W Parlamencie Europejskim minister Rostowski straszy wojną na kontynencie

Kategorie: 

Polski minister finansów Jacek Vincent Rostowski podczas debaty w Parlamencie Europejskim zaczął mówić o zbliżającej się wojnie w Europie. Dawał do zrozumienia, że rozpad strefy Euro prowadzić może do tragicznej zapaści i w perspektywie nawet wojny na naszym kontynencie.

 

Jak podaje gazeta.pl nie przebierał w słowach i podawał przykład szokującej rozmowy z jednym anonimowym prezesem dużego polskiego banku.

Europa nie przetrwa rozpadu strefy euro - ostrzegał dziś Jacek Rostowski na debacie w euro parlamencie

Kończąc swe przemówienie Rostowski przywołał swą niedawną prywatną rozmowę z "prezesem wielkiego polskiego banku", pracującym w ministerstwie za czasów transformacji w Polsce. Miał on mu powiedzieć, że po takich wstrząsach gospodarczych i politycznych, jakie teraz dotykają Europę, "rzadko się zdarza, by po 10 latach nie było także katastrofy wojennej". I dodał, że "poważnie się zastanawia nad tym, by uzyskać dla dzieci zieloną kartę w USA".

 

Nie należy zapominać, że stan pokoju nie jest czymś danym na zawsze i w obliczu narastającego kryzysu rosną niepokoje, co obserwujemy w krajach Azji Mniejszej i Afryki Północnej. Nie dalej jak wczoraj donosiliśmy o zaniepokojeniu sytuacją na świecie wyrażone przez główno dowodzącego Armii Rosyjskiej, dzisiaj groźba wojny pada z ust polskiego ministra finansów.

 

Oczywiście połajanki Pana Rostowskiego nie robią na euro kratach wrażenia a potraktowanie go podczas debaty państw Unii nad sytuacją w Grecji (dla niezorientowanych przypomnę, że Pan Minister został usunięty z sali) czyni z jego nauk element groteski. To, co nie jest groteskowe a jest wręcz szokujące to publiczne straszenie wojną na wypadek fiaska planów wyprowadzenia strefy Euro na prostą. Czy są jakieś opracowania lub informacje, które wskazują na poważne ryzyko powstania konfliktu zbrojnego na dużą skalę?

 

A może konflikt zbrojny już trwa czego przykładem ostatnie zamieszki w krajach Unii. Wraz z występowaniem pauperyzacji spoleczeństwa narastają ekstremizmy i efektem tego może być nasilenie niepokoju. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hejku

Każde wybory parlamętalne od

Każde wybory parlamętalne od roku 1989 (albo coś koło tego) są sondarzowane. W piątek wieczorem w głównym wydaniu wiadomości przed ciszą wyborczą OBOP poda sądarz.Będzie pokrywał się i to prawie w 100% z prawdziwym wynikiem wyborów.Więc w piątek wieczorem dokładnie wiadomo która partia zwyciężyła a która przegrała i kto będzie żądził w Polsce. 

Portret użytkownika Afterwiner7

Sondaże można sfałszować

Sondaże można sfałszować devoratus. Zresztą każdy mówi nam co innego, WIĘC skąd masz pewność, u licha, że PO będzie prowadzić w sondażach pod koniec września i że wygra wybory. Teoria jest taka, że jak nic nie zrobią to znaczy, że nie obawiają sie wyniku wyborów, natomiast jeśli zaczną coś tworzyć oznaczać to będzie, że przegrywają.


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika Afterwiner7

Masz rację. Jeśli po wyborach

Masz rację. Jeśli po wyborach w Polsce nie powstanie normalny rząd, to cały ten zgniły system któregoś dnia się rozpadnie. Skutki spadną oczywiście na zwykłych obywateli, którzy albo się zbuntują albo przyjmą to za fakt dokonany  i dalej będą słuchać kłamstw polityków, że będzie lepiej.


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika rik

Polska jest na skraju

Polska jest na skraju bankructwa lub już bankrutem co ryżyPolska jest na skraju bankructwa lub już bankrutem co ryży i vincent skrzętnie przed Polakami oraz opozycją ukrywają, pozostawią swym następcom zgliszcza i ruinę !!!Wynika, że Polska jest na skraju bankructwa i dlatego złoty leci w dół. Potwierdza to bank Barclays, który niedawno robił analizę gospodarki Polski i stwierdził, że Polska może być bankrutem już w tym roku. Już parę gazet zagranicznych też o tym pisało. Dziwi mnie fakt, że w Polsce POnoć "wolne", "bezstronne", "pluralistyczne", etc, media i prasa nic o tym nie mówią i nie piszą. Propaganda sukcesu??? Titanic tonie lub już zatonął, a orkiestra jeszcze gra, choć już są na dnie

Portret użytkownika Afterwiner7

 11 września 2001 też

 11 września 2001 też odbywały się ćwiczenia, które uniemożliwiły załodze w bazie NORAD identyfikację zagrożenia, także na 48 godzin przed zamachem bombowym w Oslo miały miejsce ćwiczenia antyterrorystyczne. W dzisiejszym świecie takie przedsięwzięcia podejmowane przez zakłamane rządy powinny budzić podejrzenie, a przynajmniej zainteresowanie. Być może teraz trenują, a w pazdzierniku przeprowadzą zamach, wprowadzą stan wyjątkowy i tym samym uniemożliwią przeprowadzenie wyborów. Gdyby doszło do takiego zamachu to ciekawe kogo by obwinili...?


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem