W Pakistanie zgładzą samozwańczego proroka

Kategorie: 

Pakistański sąd w Rawalpindi skazał na śmierć obywatela brytyjskiego, który ogłosił się prorokiem, pisze Dawn, powołując się na Agence France - Presse. 65 - letni Mohammad Asghar dodatkowo został ukarany grzywną miliona rupii (około 9,5 tys. dolarów). Asghar, Brytyjczyk pochodzący z Pakistanu, został uznany za winnego znieważenia proroka Mahometa.

 

Brytyjczyka aresztowano w 2010 r. w Sadikabad po tym, jak wysłał pisma do kilku osób, w których nazywał siebie prorokiem.

„Każdy ... kto kala święte imię Świętego Proroka Muhammada (pokój z nim), zostanie skazany na karę śmierci lub dożywotniego pozbawienia wolności, i będzie musiał zapłacić grzywnę" - podał sędzia w uzasadnieniu wyroku.

Podczas procesu obrona próbował udowodnić, że Asghar to szaleniec, ale zespół medyków wyznaczony przez sąd nie dał temu wiary. Zdaniem prokuratora Javed Gula oskarżony sam potwierdził swoje wcześniejsze wypowiedzi. Prokurator w rozmowie z AFP dodał, że „Asghar nie może przedstawić żadnych świadków, którzy zeznawaliby na jego korzyść".


Bluźnierstwo uważana jest za jedną z najgorszych zbrodni w Pakistanie, gdzie ponad 90 procent ludności to muzułmanie. Media regularnie donoszą o prześladowaniach ludzi, którzy w jakiś sposób wykazali brak szacunku do proroka i religii.

 

We wrześniu 2012 r. odnotowano aresztowanie biznesmena, który odmówił wzięcia udziału w kampanii przeciwko amerykańskiemu filmowi pt. Innocence of muslims. Przypomnijmy, że obraz ten uznano za obraźliwy dla islamu. Wcześniej w tym samym roku o bluźnierstwo oskarżono dziewczynkę z zespołem Downa, która rzekomo, jako chrześcijanka, miała nawoływać do spalenia Koranu. Dziecko ukrywane jest przed prześladowaniami, a rodzina nastolatki przeprowadziła się do Kanady.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika PanJasiu

do 2050 ma nie być rodowitych

do 2050 ma nie być rodowitych niemców, znowu we Francji u kolegi w klasie 9/10 to czarni. Robi się brudno w EU. Nie jestem rasistą, ale mamy własne problemy na miejscu, sami się z nimi borykamy to jeszcze taki szit się zjeźdza który w niczym nie pomaga a tylko spija śmietankę z naszej pracy i osiągnięć. Co gorsze wchodzą do nas w 'brudnych butach' i jeszcze ze swoimi zasadami, no oczywiscie zamiast się przystosować do otoczenia to pokazują że są kozaki. Jak dla mnie powinni zamknąć granice dla tego szitu a Ci co już tu obecnie są to gtfo do siebie na podwórko:)
Tyle w temacie.
 

Portret użytkownika brutal

Jaki kraj taki obyczaj więc

Jaki kraj taki obyczaj więc muzełmani do domu wracać !!! i tam czcić swoją religie i pożądek robić na swoim podwórku a nie srać komuś na trawnik ,tak samo Żydzi do izraela i to szybko na jednej nodze tam walcie deklami w sciane łez do bulu i zostawcie wszystkich w spokoju a wszystkich chsześcijan i katolików proszę o udanie sie w kierunku watykanu i tam wprowdzajcie swoje przykazania tylko stosujcie się do tego w co wierzycie i wychwalacie bo dlamnie to mowa katolika polega na tym że co innego mówi a co innego czyni troche jak schizofremia, wogle dlamnie wszystkie religie wymyślili politycy, wszędzie patologia i pranie mózgu, horoskop jest najlepszy i pisze wyrażnie kto chce niech wierzy . 

Portret użytkownika olo manolo

Wszyscy ci muzulmanie i zydzi

Wszyscy ci muzulmanie i zydzi ktorzy czytaja to forum - a szczegolnie twoje wypowiedzi - musieli zatrzasc sie ze zgrozy.

Gdy juz sie otrzasneli, musiala dotrzec do nich zawaluowana, ale gleboka madrosc twych slow. Ufam, ze wielu z nich zrozumialo.

Wkrotce mozemy sie spodziewac efektow, no chyba ze horoskop mowi inaczej, ale jestem pewien ze to zawzdy sprawdziles.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem