues

Z tym gadaniem ze nie mam nic

Z tym gadaniem ze nie mam nic do powiedzenia to nie prawda.
Jestesmy najszybsi we wszystkim no moze w zbieraniu ryzu nie jestemy tacy szybcy ale niestety u na nie wystepuje.
Co do wszystkiego na swiecie mamy znaczny wplyw ale raczej nasza tecnika jakos wplywa raczej na bezpieczenstwo.Nie mowcie ze nie mamy nic do powiedzenia bo pewnego dnia bedziemy mieli zbyt duzo do powiedzenia

Portret użytkownika Sikoku

Czy są jakieś opracowania lub

Czy są jakieś opracowania lub informacje, które wskazują na poważne ryzyko powstania konfliktu zbrojnego na dużą skalę?Jak się okazuje - TAK!Są to plotki z bankowego "magla"!Gratulacje! może Pan minister wziąłby parę dni urlopu?

Portret użytkownika Я_люблю

Ech, niestety czasem odnoszę

Ech, niestety czasem odnoszę wrażenie , że kraje są poprostu okradane... nie potrafie tego uzasadnić bo gdzieś ta kasa musi płynąć. Skoro popłyneła z Grecji to przecież nikt jej z bankomatów nie wypłacił i nie spalił. Gdzieś to musi iść... To samo dotyczy Irlandii i Italii. Nie wierze w to, że kraj taki jak Irlandia , w której jest boom gospodarczy, ludzie pracują, zakładają firmy, płacą podatki, wspierana unijnym kapitałem nagle bankrutuje! To nie możliwe!Co do Rostowskiego, to nie dziwie się jego wypowiedzi. Pamiętajmy że kryzys na giełdzie w Nowym Jorku w 1929 roku doprowadził do 2 wojny. To znaczy nie był bezpośrednią przyczyną jednak miał duży wpływ.Pamiętajmy, że to tylko przez spadki na giełdzie jednego kraju doszło do tego, a tu mamy spadki na giełdach wszystkich krajów EU  , oczywiście wyłączając Polskę bo to cudowny kraj, tylko politycy nieudolni Lol

Muminki Cię słyszą, Muminki Cię śledzą...Muminki Cię złapią ,zabiją i zjedzą...

Portret użytkownika meracash

Euro nie wymyślili

Euro nie wymyślili przedszkolacy. Idei euro również nie zmodyfikowali debile, tylko sprytni stratedzy. Podobnie jak z całą Unią - miało być pięknie, równo i sprawiedliwie, a robi się eurokołchoz, już nawet myślą, żeby Rosję przyłączyć. To wygląda na wojnę ekonomiczną. Zeby wprowadzić gdzieś skuteczną walutę, potrzeba jednego ośrodka zarządzania, a nie kilkunastu, jak dziś. Żeby euro było skuteczne, jednio państwo/rząd musi przejąć całą władzę. Stąd groźby Rostowskiego. Z tym, że nie musimy pozwalać bankierom na rozpętanie konfliktu - równie dobrze możemy ich wykopać ze stołków i zmusić ich do zapłacenia za kryzys, który wywołali.Czytaj wiecej w artykule "The New Plan" na portalu STRATFOR.

Portret użytkownika devoratus

Poczytaj o tym, czym jest FED

Poczytaj o tym, czym jest FED i w jaki sposób gromadzi kapitał. Poczytaj o tym skąd rotshit ma 100 trylionów dolarów.
 
2 Wojna światowa musiała być, bo bez niej nie byłoby mitu holokaustu, a bez niego nie byłoby izraela. Kryzys był tylko narzędziem potrzebnym do jej wywołania...
 
Bankructwo kraju to żaden problem w rzeczywistości, w której wszystko istnieje jedynie w postaci zmian namagnesowania dysków twardych.
 
Rotshit ma 100 trylionów dolarów. Obniż wartość dolara do zera - to zostanie żebrakiem w sekundę...

 

 

Portret użytkownika 543210

Niestety Polska nie będzie

Niestety Polska nie będzie miała za dużo do gadania w tym hipotetycznym "konflikcie" - będzie trzeba stanąć po którejś stronie i dawać się doić - albo walczyć i stracić wszystko. Nawet nie muszą atakować - wystarczy zakręcić klika czerownych zaworków.

Wszystko jest względne...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem